Strana 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 114
Like Tree164Likes

tema: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

  1. #101
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Jos jedan zaista neobican sat sa ebay-a, izgleda je zapravo "zvanicna" kineska kopija? Zar su osamdesete vec tako daleko?

    collectible pocket " military watch soviet army USSR" copy + journal RUS #1 | eBay

  2. #102
    Novi član
    Član od
    11.11.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Pozdrav celoj ekipi, prvi put sam na svetu satova.

    Iako je možda tema slabo obnavljana, ipak je bolje ovde da postavim pitanje nego da otvaram novu temu, jer je problem baš za ovde:
    Kupio sam pre neki dan Komandirskog koji mi se dopao na fotkama, pa i uživo kada sam ga dobio.
    Ali čim sam krenuo da ga ispitujem i nosim na ruci, počele su da se otkrivaju falinke, jedna za drugom:

    Sekundara uvek zastane na dvojci, pa nastavi, mehanizam staje sa radom svakih sat-dva, dok se jače ne protrese.
    Kada se rukom napravi par brzih pokreta, on zvecka kao da se unutrašnjost kreće, pri čemu uvek stane pa nastavi.
    Prilikom svih ovih nezgoda, primetio sam da se i cifer kreće, zajedno sa mehanizmom unutar kućišta. Vrlo neprijatno.

    Pošto nisam poznavalac, i pošto sve što sam ovde pročitao o taktici prepoznavanja Frenkija, nije dovoljno da lako razlučim šta je šta, ja vas molim da mi pomognete. Ukoliko je ovo ipak original (u šta laički sumnjam), ja bih ga odneo na servis i zadržao. U suprotnom, ide nazad prodavcu uz ukor (jer je tvrdio ispravnost i originalnost).

    Zahvaljujem se unapred
    Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija-komandirskie.01.jpgKako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija-komandirskie.02.jpgKako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija-komandirskie.03.jpg

  3. #103
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ovo je franken 1/1. Kućište je Amfibija, cifer Komandirski što nije nemoguće ali je bezel novi tip Komandirski post 2000. A kućište je vrv iz 1980.ih. To što se mrda se dešava, olabave se dva šrafa koja drže mehanizam, ja to sam rešavam. Tj rešavao sam. Ovo si od Karine iz Uzica uzeo? Svi su joj frankenštajni koliko sam video. Mogao si uzeti za malo više para novu Amfibiju. To što se glavi mehanizam znači da mu treba servis. Ja bi to vratio odmah.

    RN3 Pro via TT
    Dukin and Petar012 like this.

  4. #104
    Novi član
    Član od
    11.11.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Hvala puno Uroše.

    To sam i strahovao. Jeste, kupio sam od Karine, iako sam prethodno nalazio par, reklo bi se originalnih, kod kolekcionara za sličnu cenu. Ali uspeo sam da spustim cenu ovoga, pa sam rizikovao. I čim sam ga uporedio sa starim Šturmanski Poljotom kojeg dugo imam, video sam da nešto ne štima, ali nisam bio siguran.
    Već sam kontaktirao Užice, mada ne nadam se preterano da će me ispoštovati.

  5. #105
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Citat Kobo kaže: Pregled poruke
    Pozdrav celoj ekipi, prvi put sam na svetu satova.

    Iako je možda tema slabo obnavljana, ipak je bolje ovde da postavim pitanje nego da otvaram novu temu, jer je problem baš za ovde:
    Kupio sam pre neki dan Komandirskog koji mi se dopao na fotkama, pa i uživo kada sam ga dobio.
    Ali čim sam krenuo da ga ispitujem i nosim na ruci, počele su da se otkrivaju falinke, jedna za drugom:

    Sekundara uvek zastane na dvojci, pa nastavi, mehanizam staje sa radom svakih sat-dva, dok se jače ne protrese.
    Kada se rukom napravi par brzih pokreta, on zvecka kao da se unutrašnjost kreće, pri čemu uvek stane pa nastavi.
    Prilikom svih ovih nezgoda, primetio sam da se i cifer kreće, zajedno sa mehanizmom unutar kućišta. Vrlo neprijatno.

    Pošto nisam poznavalac, i pošto sve što sam ovde pročitao o taktici prepoznavanja Frenkija, nije dovoljno da lako razlučim šta je šta, ja vas molim da mi pomognete. Ukoliko je ovo ipak original (u šta laički sumnjam), ja bih ga odneo na servis i zadržao. U suprotnom, ide nazad prodavcu uz ukor (jer je tvrdio ispravnost i originalnost).

    Zahvaljujem se unapred
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	komandirskie.01.jpg
Viđeno:	184
Veličina:	264,7 KB
ID:	127384Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	komandirskie.02.jpg
Viđeno:	172
Veličina:	242,0 KB
ID:	127385Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	komandirskie.03.jpg
Viđeno:	164
Veličina:	264,1 KB
ID:	127386
    Kobo, dobro dosao na forum.
    Nekoliko je problema sa tim satom. Prvo, taj brojcanik nikada nije isao na taj tip kucista. Drugo, satna i minutna kazaljka su vrlo verovatno od Komandirskog. Postoji samo jedna slika na netu na kojoj se vidi ovaj tip kucista i Komandirski kazaljke tako da bih rekao da ni one ne pripadaju tom kucistu. Trece, unutra treba da je mehanizam 2209 a on nema datum i ima 18 rubina (recimo kod tebe na brojcniku pise 17 rubina, dakle, jos jedan dokaz o neodgovarajucem brojcaniku). Ne znam koji je mehanizam u tvom satu (pretpostavljam 2414) ali nije 2209 a jedino on treba da je unutra. Cetvrto, rotirajuci prsten je od novijih Komandirski modela.
    Trebalo bi videti i koje je staklo/pleksi na satu. Ako uslikas sat iz profila i tu bi mogao dobiti pravi odgovor (ostra fotka u makro modu).
    Sto se problema sa mehanizmom tice, verovatno mu treba servis mada pitanje je kako je uglavljen taj mehanizam s obzirom da on orginalno nije ni bio tu. Mozda gresim ali da je samo do servisa ne bi sekundara uvek stajala na poziciji broja dva. Moguce je da nesto koci kazaljku. Pitanje je i da li postoji problem sa glavnom oprugom pa je zato rezerva snage tako slaba. Lako je moguce da je glavna opruga pukla.

    Zakljucak, sat je sastavljen od najmanje tri sata.

    Saveti
    -Ukoliko kupujes ruske satove a ne razumes se u materiju potrazi savet na forumu (Na zalost i sada na KP ima Amfibija koje nisu u orginalnom fabrickom stanju a to nije naglaseno. Ne mora znaciti da su funkcionalno lose ali nisu u fabrickom stanju i kupac ima pravo to da zna). Dakle, pitaj. Ne znaci da ces dobiti odgovor na svako pitanje ali ces minimizirati rizik.
    -Ukoliko volis Vostoke procitaj ovaj tekst> Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski Procitaj celu temu posto je dosta toga naknadno dopisano.

    -Pregledaj i ovu temu. Dosta odgovora mozes naci> Katalozi sovjetskih i ruskih satova


    .
    Poslednja ispravka: skydrummer (11.11.2016. u 18:31)
    VLADAN P, babaideda and Petar012 like this.

  6. #106
    Novi član
    Član od
    11.11.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Zahvaljujem!

    Shvatio sam da sam napravio početničku grešku, ali svakako bih bio obazriviji da je sat bio skuplji.
    Kada sam posumnjao u sat, našao sam forum upravo preko stranica "Istorija Vostoka", i "Kako prepoznati frankeštajne komandirski i amfibija" - do tada mi nije bilo ni na kraj pameti da kod nas uopšte potoje budževi ruskih satova. I dalje mi ne ide u logički sistem, jer ovo nisu omege i roleksi.
    Ali početniku je mnogo toga u magli, zato ništa dalje ne radim dok ne pitam.

    Hvala za kataloge - drago mi je da sam među njima našao svog prvog rusa: poljot hronograf 3133.1981706 S

  7. #107
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    I drugi put.

  8. #108
    Novi član
    Član od
    2.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Pozdrav svim članovima foruma !

    Sticajem okolnosti zainteresovao sam se za ruski sat, konkretno Vostok komandirskie i reših da kupim jedan i neposredno se upoznam sa istim :-). U međuvremenu tragajući za dodatnim informacijama došao sam i do ovog foruma i shvatio da sam najverovatnije kupio kopiju ili "franki" varijantu sata. Čitajući tekstove o kopijama i googlajući u svim mogućima pravcima, ne mogu sa sigurnošću reći da li je sat original. Sat je kupljen pre par dana, prilično očuvan i za sada funkcioniše besprekorno.Na ciferu ne postoji oznaka da je proizveden u Rusiji (SSSR).Molim iskusne članove za mišljenje.Hvala unapred!

    Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija-vostok-1.jpgKako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija-vostok-2.jpg

  9. #109
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Microo dobro došao na forum.
    Sat nije kopija. Nisam siguran da li je frankeštajn. Rotirajući prsten me malo zbunjuje. Možda on nije odgovarajući (uzmi sa rezervom). Na Komandirski modelima iz 2000-tih postoji sličan prsten ali isto tako na Generalski modelima iz kasnih 80 ili ranih 90-tih postoji sličan prsten, tako da mislim da je sve moguće. Lako može biti sve u redu.
    To što nema oznaku da je napravljen u Rusiji ili SSSR-u nije ništa sumnjivo. Bilo je i takvih satova. Gledajući poklopac sat je verovatno sa početka 90-tih.
    Ako misliš nositi sat,odnesi ga na servis.
    microoo likes this.

  10. #110
    Novi član
    Član od
    2.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Hvala puno skydrummer ! U vezi sa prstenom mislim da si u pravu. Na jednom mestu u donjem delu prstena postoji trag od ,pretpostavljam, upiranja prilikom skidanja prstena. U svakom slučaju nosim sat na servis i naravno da ću ga nositi :-). Da li na mehanizmu mora postojati serijska oznaka tj. tip mehanizma? Koliko sam shvatio u pitanju je 2414?

Slične teme

  1. Kako prepoznati kopije (replike) satova
    By tolarbo in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 622
    Poslednja poruka: 16.2.2024., 8:31
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Fossil satovi - kako prepoznati repliku ?
    By Laslo51 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 14.6.2012., 11:09
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.1.2011., 21:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •