Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

tema: slava

  1. #1
    Novi član
    Član od
    18.3.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom slava

    postovani nadjoh sat koji sam dobio na poklon pre nekih 20 godina i pokusao bih da ga osposobim pa me zanima par stvari
    1. da li je ovo uopste prava slava ili kineska kopija, odnosno ima li smisla ovo sredjivati uopste
    2. mozete li preporuciti neki servis sobzirom i da su ostecene rupe u koje ide kais sata na samom kucistu sata
    hvalaslava-unnamed.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	unnamed.jpg
Viđeno:	272
Veličina:	411,2 KB
ID:	135917slava-unnamed-1-.jpg

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: slava

    Sat deluje OK, a ovi modeli se relativno lako mogu naći na tržištu. Evo istovetnih primeraka:
    https://www.worthpoint.com/worthoped...ccp-1788291787
    https://www.worthpoint.com/worthoped...ssr-1790201196

    Ako si mislio na kineski model sličnog imena, oni se zovu C J I A B A (pisano latinicom), a slova su tako zgusnuta da podsećaju na ćirilični natpis. Ovde nema brige za tako nešto jer natpis kod tebe je ruski.

    Što se tiče pitanja da li se isplati sređivanje, to zavisi od toga koliko je tebi stalo da ga središ. Ja bih ga svakako čuvao bar kao suvenir, mada ruski satovi generalno umeju da veoma dugo traju uz održavanje. Ako je moguće, postavi slike oštećenja, premda će ti ipak najbolji savet dati časovničar.

    Ne znam odakle si, ali ako je BG u pitanju, probaj radnju KOstić-Dojčinović na Zelenom vencu. Podaci su na sledećem linku: Časovničarska radnja Kostić-Dojčinović
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    18.3.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: slava

    Hvala Vam na brzom odgovoru. Meni je i estetski lep i lepa uspomena tako da cu odneti u radnju koju ste preporucili.Ostecenje je jako sitno, ali cu pokusati malo kasnije da slikam.

  4. #4
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: slava

    sat je originalni,a ako tinije tesko da ga otvoris i uslikas i postavi sliku i recicu ti da li je iznutra original.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •