Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree1Likes

tema: Novi Laco Flieger modeli u najavi

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Već se duže vreme najavljivalo da će Laco u nekoj skorijoj budućnosti predstaviti nove modele pilotskih satova a mislim da su mnogi sa nestrpljenjem očekivali taj trenutak. Iako još uvek nisu zvanično predstavljeni i na prototipovima se uveliko radi, prvi crteži modela zajedno sa relativno oskudnim informacijama po pitanju tehničkih karakteristika su se pojavili na netu.
    I evo kako će otprilike izgledati novi LACO pilotski satovi...



    Za sada se zna da će biti ponuđene verzije sa A i B brojčanikom u dve veličine, 45mm i 42mm. Ono što predstavlja dodatnu draž kod ovih satova jeste činjenica da neće biti prikaza datuma niti će na brojčanicima biti postavljen logo proizvođača, dakle "no logo/no date". Kazaljke za sate i minute će biti plave boje dok će sekundara biti crna. Modeli prečnika 45mm će biti ponuđeni sa ETA 2801 mehanizmima, dok će modeli prečnika 42mm biti ponuđeni sa ETA 2824-2 automatskim mehanizmom i Ronda kvarcom, dok je ETA 2801 pod znakom pitanja.
    Cena ovih novih satova još uvek nije poznata što je donekle i logično obzirom da još ni prototip nije predstavljen, ali se pretpostavlja (big Mike) da će biti oko 700€. Međutim, nije precizirano za koje modele se pretpostavlja da će imati tu cenu a ako mene pitate cena je previsoka ako se bude odnosila na modele sa automatskim mehanizmima. U tom slučaju, Stowa će predstavljati daleko bolju kupovinu u odnosu na Laco.
    Ono čemu se iskreno nadam je da će Laco ipak napraviti modele prečnika 42mm sa ETA 2801 (mehanizam na ručno navijanje) jer mislim da se u tom slučaju ni malo ne bih dvoumio oko kupovine sata.

    Pored ovih modela, Laco će uskoro ponovo uvrstiti u ponudu i pilotske satove sa Miyota mehanizmima ali će i ovde biti izmena a jedna od poznatih jeste da će sam mehanizam imati bolju završnu obradu. Na žalost, logo na samom brojčaniku će kod modela sa Miyota mehanizmima biti prisutan, no ukoliko cena ne bude znatno veća u odnosu na prethodne modele sa Miyota mehanizmima, mislim da će biti odlična kupovina.
    nikola0406 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Znači biće,što je moguće više,slični originalima! Cijena nije mala,bez obzira na mehanizam(2801 košta na ofrei.com 108$)!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Na koji model misliš kada kažeš da cena nije mala?
    Ukoliko cena modela (42mm i 45mm) sa automatskim mehanizmima bude zaista oko ili preko 700€, onda se slažem sa tobom u potpunosti i kao što rekoh, u tom slučaju Stowa Flieger će biti bolja kupovina jer će imati bolji odnos cena/kvalitet.

    Za model sa ETA 2801 smatram da bi cena od ~700€ bila ok bez obzira što se mehanizam u osnovnoj verziji na netu može kupiti za 100 dolara. Ne možemo da određujemo cenu sata samo i isključivo na osnovu mehanizma koji se nalazi u njemu jer da je tako onda realno ni jedan jedini sat ne bi trebalo plaćati više od 100-150€.

    No, treba imati u vidu da cene ovih novih modela još uvek nisu zvanično objavljene i da je info o cenama samo pretpostavka koju je izneo Mike S.! Dakle, ostaje nam da čekamo i da vidimo kako će izgledati konačne verzije satova i po kojim cenama će biti ponuđeni.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Ma puno je.....naravno,ako je Mike u pravu! Stowa Flieger košta 740 eura u COSC verziji,za internacionalno tržište! E sad,2801 je opasan mehanizam,a cijena od 700 eurića bi bila u redu ako taj mehanizam urede kao Stowa svoj 6498 u Marine modelu!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Ma čim je Mike rekao orijentacionu cenu može se očekivati da će i zvanična biti tu negde. I dalje mislim da je M.Stuffler u nekom dilu sa Laco i Stowa.

    Zašto smatram da bi cena od 700€ bila primerena za model sa eta 2801 mehanizmom?
    Pa vodim se trenutnom ponudom i cenama na tržištu. Prvo, ima veoma mali broj pilotskih satova sa mehanizmima na ručno navijanje i centralnom sekundarom a oni koji se nalaze u ponudi cenovno su uglavnom iznad cifre od 1000€. OK, uglavnom je reč o modifikovanim ETA Unitas mehanizmima ali bez obzira, cene su prilično visoke (recimo, obiđite Tourby). Svojevremeno kada je Stowa ponudila Airman u limitiranoj seriji sa ETA 2801 mehanizmom prodavala ga je po ceni od 570€. Stowa Flieger Original koji je po izgledu bio daleko bliže originalu a imao je modifikovani unitas mehanizam sa centralnom sekundarom prodavao se po daleko većoj ceni. Laco će biti pozicioniran negde između Airmana i FO i ako izrada bude kvalitetna a verujem da će biti, imaće dobar odnos cena/kvalitet u odnosu na pilote koji se trenutno nude na tržištu. Pritom, Laco pripada onoj čuvenoj petorci a kao što si i sam rekao, sat će po izgledu biti što je više moguće verniji originalu što će opet imati neku dodatnu draž.
    A kada je reč o mehanizmu, mislim da neće staviti bazni 2801 mehanizam u nove modele (zaista se nadam tome) a voleo bih i da ga modifikuju kako bi imao hack funkciju, mada to po trenutnim pričama neće biti rađeno. Isto tako se nadam da će ponuditi verziju od 42mm sa ETA 2801 mehanizmom a ne samo verziju od 45mm.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Mene ste sada zbunili, jel to znaci da je ETA 2801 bolji mehanizam od ETA 2824-2?!

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    odlicno su redizajnirali satove, diskretni sarm... narocito type b!
    a mene, opet, jako raduje sto nisu odustali od jeftinijih verzija sa miyotom, jerbo sam se prilicno uplasio kad ih nisam video na sajtu...!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #8
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Ako su bili, a jesu medju prvih pet proizvodjaca koji su pravili B-urh satove cena nije previsoka. Indenticni sarm tih satova osim njihove velicine je ostao isti, cena po meni nije toliko previsoka jer se ovde ne kupuje samo mehanizam sata vec deo istorije koji sat nosi!

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    Mene ste sada zbunili, jel to znaci da je ETA 2801 bolji mehanizam od ETA 2824-2?!
    2801 ne bi trebalo da bude bolji. Jedino sto omogucava da se napravi rucno navijani sat sa centralnom sekundarom, umesto da se modifikuje UNITAS sa malom sekundarom.
    No time to lose

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi Laco Flieger modeli u najavi

    Ma bolji je ... iz jednog jedinog razloga, a to je što imaš priliku da nosiš sat na ručno navijanje sa centralnom sekundarom što se ne viđa često, a pogotovo ne kod pilotskih satova gde je većina bazirana na Unitas mehanizmima.
    Unitas je zaista odličan mehanizam, ali je problem ukoliko se želi sat na ručno navijanje sa Unitas mehanizmom i centralnom sekundarom jer isti mora da se modifikuje čime cena sata drastično raste tako da je 2801 ok alternativa. Jedino što bih mogao da zamerim 2801 mehanizmu jeste 28800 bph... jednostavno, Unitas sa 18000 ili 21600 vibracija po satu zvuči daleko lepše.

    Sam odgovor na pitanje dal je ETA 2801 bolja od ETA 2824 mehanizma je u suštini dao vladas u drugoj temi...
    http://www.svetsatova.com/forum/show...ll=1#post14470

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Damasko - novi modeli!
    By Vladan Stevanovic in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 14.11.2011., 22:30
  2. Novi G-Shock modeli...
    By dragon in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.3.2010., 19:25
  3. Orient novi modeli - Novembar 2009
    By Vladan Stevanovic in forum Japanski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 7:41
  4. Orient Star Retro - Novi modeli
    By dragon in forum Japanski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.11.2009., 11:43
  5. Orient - Novi modeli
    By dragon in forum Japanski satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.2.2009., 20:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •