Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Citizen sat NP3010-00A

    Pozdrav drustvo,

    planirao sam da kupim sat iz naslova teme na ovom sajtu pa sam htio sa vama prvo da se konsultujem. Ono sto me buni vezano za ovaj model je to sto ga nema (ili bar ja nisam mogao da nadjem) na zvanicnom sajtu pa mi se to u startu ne svidja. Sta mislite o tome, da li je moguce da se odredjene serije satova proizvode samo za odredjena trzista (cini mi se da sam na WUS-u tako procitao kao obrazlozenje zasto ovog sata nema na US trzistu)? Inace, koliko sam primjetio sat je iz 2009. godine.

    Takodje, citizen automatici su zaista rijetki pa nisam siguran kakav je mehanizam u ovom modelu (citao sam dosta dobre kritike vezano za mehanizam u ovom satu, ali bih isto cuo vase misljenje).

    S obzirom na cijenu, a imajuci u vidu da ima automatski mehanizam, safirno staklo i dopadljiv izgled, zaista predstavlja dobru kupovinu, naravno ukoliko nije u pitanju neka caka.

    Pozdrav

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    Obrati paznju da pomenuti sajt ne salje u Srbiju! Ja ti savetujem da pogledas recimo isti taj sat, prodavac je Watchub, koji salje u Srbiju i mogu ti ga slobodno preporuciti! Ovaj konkretan model se obicno proda za 180-190$ + 28$ shipping - Dakle < 220$!

    Takodje par napomena - Citizen je veliki proizvodjac i ima odlicne automatik mehanizme. Konkretan 4166 mehanizam u ovom satu nema hack-ovanje, navija se rotiranjem tega samo u jednom smeru (sto uopste nije lose), 24h kazaljka nije nezavisna, tako da sat nije GMT a sam mehanizam je solidno ukrasen. Takodje - koliko vidim po netu - radi se o vrlo preciznom mehanizmu.
    Sve u svemu, ako ti 43mm nije preveliko, svakako ti savetujem da ga uzmes!
    Poslednja ispravka: vladas (28.2.2011. u 21:00) Razlog: Prepravka valute :)
    No time to lose

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    Off topic
    Je l' moguce placati na ovom sajtu obicnim visa karticama? Neko mi je davno rekao da je na tim stranim on line aukcijskim prodajama moguce samo pay pal-om placati,i od tada, uopste se nisam bavio sa tim...

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    off topic

    Možeš plaćati karticama za internet kupovinu ali ne i običnim.

  5. #5
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    off topic
    PayPal je uglavnom preferifano sredstvo plaćanja na eBay. To je zato što su sa tim sistemom i prodavac i kupac jako dobro zaštićeni od zloupotreba (krađa kartice, prodaja falš robe itd). Ako se desi neki problem, pare se vraćaju. Ima tu dosta što bi se moglo ispričati, ali suština je ta. Sa druge strane, na mnogim sajtovima se može normalno plaćati Visa (ja konkretno imam revolving koji svuda prolazi), MasterCard i ostalim "glavnim" karticama.

    Inače, eBay nije prodavnica, to je više mesto na kom se skupljaju razni prodavci i razni kupci. Nešto kao pijaca. eBay im da "tezgu" i onda oni tu drže svoju robu. Kao i na pijaci, ima dobre i loše robe, dobrih i loših prodavaca. I opet, kao na pijaci, kupoprodaja je stvar dogovora između kupca i prodavca,tek u slučaju nekog problema, ide se kod upravnika pijace da se podnosi žalba itd. Neko pravilo je da US prodavci uglavnom neće da šalju van USA, jer neće da se zezaju sa time. Imaju dovoljno veliko tržište i bez da šalju robu preko okeana. Azijski prodavci uglavnom šalju worldwide. Pošto je Srbija tek odnedavno na listi zemalja, mada kolko znam još uvek nema automatskog računja poštarine, treba uvek prvo kontaktirati prodavca i pitati da li je voljan da šalje u Evropu. Ako mu treba reper za poštarinu, recite da će koštati isto kao da šalju u Hrvatsku.

    Ovaj konkretno prodavac "Watchub", kolko vidim šalje worldwide i prima Visa, Master i ostale kartice. Pojedinci koji kače aukcije polovne robe obično neće da se izlažu riziku prodaje mimo PayPala, što je šteta jer tu su najbolje prilike za kupovinu. Inače, PayPal sistem plaćanja je vlasništvo eBay-a

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    Zahvaljujem na odgovorima,bilo mi je od pomoci. Znao sam na koji nacin "funkcionise" ebay,ali ne i da je moguce platiti visa karticom.
    Ukoliko neko zna nekog "proverenog" prodavca Seiko satova na ebay-u,neka mi pusti u pp,da ne idemo dalje u off
    pozdrav i hvala

  7. #7
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    @vladas hvala na informacijama, meni je jedino "cudno" bilo sto se taj sat ne nalazi na zvanicnom sajtu citizena. Sto se samog sata tice dosta mi se svidio, a posebno njegovih 43mm

    Hvala jos jednom, a o eventualnoj kupovini bicete naravno blagovremeno obavjesteni

    Pozdrav

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    @vlax - da te umirim () sat se nalazi na zvanicnom sajtu, nego je primarni sajt posvecen samo EcoDrive satovima . Svaka cast na izboru i srecna kupovina.

    @nickname - svaka cast na opisu, pun pogodak !
    Poslednja ispravka: vladas (28.2.2011. u 21:34)
    No time to lose

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    [off topic]
    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Je l' moguce placati na ovom sajtu obicnim visa karticama?
    Kod svakog prodavca mozes videti koji su dozvoljeni nacini placanja, na tabu Shipping & Payments. Npr. kod odlicnog prodavca count_shop videces da je za vecinu satova postavljeno u dva reda:
    1. PayPal - Preferred (i videces da su prisutne slike karticarskih kuca, sto znaci da mozes da placas i karticama preko PayPal-a)
    2. Kreditne kartice - Accepted (naravno PayPal je Preferred kad je vlasnistvo eBay-a )

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Ukoliko neko zna nekog "proverenog" prodavca Seiko satova na ebay-u,neka mi pusti u pp,da ne idemo dalje u off
    Da ne idemo dalje u off - watchub, pokemonyu, premierworld, timeparadise...
    [/off topic]
    Poslednja ispravka: vladas (1.3.2011. u 9:42)
    No time to lose

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Citizen sat NP3010-00A

    @vladas- hvala na informaciama,zaista su od pomoci

    @vlah- ja tek sada videh o kojem modelu je rec. Isti ovaj sam ja nedavno gledao,ali se na kraju odlucih za seiko. Pogledaj na 21jewels.com , cena je pristupacna kada imas u vidu da je postarina ukljucena u cenu. Prodavac je korektan,provereno. Cene ovog modela kod pojedinih prodavaca idu i do 400$

Slične teme

  1. Citizen NP3010-00A
    By Copag85 in forum Citizen
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.3.2011., 9:33

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •