Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Satovi sa E-ink displejem

    Pozdrav svima,

    da li ste i vi primetili proboj tehnologije elektronskog mastila u industriju satova? Izgleda da se upotreba ovakvih displeja proširuje sa uređaja za čitanje elektronskih knjiga (Kindle i sl..) na satove.

    Satovi koji imaju ovakav displej a koje sam nedavno video su sledeći:

    Phosphor World Time

    Satovi sa E-ink displejem-736211772619-2.gif

    Cene njihovih satova se kreću od 175-225$ a ostale modele možete pogledati na njihovom web sajtu: Phosphor

    Drugi model dolazi iz daleko poznatije i renomiranije kuće:

    SEIKO BRIGHTZ SDGA003

    Satovi sa E-ink displejem-sdga003.jpg

    Cena ovog Seiko modela se kreće od 800-930 EUR (90,000 - 105,000 YEN), a ovu daleko veću cenu Seiko opravdava kao i uvek vrhunskom tehnologijom i kvalitetom izrade.
    Ova serija satova poseduje specijalni, prvi ovakve vrste na svetu, elektroforetični displej sa aktivnom matricom (Active Matrix Electrophoretic Display - EPD). Ova tehnologija je slična onoj kod čitača elektronskih knjiga ali sa daleko većom rezolucijom do 300 dpi (tačaka po inču) i sa uglom vidljivosti od 180 stepeni. Ovakva rezolucija se može staviti rame uz rame sa najnovijim Retina displejem koji je Apple predstavio u najnovijoj generaciji iPhone telefona.
    Pored toga ovaj sat ima safirno staklo i mnoštvo drugih funkcionalnosti.
    Više detalja možete pronaći na zvaničnom sajtu: Seiko

    Da li ovaj sat vredi ovoliko novca, mislim da će tržište to najbolje pokazati.

    Šta vi mislite o ovoj tehnologiji u industriji digitalnih satova?

    Pozdrav.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    To je samo još jedan gedžet.Još jedna elektronska spravica koja se, ovaj put,nosi na ruci.Da se razumemo-nemam ništa protiv novih tehnologija-naprotiv!
    Ovde se,jednostavno,radi o tome da se na tržištu pojavilo NEŠTO NOVO i to je razlog za ovkvu cenu(prenaduvanu).
    Nema nikakve sumnje da će za par godina ovo biti uobičajena stvarčica koja neće zavređivati nikakvu posebnu pažnju a uz to će biti krcata mogućnostima(implementiran telefon,merač pulsa,tv-prijemnik i sl).
    Performanse koje sada Seiko nudi prodavaće se za pedesetak evra.
    Kažem,sve je to zanimljivo i ,možda,sve to tako treba da bude ali sve to nema nikakve veze sa Svetom satova jer to i nisu časovnici već kompjuteri koji se nose na istom mestu gde su se nekada nosili časovnici.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    Seiko kada napravi nešto novo onda to napravi stvarno kvalitetno(ipak je ovo Brightz serija)!
    Seiko SBPG003 košta 370$ na Seiya.com(kod nas bi izašao na 370 eura),a ovaj novi model je daleko napredniji i naravno skuplji!
    Pošto je ovo Brightz linija proizvoda prodavaće ga vjerovatno samo u Japanu što znači da do nas može doći samo narudžbom preko neta! Elem,sviđa mi se - izgled mu je istovremeno i retro i vrlo moderan!

    Za Phosphor nemam šta reći pošto za njih 1. put čujem!

    @VLADAN P
    Casio i Suunto imaju gomilu "kompjuterskih" modela ali ih ne možeš dobiti za džaba(posebno Suunto)!

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    Sve što sam želeo je da naglasim razliku između mehanike i hi-tech-a!
    Na polju mehanike ono što nas fascinira danas-biće fascinantno i za 100 godina.
    Kompjuter koji je koštao 5000 evra pre sedam godina-danas košta 500 evra.
    Neki model U.Nardina koji je pre sedam godina koštao 10000evra-danas košta 10000evra.
    Naravno da novitet treba naplatiti.Poenta mog predhodnog posta je bila -Ako vam se baš dopada,sačekajte malo i (za razliku od pravih vrednosti koje su nepromenljive)može biti vaš po mnogo povoljnijoj ceni!
    PS-Ja nosim kasio

  5. #5
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    Vidim da mnogi proizvodjaci sada pocinju da koristi te nove tehnologije displeja, tako da je vidiljivost znatno bolja. Lepa stvar za one koji vole digitalni sat. Ja sam vise za staru klasiku kada su satovi u pitanju.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    Kad su u pitanju satovi: za mene je to samo novotarija i nista vise. Mogu novi digitalni satovi da imaju puno toga u sebi, mali kompijuter, telefon, nagaciju, i td.. ali to su samo precizni meraci vremena. Da bi bili sat, mora da se iz njih cuje tika taka** ***

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Da bi bili sat, mora da se iz njih cuje tika taka** ***


    Inače se slažem sa komentarima svog imenjaka, i ja razmišljam apsolutno na isti način. Bilo kako bilo, svaka čast Seiku na inovacijama i u ovom polju, jer i na ovaj način dokazuje da je jedan od lidera u ovoj industriji.


    Pozdrav.

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Satovi sa E-ink displejem

    Svideli vam se ili ne ovi satovi preporučujem da pogledate ovaj zanimljivi video klip:



    Pozdrav.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •