Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
  1. #11
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    Certina DS Podium Big Size - na izgled mi deluje najbolje, ali to opet od čoveka do čoveka. Što se tiče tehničkih karakteristika tu će morati neko drugi da ti odgovori

  2. #12
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    Ja sam se skoro bio zalepio za par modela invicte, ali posle detaljnije analize deluje nekako kao igracka! Sklonio bih nju sa liste!
    Baci pogled na zeno nostalgia 1868 automatic:http://www.zeno-watch.ch/en/html/body_nostalgia.html


    pozdrav!

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    @Mister No
    Ovaj Zeno je automatik Valjoux 7750 i nikako ga ne možeš kupiti za 500E(jedino polovnog)!
    @Duško
    Izbor bi opet pao na Certinu(dobijaš stvarno kvalitetan sat)!Invictu zaobiđi-kontrola kvalitete je užasna!
    @eee
    Ma Steinhart je bombonica,ali da je,recimo,veličine 44x10mm!
    Kao što je rekao eee,svi piloti koje sam naveo,mogu se kupiti samo preko neta!

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    Pozdrav Duško i dobro nam došao!

    Pošto su svi satovi koje si naveo ili koji ti se dopadaju sa kvarcnim mehanizmom, pretpostavljam da te satovi sa mehaničkim odnosno automatskim mehanizmima ne interesuju?
    Takođe, kakav sat želiš? Dress, casual, sportski, ronilački, pilotski? I da li kupuješ samo satove koji su dostupni u Sloveniji ili razmišljaš i o online kupovini?

    Od navedenih modela i proizvođača, Invictu bih zaobišao jer im je kontrola kvaliteta prilično loša, satovi znaju da budu DOA (dead on arrival), korisnička podrška je užasna i sve u svemu, u pitanju je kompanija koju prati loš glas i ima sve više i više nezadovoljnih kupaca. Dakle, Invicta nikako!
    Citizen i Seiko u suštini prave odlične satove, kvalitet je čak i kod najjeftinijih modela i više nego na zavidnom nivou tako da sa ovim proizvođačima nećeš pogrešiti.
    Citizen Calibre 8700 je odličan sat, verovatno najbolja opcija od ovih što si naveo ali mu je prečnik manji od onoga što ti tražiš, ~40mm, pa ne znam dal će ti se svideti kada ga staviš na ruku.
    Citizen BL5315-68E i Seiko SNAD06 su modeli koji više priliče mlađoj populaciji, recimo do 25 godina i definitivno nisu satovi po mom ukusu te stoga ne mogu da budem previše objektivan. Mislim da bi ih nakon kupovine relativno brzo i prodao.
    Tissot je jedan od mid-range švajcarskih proizvođača koji se prilično dobro prodaje a satovi su sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta. Tissot PRS516 po meni ima suviše busy brojčanik što ume da smeta i sav je nekako šaren, deluje pomalo neozbiljno te nije na mojoj listi za preporuke.

    U suštini, od onoga što se tebi dopada Tissot V8 i Citizen Calibre 8700 su satovi o kojima vredi razmisliti, skladnog dizajna i imaju najbolji odnos cena/kvalitet. Međutim, Certina DS Podium Big Size ima najkvalitetniji mehanizam, odličnog je kvaliteta pa bi ona bila moj prvi izbor.

    Neki drugi predlog bi bio Hamilton, Khaki Field Quartz ili ETO serija možda, zatim Seiko ska371, Luminox/Traser satove eventualno da pogledaš?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet


  6. #16
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    @HADzI DALIBOR mislio sam na zeno 1868 automatic eta 2836, timekeeper ne chronograph. on je nesto pristupacniji.
    no, coveka ocigledno privlace kvarcni mehanizmi, a tu je, kao sto i vecina misli, certina pravi izbor!

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    Citat Mister No kaže: Pregled poruke
    @HADzI DALIBOR mislio sam na zeno 1868 automatic eta 2836, timekeeper ne chronograph. on je nesto pristupacniji.
    Sorry-nismo se razumjeli! Pošto Duško traži hronograf,mislio sam da si stavio kao prijedlog Zeno 1868 sa 7750!

  8. #18
    Novi član
    Član od
    23.6.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    ...hvala na dobrodošlici i predlozima
    neki od tih modela su stvarno super
    i sad če bit izbor mnogo teži

    @dragon
    hvala na obnjašnjenu,
    hamilton su strava, al jim je cena malo jača( bar kod nas)
    8700 serija je stvarno super, al nisam znao da je prečnik tako mali,
    možda
    Perpetual calendar ili kolji drugi model
    a najverovatnjie v8 ili veloci-t ili Podium Big Size
    a možda čak Seiko Model SNP017

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Treba mi vaš savet

    Moji predlozi za kvarcne hronograf satove većeg prečnika bi bili:

    Seiko Sportura SPC001P1


    Seiko Velatura SNAA93p1


    Citizen AT0810-55X


    Citizen BL5290-59E


    Citizen BL5250-53L


    Citizen bl5334-55e


    Jedan ronilački sat malo većih dimenzija, 43mm bez krune, za koji kažu da je gotovo neuništiv je Victorinox Swiss Army 500


    Svi modeli bi trebali da budu do 500€ ili možda koji € preko predviđenog budžeta, u zavisnosti kako se cene kreću kod vas u Sloveniji i da li daju popust prilikom kupovine kao što to rade u Srbiji. Candino satove bi takođe vredelo pogledati ukoliko imate zastupnika u Sloveniji!

    [mali edit]
    Dievas Oceantimer 1330, 42mm prečnik, dobar mehanizam, solidni satovi mada su imali problema sa QC jedno vreme! U Sloveniji ih je držala OVA radnja, možda da ih kontaktiraš i da pitaš dal ih još imaju ili da li ih mogu nabaviti.

    Poslednja ispravka: dragon (26.6.2010. u 15:36)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koliko je tačan vaš sat?
    By Baron in forum Opšti forum
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 25.1.2021., 14:13
  2. Treba mi katalog
    By mickeks in forum Časopisi i članci o satovima
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 18:51
  3. savet
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.2.2009., 22:07
  4. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •