Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Konkretno iz moje kolekcije od preko 25 satova(neke sam skoro nabavio) nosim uglavnom Raketine modele.Sami satovi su izdržljivi na udar,lepo izgledaju.Mada nisu baš najprecizniji.Poljotovi satovi su precizniji(ipak su rađeni prema švajcarskoj tehnologiji) .Malo je onih koji znaju da su satovi Pobeda rađeni prema nemačkoj tehnologiji(Glashutte).Ali Raketa je Raketa.Skoro neuništiva.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Mislim da kod Rusa, kada je preciznost u pitanju, više važi pravilo "kako te ubode"! Tako da ne može da se kaže da su satovi jednog proizvođača precizniji od satova ostalih proizvođača. Poljot svakako ima kvalitetne hronografe (3133 i njegove varijacije) ali ni oni nisu savršeni. Barem sam ja takvo mišljenje doneo čitajući gomile članaka o ruskim proizvođačima satova.
    Što se tiče mehanizama Pobeda, nisu oni rađeni prema nemačkoj tehnologiji već je, nakon II Svetskog rata, Rusija "preuzela" ono malo mašinerije od Glashutte što nije uništeno ratom i iskoristila ih u časovničarskoj industriji. Kada se kaže Pobeda, prvo se pomisli na mehanizam a tek posle toga na sat. Prvi Pobeda mehanizam koji je nosio oznaku K26 je ipak bio urađen na osnovu izuzetno pouzdanog LIP r26 mehanizma francuskog časovničara Lip-a.

    [istorija]
    1936. godine Fredd Lipmann je potpisao ugovor koji je omogućio Rusiji da kupi mehanizme i neophodne delove za satove a zatim i njegovu tehnologiju. Rusija time dobija modernu i pouzdanu časovničarsku industriju. Inženjeri i tehničari Lip-a su nadgledali instalaciju opreme u novoj fabrici u gradu Penza blizu Moskve. Rusija je pre i posle II Svetskog rata proizvela oko 10 miliona mehanizama zasnovanih na LIP dizajnu, mehanizmi zasnovani na Lip-ovom T18 nazvani su Swesda, dok su mehanizmi zasnovani na r43 nazvani ZIM. Mehanizam koji je bio zasnovan na Lip-ovom r26 a koji se može naći u dosta Raketa satova nazvan je Pobeda. Satovi Saljut i Molnija su koristili r36 mehanizme.
    [/istorija]

    A odgovor na pitanje je, da, s vremena na vreme nosim moju raketicu. Mada ne toliko često... a u njoj se nalazi 2609 mehanizam.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Što se tiče Glashutte,nisam baš najbolje objasnio.U svakom slučaju hvala na ostalim detaljnim podacima.Mada kada si već pomenuo mehanizme, moji Raketa satovi su sa 2609.HA,kao i 2614.H mehanizmima.

    Pozdrav.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Ma raketice su odlični satovi, šteta je što su relativno mali. Međutim, sa odgovarajućom kožnom narukvicom može da se stvori privid da se radi o većim satovima nego što zaista jesu i onda postaju zgodni za nošenje.
    A sami mehanizmi su im kao magarci. Izvinjavam se na poređenju sa ovom simpatičnom životinjom, ali mislim da je isto najadekvatnije, obzirom da se radi uglavnom o zaista izuzetno robustnim i izdžljivim mehanizmima.
    Možda završna obrada nije na nivou švajcaraca, ali kvalitet je itekako prisutan a sa njim i lepota koja se javlja kada navijete mehanizam i gledate ga dok radi tika taka.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Ne ipak je to kolekcija,mozda nekada da bi se pohvalio
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  6. #6
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom

    @Laslo:Jedno vreme sam i ja tako razmišljao,međutim kako sam nabavio pre par dana skoro novu Raketu,toliko mi se svidela da sam je momentalno stavio na ruku.Podsetila me na moj prvi sat,koji sam dobio od oca na poklon kada se vratio iz Rusije.Bio sam klinac.Samo ova Raketa ne pokazuje datum.Isti je model kao i taj.Evocira uspomene i podseća me na bezbrižno detinjstvo.Pozdrav.

    Pored nje imam još par satova(Poljoti,Rakete i Slava),skoro su novi.Svoju kolekciju čuvam za sebe.To je neka vrsta mog ličnog blaga.Kada budem mogao, slikaću kolekciju,pa mogu okačim slike na forum.Inače nosio sam i Seiko automatic,posle Rakete.Otkačila se narukvica,pao je na pločice,poremetio se mehanizam.Kraj.Nosio sam i kvarcne satove jedno vreme.Analogne i digitalne.Ne volim ih nešto preterano.Nemaju onu lepotu i dušu kao mehanički satovi . Ovako, navijem Raketu,i ona lepo radi.Nije neki glomazan model,već manji i diskretan.Ne volim glomazne satove(mada o ukusima ne treba diskutovati). Ne volim da se nešto preterano ističem veličinom sata koji nosim na ruci.Sat je ipak samo sat.Neki je prostiji,neki složeniji.Na kraju svi oni pokazuju vreme.I predstavljaju neku vrstu našeg ličnog vremeplova.

    @Laslo:Nadam se da ova moja poruka neće biti pogrešno protumačena.Samo sam izneo svoj stav.Pozdrav.
    Poslednja ispravka: dragon (27.1.2010. u 8:32) Razlog: 2 uzastopne poruke

  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Svakodnevno ih nosim.......

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    Sve ih manje nosim, a sve ih vise ima

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    ^ e da, to je jedan od tih zivotnih paradoksa
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Član
    Član od
    23.6.2010.
    Lokacija
    split
    Poruke
    259
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Da li nosite satove iz vaše kolekcije?

    osobno sam prvi svoj sat stavio na ruku u svojoj sestoj godini swatch automatic . stradao je u srednjoj skoli zakacia san na kvaku od vrata. od tada svaki dan nosin sat cak sa njima i spavam .sat dok ovo pišem nosim vostok amfibija logo podmornica.

Slične teme

  1. Fotografije satova iz vase kolekcije!
    By Vladan Stevanovic in forum Fotografija
    Odgovora: 4568
    Poslednja poruka: 1.9.2021., 19:31
  2. Na kojoj ruci nosite sat?
    By nesrulz in forum Kafić
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.2.2015., 15:57
  3. SEIKO SKA371P1, vaše mišljenje?
    By martinn in forum Seiko
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.8.2009., 3:14
  4. Carina na satove
    By avalon in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.4.2009., 22:43
  5. Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?
    By martinn in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.3.2009., 17:30

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •