Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 30
Like Tree8Likes

tema: Nivada satovi ?

  1. #21
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    da li je pogledao neko ovo cudo,ako jeste moze li mi reci o cemu se ovde radi,pocinje da mi ide na zivce ovaj sat,nema ni na internetu nista,stvarno ne znam o cemu se radi?

  2. #22
    Banned
    Član od
    17.11.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    dobro jad bas ne morate toliko da me kulirate , pitacu nekog dobrog poznavaoca satova,ipak glupo je,nego moze li mi neko preporuciti,naravno ako hoce, neki dobar navijac seiko,ne volim budzotine od satova,nego jednostavan satic da bude,ali i da ne bude nesto preterano skup.eto to me zanima bas?

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Ako može Seiko automatik, nije problem....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #24
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Citat bleach kaže: Pregled poruke
    dobro jad bas ne morate toliko da me kulirate , pitacu nekog dobrog poznavaoca satova,ipak glupo je,
    Prijatelju,tebi je možda mnogo da postaviš šest postova vezanih za isto pitanje ali da si pročitao pravilnik ovog foruma mogao si i sebi i nama da skratiš patnju.
    Uostalom i poslednja slika koju si postavio ne govori mnogo.
    Ako ti ne želiš da se potrudiš oko slike zašto očekuješ da se drugi trude oko odgovora?
    Sliku dakle,nemamo...,tačne dimenzije nemamo... informacije sa neta nemamo...a očekuješ da se nešto kaže.
    Na osnovu čega?
    Tvog šturog opisa lišenog većine bitnih detalja?

    U pravilniku takođe piše i da je potrebno sačekati neko vreme dok se eventualni odgovor ne pojavi.
    Nisu svi članovi prisutni na Forumu svaki dan.

    Pročitaj pravilnik,slikaj sat u što većoj rezoluciji sa svih strana,navedi tačne dimenzije,postavi sliku mehanizma,sačekaj bar dve nedelje...pa onda možeš da zaključiš da je ''glupo što te kuliramo''.

    P.S. Takođe, pronađi na forumu temu gde se traže preporuke za kupovinu sata.Ovo, svakako, nije ta tema.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Drugari, imam jednu Nivadu koju sam kupio pre 3,4 godine na kupujem prodajem za 2000din.
    Nikad je nisam stavio na ruku. Pre neki dan resih da joj dam sansu i zamenim bateriju, kad kazaljke stoje. Covek malo ocisti nekom cetkicom i mehanizam se pokrene. Nosio sam je na ruci par dana i primetim da nije prebacila datum jos pre par dana (sa 25. na 26.). Probam rucno da namestim datum i kada sam prebacivao sa 5. na 6. zabode. Znaci brzom promenom datuma nece, a onda sam pomocu kazaljki obrnuo "ceo dan" i prebacio na 6.
    Odem danas u Nivadin servis u Bulevaru i kazu mi da mora ceo mehanizam da se menja. Ako sam dobro zapamtio unutra je Ronda 515. Zamena mehanizma kosta 2500din i rekoh ajde da pitam za poliranje stakla kad sam vec tu (ako ulazem da bude onda tip-top sve) i covek mi rece ukupno sve 3000din.
    E sad prvo pitanje, da li je to realna cena ili da posetim jos nekog casovnicara!?
    Ako je odgovor na prvo pitanje DA, drugo pitanje bi bilo da li se isplati!? Da ulazem u sat duplo vise nego sto on vredi!? Ako je odgovor NE, sta da radim onda sa tim satom, da ga bacim, prodam (naglasio bih koji je problem), poklonim....!?

    Hvala unapred

  6. #26
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Ja ti svakako predlažem da pitaš još nekog časovničara. Ako znaš oznaku mehanizma, pitaj telefonom koliko je zamena. S druge strane, pošto svaki ozbiljan časovničar unapred kaže koliko košta popravka, za svaki slučaj pitaj još negde. Ja sam imao OK iskustva sa kvarcnim mehanizmima u servisu Kostić-Dojčinović i u zemunskoj Ankerici (Gospodska ulica, radnja sa desne strane). U ovoj drugoj radnji je mlađi majstor završio neku školu za elektroniku, pa mu je to po struci blisko. Što se tiče cena, uvek ih treba proveriti na više mesta.

    Ako zaglavljuje datum, možda je samo neka sitnica zapekla i može da se sredi, samo što ovo mora da potvrdi časovničar.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Skoknucu sutra onda do zelenjaka da vidim kod Kostić-Dojčinović kakva je situacija.
    A sta mislis, ako i tamo bude ista cena, da li se isplati ulagati!?
    Hvala ti svakako

  8. #28
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Kada si postavio pitanje malo sam pogledao po netu i video da je taj mehanizam oko 15 dolara, tako da mislim da je cena koju si naveo dosta realna.
    Da li se isplati? Ako je prodaja u pitanju (a mislim da nije) onda se verovatno ne isplati. Ako ćeš nositi sat i uživati u njemu onda se isplati.
    Ista dilema postoji kod servisiranja bilo kojeg jeftinog sata tipa Doxa, Marvin, Darwil, Omikron, Raketa i sl. Nekada nije sve u novcu.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Hvala na odgovoru. Pazi, da je prodaja u pitanju tu ne bih imao dilemu, ne bih ga popravljao nema sanse (kao sto rekoh platio sam ga 2000din, verovatno da ne bih ni toliko sada dobio, a treba da ulozim 3000din). Ne znam, nisam pametan...
    Otici cu svakako do Kostić-Dojčinović pa cu posle toga razmisliti da li cu odmah da ga popravljam ili cu ga ostaviti da saceka neka bolja vremena.

  10. #30
    Novi član
    Član od
    3.9.2017.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nivada satovi ?

    Poštovanje, može li mi neko nešto reći o satu koji imam Mislim da je ženski model Nivade na njemu piše Linea d oro. Mislim da će slika biti rečitija od mene. Hvala unapred!
    Nivada satovi ?-20170718_175730.jpg

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •