Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Dejan_b

tema: Junghans dzepni sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.9.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Junghans dzepni sat

    zdravo svim ljubiteljima satova postavicu slike sata koji je u vlasnistvu moje porodice da bih pokazao sta imam i da li neko od ljudi koji nesto vise od mene znaju o satovima i njihovoj istoriji . ovako sat koji je na slikama je iz Nemacke doneo moj pradeda kada je bio u zarobljenistvu tamo ne znam tacnu pricu kako je doslo do toga da je on zavrsio u zarobljenistvu ali kada je dosao nazad u zamlju dosao je sa pozamasnim kapitalom i sa sobom je doneo ovaj sat koji je radio dosta dugo sve do trenutka kada je po pricanju moga oca moj pradeda hteo da oraspolozi svog bolesnog sina pokazivajuci mu mehanizam sata kako radi, malo dete je svojim prsticem zaustavilo mehanizam i od tad je sat pokvaren i kasnije su nekoliko delova verovatno izvadjeni od strane moga oca i strica kad su bili mali . E sam ako neko zna nesto vise o istoriji sata ja sam odprilike nesto saznao ali vrlo malo . Slao sam i mail poruke samoj kompaniji ali sam dobio odgovor da nemaju bazu podataka ne razumem zasto . Zanima me grb i mozda natpis posto su bile seoske price znate kako je to kod nas kad neko je dosao iz inostranstva sa vecim novcem omah je ili kriminalac ili ko zma sta za mog pradedu su kruzile price da je u inostranstvu za vreme zarobljenistva zaveo neku stranu groficu i od nje dobio ovaj sat o kome sam pisao. Ako neko zna nesto vise ja sam trazio po netu te starije junghans dzepne satove ali nisam uspeo da proadjem nijedan sa ovakvim grbom

    POZDRAV

    Junghans dzepni sat-17102010129.jpg Junghans dzepni sat-17102010109.jpg Junghans dzepni sat-17102010134.jpg Junghans dzepni sat-17102010115.jpg Junghans dzepni sat-17102010130.jpg Junghans dzepni sat-17102010121.jpg Junghans dzepni sat-17102010116.jpg Junghans dzepni sat-17102010117.jpg Junghans dzepni sat-17102010138.jpg Junghans dzepni sat-17102010125.jpg Junghans dzepni sat-17102010120.jpg
    Poslednja ispravka: dragon (24.9.2011. u 21:33)
    iwc likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Junghans dzepni sat

    Što se tiče istorije i heraldike - ne mogu ti pomoći!
    Ono što ti mogu reći je da je ovo J9 mehanizam - 1. mehanizam za džepne satove od Junghans-a.
    Specifikacije:18000vph,15 rubina,36h rezervne snage.
    Proizvođen je oko 1915,a ovaj tvoj bi trebao biti koju godinu mlađi.

    pozdrav

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Junghans dzepni sat

    Pogledaj ovde, a posalji i mail sa slikama sata adminu-vlasniku, covek je ziva enciklopedija, mozda ce moci da ti kaze nesto vise!

    http://www.mikrolisk.de/
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Junghans dzepni sat

    sve u svemu sat je prelep...cini mi se da je na samom grbu nesto bilo ili nacrtano ili napisano...
    svidja mi se ova misterija...

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Junghans dzepni sat

    Sat je prekrasan vrijedilo bi ga dovest u radno stanje napose zato što je cifer super očuvan!Inače koliko vidim sat nije u originalnom kućištu već je vjerojatno prebačen iz svog običnog u ovo srebrno koje mi se čini pripada nekom cilindričnom satu.Postoji mogućnost da sat i jest cilinrični mislim cifer i kućište a mehanizam je možda naknadno promijenjen tj zamijenjen stari ovim Jungansovim!
    Nemoj me uzet za riječ jer ovo su moje pretpostavke,sad vrijeme bude pokazalo što doista taj lijepo očuvani sat jest.Šteta kazaljki i djelova koji fale.
    Lp!

Slične teme

  1. Junghans megasolar popravak da ili ne
    By Edin in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.4.2012., 12:07
  2. Junghans zidni keramički redak primerak
    By VlatkoNS in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:53
  3. Sat Junghans Attaché Chronoscope
    By d1d in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 4.4.2011., 21:32
  4. Junghans Max Bill
    By Walter in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.3.2011., 14:46
  5. Junghans j88
    By Saleni in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 14:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •