Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 70
Like Tree193Likes

tema: Zašto volimo nemačke satove?

  1. #21
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Sto rekose u klipu: Ti bi se kanda obradovao da oni dodju?!
    Iz istog klipa: Bar bi se znao red

    A MeisterSinger? meni je njihov dizajn
    Poslednja ispravka: RUS (28.1.2013. u 20:32)
    anbeast and krstin like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #22
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Zaboravio sam da spomenem još jednog nemačkog proizvođača, a to je Junkers. I za ovaj sat imam reči hvale, ali me kod proizvođača užasno nerviraju dve stvari - u satu se nalazi ruski mehanizam 3133, dok na ciferu piše 'Made in Germany', što je veoma rastegljiv pojam. Druga stavka je sajt proizvođača, tj. kriminalno urađen prevod na engleski. Pošto ne verujem da Junkers kuburi sa novcem, mogli su da plate nekom profesionalnom prevodiocu da im uradi tekst, a ne nekom gladnom studentu koji se jedva provukao kroz prvu godinu.
    anbeast and Zenith like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Meni su dragi ali malo monotoni...ono što bih želeo uglavnom je nedostižno. Evo fin pregled Nemaca: German Watches / Deutsche mechanische Armbanduhren
    Priložene slike Priložene slike Zašto volimo nemačke satove?-als_720_025_greenvault_table_clock_quer_web_prot.jpg   Zašto volimo nemačke satove?-als_720_025_greenvault_cabinet_web_prot.jpg   Zašto volimo nemačke satove?-als_720_025_117_025_211_026_greenvault_cabinet_web_prot.jpg  
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Nekako mi se čini da od klasičnih pilotskih koje proizvode manje kompanije, čini mi se da odskaču Tutima, Hanhar, Laco i Stowa. O high end proizvođačima ne treba trošiti reči, meni su možda A.LS i Gs možda i sam vrh.
    RUS, anbeast and Neša like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    "Made in Germany" brend je potekao od namernog oznacavanja nemacke robe posle II svetskog rata od strane Ujedinjenog kraljevstva da bi potrosaci manje kupovali doticnu robu. Nemci su u tome videli sansu i izborili da "Made in Germany" postane sinonim za kvalitet i pouzdanost.
    krstin and Milos G. like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  6. #26
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Ne bih da na ovoj temi ispadnem baksuz, ali oznaka 'Made in Germany' datira iz 19. veka. Evo jednog linka koji to potvrđuje, ali to je ipak samo Wikipedia: Made in Germany - Wikipedia, the free encyclopedia

    Što se tiče pomenute oznake, mislim da se kod satova debelo zloupotrebljava. Ako je u satu švajcarski ili (u slučaju junkersa) ruski mehanizam, dobijamo samo nemačko pakovanje, a ko zna odakle potiču kaiš/narukvica, staklo, krunica i još ponešto. Nemci su kod mnogih proizvoda samo koristili šrafciger. Evo jednog linka koji govori o definiciji zemlje porekla: Country of origin - Wikipedia, the free encyclopedia

    Ma koliko da su ovi, ali i mnogi drugi satovi ili proizvodi označeni sa Made in X, Y ili Z, i ma koliko da su dobri, na delu je potpuno zakonito obmanjivanje kupca. Nekada je bilo proizvoda na kojima je lepo pisalo Assembled in (sledi naziv zemlje), ali odavno ih nisam video. Čak su i ručni satovi koje je pravila zemunska INSA u saradnji sa Lučom imali oznaku da su sklopljeni ovde, ali ne i napravljeni.
    RUS, anbeast, VLADAN P and 3 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Slažem se oko obmanjivanja proizvođača - ali donekle samo. Razlog ovome jeste to da makar i sve komponente dolazile od 3rd party dobavljača - ceo sastavljen proizvod, sa izvršenom završnom kontrolom kvaliteta dolazi od nemačke firme. Bez ozbiljne kontrole i završne kontrole pogotovo, proizvod je ništa.

    Naravno, donošenje preciznije i bolje regulative bi sigurno bilo povoljnije po kupce proizvoda.


    Nemam ništa protiv da je kućište sata koji nosim "Made in Tunguzija", mehanizam "Made in Zanzibar", kaiš od marsupilamija napravljen u Turkmenistanu sve dokle je kvalitet koji očekujem za novce koji sam dao povoljan.

    Smatram da bi uvođenje brenda "Made in Banana republic" pospešilo izvoz zemalja trećeg sveta.
    vladas, anbeast and VLADAN P like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    "made in germany" , kao i "germany quality" danas možemo naći na gomili alata koji nisu prošli pored nemačke, što električnih, što običnih, kao i gomilu bele tehnike koja radi par meseci. Postoje firme koje nemaju proizvodnju, koje rade samo kontrolu kvaliteta, a na ambalažu pored svog imena kače i to "made in germany". da ne spominjem crnu listu proizvodjača, koja je puna "made in germany" firmi...

    Malo je diskutabilan i kao što reče Neša, čini mi se, rastegljiv pojam...

    edit: Dok je "swiss made" zakonom regulisan, ja zaista ne znam šta "made in Ger" označava, osim marketingškog trika

    kinesko kuciste + swiss mehanizam = mede in germany
    nemacko kuciste + swiss mehanizam = -II-
    kinesko kuciste + ruski mehanizam = -II-
    kinesko kuciste + kineski mehanizam = -II- (npr Grof Monte Kako Već)
    Poslednja ispravka: 23jewels (28.1.2013. u 22:06)
    vladas and anbeast like this.

  9. #29
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Naravno da ima mnogo onih koji to zloupotrebljavaju i koji su na crnoj listi(s razlogom), ali to verovatno nisu satovi koje bi neko od nas kupio.
    Ono sto je bitno je da nemci imaju proizvodjace, koji zaista zasluzuju "made in Germany", oni drugi manje-vise nisu ni bitni.
    vladas and anbeast like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #30
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Meni jedan Sinn, ne mora jedan, može i tri četri komada. Sve što mi je potrebno od sata a da dolazi iz pomenute zemlje imam u Sinn-u.
    Doduše i neka Tutima sa Lemaniom bila bi dobrodošla.
    Poslednja ispravka: skydrummer (28.1.2013. u 22:16)
    vladas, anbeast, krstin and 2 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •