Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 58
Like Tree37Likes

tema: Seiko SNZH55J1

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Seiko SNZH55J1

    Posto konacno dobih malo vremena,red je da napisem par reci ,kao sto i obecah,o ovom modelu. Naime,rec je o jos jednom Seiko 5 modelu,ni po cemu inovativnom,ali opet interesantnog dizajna. Bez sumnje da su seikovi inzenjeri prilikom dizajniranja istog bili inspirisani Blancpain Fifty Fathoms sto je kao rezultat dalo prilicno lep sat sportskog,sa jedne strane,i klasicnog "vintage look"-a sa druge strane...



    Model: SNZH55J1
    MADE IN JAPAN
    Movement: Automatic
    Calibre: 7S36B (23 Jewels)
    Crystal: Hardlex
    Dial: Black with luminous markers hands
    Bezel: Unidirectional bezel
    Case: Stainless steel with see-thru caseback
    Case diameter: 45mm incl. crown (42 w/o crown)
    Case thickness: 14mm
    Lug Width: 22mm
    Water resistance: 100M
    Bracelet/Strap: Solid Stainless steel links bracelet with double locking clasp

    Prilikom prvog "susreta" sa satom,prvo sto mi je skrenulo paznju bila je njegova tezina. Sat nije pretezak,ali jednostavno ne izgleda toliko robustan pa samim tim i ovo moje iznenadjenje. Kuciste je celicno,polirano (da je malo vece,mogao bih se brijati uz njega ),otisci prstiju lako ostaju na njemu. Moja verzija fantoma ima crni brojcanik. Na brojcaniku dominiraju krupne kazaljke,koje su jako lepo dizajnirane,ni previse klasicne,a ni napadne. Podsecaju na kazaljke kod pojedinih pilotskih modela.Potpuno su pokrivene luminescentnom supstancom. Ispod markera za 12 nalazi se "seiko" logo i broj "5",cime se stavlja do znanja da je ipak rec o jeftinijem modelu seika. Krajnje subjektivno,ovo je detalj koji mi se ne dopada... Dan i datum se nalaze na poziciji "3". Svi dani osim nedelje su napisani belom bojom (nema plave subote),dok je nedelja crvena. Markeri su klasicnog oblika,zbog kojih sat i ima taj "vintage" look. Pretpostavljam da su uradjeni od plastike,ali podsecaju na kombinaciju brusenog i poliranog metala. Marker 12,6 i 9 su primetno veci od ostalih,sto je po meni,lep detalj.










    Staklo je mineralno i to hardlex staklo. Ispupceno je,odaje utisak debelog stakla,i na krajevima je zakrivljeno. Ovaj oblik stakla je drugi detalj,pored markera,vec pomenutog vintage look-a. Zao mi je sto nije ponudjen model sa safirnim staklom,jer ne znam koliko ce dugo kod mene ostati neosteceno,obzirom na ispupcenost. Za sada je imalo par bliskih susreta sa sudoperom,lavaboom,al vratima...i prezivelo je



    Zanimljiv detalj kod ovog stakla je i izgled vrha kazaljke za minute




    Krunica se nalazi na poziciji 3. Klasicna,da klasicnija ne moze biti. Nije usafirujuca,na izvlacenje je,u dva polozaja. Na prvom se steluju dan i datum,na drugom polozaju vreme... Dakle,nista novo. Nema nikakav logo. Lepo bi bilo da su bar i tu stavili "5"...ili da se bar nalazi na poziciji 4...



    Lugovi su kraki i zakrivljeni. Moram priznati da sam pre narucivanja ovog sata najvise "brinuo" da mi se oni nece dopasti. Jako su kratki,i ne nastavljaju se oko kucista. Sat lepo lezi na ruci,lugovi su gotovo neprimetni,tako da u prvi plan dolaze cifarnik i bazel

    Poslednja ispravka: vladas (31.3.2011. u 1:20) Razlog: vracanje "izgubljenih" slika

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Bazel...hm... Detalj koji me je na pocetku odusevio izgledom,da bi na kraju ispao malo razocarenje. Obod bazela je talasasta,ali sa prilicno sitnim zarezima. Zarezi su,izgleda,vise kao estetska crta,nego funkcionalna. U krajnem slucaju,ovo nije diver sat,tako da ovo nije nikakav nedostatak,naprotiv.



    Bazel je jednosmerno rotirajuci. Nema fluorescentnu tacku na poziciji 12,sto samo potvrdjuje raniju konstataciju da nije namenjen za ozbiljnije podvodne aktivnosti. Belim brojevima su oznaceni podeoci 10,20,30,40,50. Bazel nije jednodelan. Naime,ocaj crni deo je ustvari plasticni prsten koji je samo umetnut u celicno leziste. Dakle,nije rec o premazu. Nece se nista oljustiti,ali koliko je on otporan na ogrebotine,ostaje da vidimo...
    Tu dolazimo do par mana istog. Prva,manja,i za mene neprimetna je ta sto se markeri na bazelu i na brojcaniku ne poklapaju



    Pomeranjem bazela za jedan zub ne resava se problem,dobija se identicno odstupanje,samo na drugoj strani,naravno...
    Drugu manu cu pokusati da vam docaram slikama. Uslovi u kojima ja eksploatisem satove su prilicno prasnjavi,a ovakav bazel ima prilican broj mesta za skladistenje iste Ovaj crni prsten nije "fes" sto bi rekli,vec je malo manji od lezista,tako da sa obe strane istog postoji mali zazor.







    Ovo naravno nisu veliki nedostaci zbog kojih neko treba da odustane od kupovine. Pre bi se reklo da je ovo cepanje dlake na dvoje,ali samo iznosim svoja zapazanja,iz svog ugla koriscenja. Vecina vas ovo nece ni primetiti jer vam sat nece biti izlozen prasini na gradilistu...

    Iluminacija prosto odusevljava. Prilikom i najmanjeg zatamnjenja prostorije,sta vise,kada se sat nadje u senci necega,primecuje se da kazaljke "zelene". Nisam merio koliko dugo svetle u mraku...



    Narukvica je od celika,sa preklapajucom snalom i sigurnosnom kopcom. Rec je o standardnoj narukvici koja se nalazi na jeftinijim modelima seika. Izradjena je od brusenog celika,sa poliranim detaljima. Sve u svemu,ne ostavlja utisak previse jeftine i ne depilira.





    Mehanizak koji koristi ovaj sat je 7s36b. Dorbo poznati model,naslednik ultra popularnog i dokazanog 7s26. O detaljima mehanizma ne bih previse pisao,dosta je govoreno o tome,vise/manje sve je gotovo svima poznato u vezi sa ovim mehanizmom. Reci cu samo to da meni sat odstupa +6 sekundi dnevno,ma kako ga ostavio preko noci...na ruci,na poziciji 9,na krunici,na poziciji6... Sve sam isprobao i rezultat je uvek isti...
    Sat ima providan poklopac



    Sve u svemu,ja sam prilicno zadovoljan satom...Za ne tako velike novce dobijate jako lep sat,sportskog,ali i klasicnog izgleda,a kada svemu dodamo i seikovu pouzdanost,nema sumnje da ce ovaj model doziveti veliku popularnost. Ponovo ponavljam da nedostaci koje sam naveo ne treba da vas brinu,to su sitnice,zaista...
    Poslednja ispravka: vladas (31.3.2011. u 1:20) Razlog: vracanje "izgubljenih" slika

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1





    Poslednja ispravka: vladas (31.3.2011. u 1:21) Razlog: vracanje "izgubljenih" slika

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    @23jewels - Svaka cast na izuzetnom opisu, fotografijama ali i na sjajnom satu !

    Posto mi se jako dopada i Blancpain 50 Phatoms, svideo mi se i ovaj Seikov homage! Mislim da si izneo stvarno sve vrline (ali i mane) ovog sjajnog sata.
    No time to lose

  5. #5
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Svaka čast za opis.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Fenomenalan opis sata sa podjednako dobrim slikama, ovo je odlično!

    Svaki sat ima svoje mane, nekako su propratne, ja do sada još nisam susreo sat da mi je bio savršen!
    Oris zaista nije bio daleko od savršenstva ali je imao mineralno staklo na poleđini sata i to me je užasno nerviralo.

    Zbog tebe i opisa, kupio bih ovaj i sat, svaka čast!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    @23jewels - Svaka cast na izuzetnom opisu, fotografijama ali i na sjajnom satu !

    Posto mi se jako dopada i Blancpain 50 Phatoms, svideo mi se i ovaj Seikov homage! Mislim da si izneo stvarno sve vrline (ali i mane) ovog sjajnog sata.
    Hvala,Vlado,drago mi je da ti se dopada opis,ali i sat... Ja sam ga uzeo na nevidjeno,nadam se da ce nekom pomoci moj opis...
    Veliki pozdrav

    Citat nickname kaže: Pregled poruke
    Svaka čast za opis.

    Hvala druze,ziv bio...


    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Fenomenalan opis sata sa podjednako dobrim slikama, ovo je odlično!

    Svaki sat ima svoje mane, nekako su propratne, ja do sada još nisam susreo sat da mi je bio savršen!
    Oris zaista nije bio daleko od savršenstva ali je imao mineralno staklo na poleđini sata i to me je užasno nerviralo.

    Zbog tebe i opisa, kupio bih ovaj i sat, svaka čast!
    Mogli smo se menjati za Maurice Lacroix

    Salu na stranu,potpuno si u pravu.Nedavno sam o tome razmisljao,gotovo svakom satu nadjem nesto sto mi smeta,i zapitah se jednom prilikom dal sam ja normalan
    Mene je ovaj model "kupio" na prvu,i uprkos svim manama,nekako ga volim...

    Hvala ti,jako cenim tvoje misljenje...

    PS A,onaj tvoj Lacroix danima nisam prezalio. Tih dana sam bio odsutan,ulazio sa mobilnog,retko sta uspevao da ispratim,i...

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Fotografije i opis su odlicni! A sat je po meni jedna od boljih kupovina. Cestitam!

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Seiko je Seiko, da je neki svajcarac sa ovim istim kvalitetom a cesto puta i losiji kvalitet, cena bi bila siguirono sa 3 nule naravno u eurama !!!

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Seiko SNZH55J1

    Bravo za lep i pošten opis sata.Svakako će biti od koristi.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seiko Fantom SNZH55J1
    By 23jewels in forum Seiko
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.2.2011., 17:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •