Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 35
Like Tree75Likes

tema: Obični satovi i plivanje u moru

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Obični satovi i plivanje u moru

    Ne znam da li sam pogodio pravo mesto za ovu temu, pa molim moderaciju da je premesti ukoliko sam pogrešio.

    Kao što znamo, približava se sezona godišnjih odmora, mnogi će ići na more, a na odmor treba poneti i njegovo veličanstvo sat. Do sada sam imao prilike da u moru okupam dva sata. Jedan je najobičniji seiko petica, star preko dvadeset godina, koji sam nehotice ostavio na ruci više puta kada sam ulazio u more. Sve se to desilo pre dvadesetak godina, a petica i dalje kucka, iako je prvi put očišćena tek prošle godine. Sat je imao godinu-dve kada je ne svojom voljom plivao, a nije bilo nikakvih problema kada sam izašao iz vode i kao što sam rekao, očišćen je tek nedavno. Drugi sat koji se kupao je citizen nighthawk, za koji sam ovde saznao da ne bi trebalo da pravi probleme, a društvo u plivanju mi je pravio prošle godine. Naravno, živ je i zdrav je i ponosno radi i dalje.

    Na internetu sam pročitao da su neki ljudi ulazili u more sa komandirskim/amfibijom, i to ne ronilačkim, koji ima oznaku 'vodolaz', već su u pitanju obični modeli. Nažalost, zaboravio sam sajt, a podatak sam pročitao prošle godine.

    Hteo sam da pitam forumaše za praktična iskustva, tj. koje su satove nosili pri plivanju, a da nisu u pitanju ronilački. Voleo bih da plivam sa nekim od postojećih, ali ne bih želeo da mnogo rizikujem, pošto ne verujem da će mi posle uplate aranžmana ostati baš mnogo para za kupovinu pravog sata koji je deklarisan za ovakvu vrstu upotrebe.
    djosa likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Mislim da možeš slobodno kupiti nekakav Casio za te potrebe, neće te boleti glava, konkretno ja sam se sa mojim kupao na više mora, jezera i reka....i još šljaka, imaš ga u predstavljanju satova, mislim da je i nov džabaka.
    Poslednja ispravka: vlajo (17.6.2012. u 11:30)
    vladas, nele and backarelli like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Misliš li na onaj edifice iz tvoje kolekcije?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Ma da, šta je sve taj izdržao, a mislim da ima nov za 6500csr LINK, jeftiniji je skoro duplo nego kad sam ga kupio pre 8 godina. Zaboravio sam i bateriju kad sam zadnji put menjao, sad ga nosim kad idem u vikendicu ,njega ili Monstera.
    Poslednja ispravka: vlajo (17.6.2012. u 11:54)
    vladas, Neša and backarelli like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Ako kupim taj sat, a žena me masakrira zbog trošenja para, ima da mi donosiš cigarete u bolnicu
    bt321, vlajo and backarelli like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Nešo,ako razmišljaš o kupovini novog sata za plivanje (a za male pare) bolje ,a jeftinije, od ovoga nećeš naći-Casio MRW-200H-1B.
    Još ima i taj ''ronilački'' izgled.
    U principu svaki nov Casio sa wr100 će biti dovoljan.
    Backarelli kaže da se više puta kupao sa AW 80 koji je wr 50m.
    Neša, vlajo, marko789 and 2 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Ljudi moji ,ispašće da promovišem Casio... ali šta sam sve radio sa AW 80 koji sam platio 32€ u Sloveniji. Znači, kupao se tri godine za redom u moru, na Adi, bazenima, upao mi u bure od 200l sa starim ispuštenim uljem, prao sam ga pastom za ruke, vimom, ferijem... nikada, ali nikada nije ni zamaglio, a zaranjao sam do 5 m sigurno. Imam dosta Casio modela u okruženju (drugari) i nikad mi se niko nije požalio da mu je propustio vodu ili zamaglio.
    Mogao bih da se opkladim, da će bilo koji, ali bilo koji Casio koji ima deklaraciju na bar 5 bar ,izdržati bilo kakve aktivnosti na vodi, sem profi zarona. Znači skokovi, udarci, zaroni na dah, slana voda , pa u mom slučaju čak i ulje, ništa mu ne mogu !!!
    Upravo je zbog toga Casio meni omiljeni i u tom cenovnom rangu ne prevazidjeni brend !

    PS. Vladanov predlog je i više nego odličan !
    vladas, nwolfe and Xtreme like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Bravo, ovo je baš jeftino, doduše, sat je plastikaner ali nema straha od slane vode a i čuva budžet (ništa od pljuga za bolnicu).
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Isti taj "plastikaner" , sve dok se fizički ne zakači i ne napravi problem na lugovima (gde iglice naležu) ima da radi "kao Doxa" bilo na suvom, bilo pod vodom i u bilo kojim uslovima. Da ne pominjem tačnost i da je dovoljna provera od svega dva puta godišnje ! :-)

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Obični satovi i plivanje u moru

    Pazi Baki, da se razumemo meni još uvek radi Swatch iz 93će, jedino ga nisam nosio 94te u vojsku, tu je zaginuo Seiko 5 i dušu ostavio...Swatch je isto svašta doživeo i video (proveo i studije u Beogradu sa mnom), sad ga žena nosi naravno na zamenskom kaišu, tako da kad čujem kako pljuju Swatch uopšte nisam oduševljen, mi smo imali nekoliko i sve pozitivna iskustva, sad što je plastičan, to je što je, za te novce.
    vladas likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji sat za plivanje?
    By nwolfe in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.11.2011., 12:20
  2. Sasvim obično od rica.
    By rico in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.11.2011., 9:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •