Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree31Likes

tema: Seiko SNZG13K1

  1. #1
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Post Seiko SNZG13K1

    Pozdrav svima na forumu. Ovo je moja prva tema i odlučio sam da vam predstavim svoj prvi ozbiljniji sat.

    Seiko SNZG13K1-dscn1228.jpg


    U pitanju je Seiko SNZG13K1 koji sam dobio za 18. rođendan pre skoro godinu dana. Odlučio sam se za ovaj model jer mi je bilo važno da sat može da se nosi uz sve, pošto sat nosim svakodnevno od svoje 4-5 godine.
    Sat je kupljen kod ovlašćenog distributera i ima dvogodišnju međunarodnu garanciju tj. prve godine važi svuda, a druge samo u EU-valjda), ali ima i dvogodišnju garanciju prodavca. Dolazi u beloj kutiji koja je od nekog debelog kartona, ali je zaista dobra i deluje dosta skuplje nego što jeste.

    Seiko SNZG13K1-untitled.jpg

    Kućište sata je od nerđajućeg čelika i prečnika je 41mm i sa gornje strane je brušeno, a sa strane je polirano. Sat je vodootporan do 100m. Krunica je neušrafljujuća. Cifer deluje kao da je crne boje, ali se pod boljim osvetljenjem vidi da je u stvari tamno siv. Pored oznaka od 1 do 12, sa unutrašnje strane postoje i oznake do 24 sata. Sat poseduje indikatore za dan i za datum i oni su smešteni u istom prozoru. Lep detalj je to da su ploče na kojima su dan i datum obojene istom bojom kao i brojčanik (ljudi se često žale na belu pozadinu iza dana i datuma na crnom satu). Za osvetljenje je korišćena Seikova Lumibrite tehnologija koja stvarno dobro radi posao. Kada mi se desi da zaspem sa satom i probudim se u pola noći uvek mogu da vidim koliko je sati. A kada je sveže napunjena čak pomalo osvetljava brojeve oko kazaljki. Staklo je naravno hardlex i za sada se pokazalo dobro, nema nikakvih ogrebotina sem jedne koja je nastala mojom krivicom pri susretu sa oštrim metalom. Nekome bi moglo da zasmeta, pogotovo onim nepažljivima, što staklo viri preko ivice sata. Sa donje strane se takođe nalazi staklo koje je verovatno isto hardlex, mada nisam sasvim siguran u to. Još jedan zanimljiv detalj jer je u trenucima dosade uvek korisno prekratiti vreme posmatranjem mehanizma.

    Seiko SNZG13K1-dscn1021.jpgSeiko SNZG13K1-dscn1027.jpgSeiko SNZG13K1-dscn1026.jpgSeiko SNZG13K1-untitled2.jpg

    Narukvica je dosta dobra i kao i samo kućište sata sa strane je polirana,a od gore brušena. Linkovi na prvi pogled izgledaju kao da su iz jednog dela (takozvani solid links), ali ako se bolje pogleda sa strane se vidi jedna tanka crta koja pokazuje da su, u stvari, presavijeni pa verovatno zavareni ili tako nešto. Uprkos tome narukvica je dosta teška i zaista deluje kvalitetno, a i veoma je prijatna za nošenje. Kopča je potpisana i ima onaj sigurnosni deo na preklapanje. Ima i četiri rupe za mikro podešavanje, pa je dosta lako prilagoditi dužinu narukvice bez skidanja linkova ( te četiri rupe zauzimaju istu dužinu kao i jedan link).

    Seiko SNZG13K1-dscn1232.jpgSeiko SNZG13K1-untitled3.jpg

    Mehanizam je provereni Seiko 7s36b sa 23 rubina, "workhorse", tačan, dugotrajan... Jedina mana mu je, ako se to može nazvati manom, to što nije ukrašen, ali to se, u suštini, ne može zameriti satu u ovom cenovnom rangu. Ja nisam posebno merio tačnost mehanizma, ali sam zadovoljan, uglavnom pomalo žuri, ali zaista ne mnogo. Možda nekih 5-6 sekundi dnevno, što je solidno za mehanički sat. Ako niste od onih što vole da im je sat izuzetno precizan i tačan ovo vam verovatno neće smetati (ako vam je tačnost dosta bitna može da vam zasmeta i to što mehanizam nema "hacking" opciju tj. kada izvučete krunicu sekundara se neće zaustaviti). Takođe ne može ni ručno da se navija, ali to je i nije neka zamerka za jeftini mehanizam (to što je jeftin ni slučajno ne znači da je ovaj mehanizam loš).

    Seiko SNZG13K1-dscn1131.jpg

    Satom sam veoma zadovoljan i preporučio bih ga svakome kome se sviđa taj "military" izgled. Dosta je jednostavan i to možda nekoga neće odmah privući, ali je baš u toj jednostavnosti njegova lepota i ako ga malo bolje i duže to ćete sigurno i shvatiti. Lepo leži na ruci, nije mali sat, ali nije ni preterano velik. Meni lično veličina sasvim odgovara jer nemam nešto veliki zglob i satovi preko 42mm mi nekako čudno izgledaju na ruci. Onima kojima se dopada izgled sata preporučio bih da pogledaju još neke slične satove sa snzg oznakom ili jeftinije modele snk807, snk809, snkh65 i druge.
    Evo još dve fotke sata. Jedna na njegovom terenu i jedna crno-bela.

    Seiko SNZG13K1-dscn1037.jpgSeiko SNZG13K1-dscn1239.jpg



  2. #2
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom re: Seiko SNZG13K1

    Obično se novi forumaši ne oglašavaju recenzijom sata u prvom postu, ti si to uradio, vrlo temeljno, detaljno i opširno, sa fotografijama, baš kako treba . Jeste da si sat dobio pre godinu dana, ali pošto si nam ga sada predstavio i kažeš da je to tvoj prvi ozbiljan sat, da dodam još ono naše čuveno : U zdravlju da ga nosiš ! Želim ti još mnogo dobrih satova i još ovakvih prikaza. I naravno, dobro došao na forum !
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom re: Seiko SNZG13K1

    Svaka cast na tekstu, i ja ti zelim sto vise kvaltetnijih satova !

  4. #4
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Seiko SNZG13K1

    Zaista iskusno napisana recenzija, ko bi rekao da imas samo 2 posta na forumu i "nikakvu reputaciju" kojoj se u poslednje pridaje znacaju, a ko da je to pa neko merilo!
    milan zmaj likes this.

  5. #5
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko SNZG13K1

    Fina recenzija,a sat nikad jeftiniji na ovim prostorima.
    Seiko SNZG13K1
    vladas and jagoda-nbg like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Seiko SNZG13K1

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Fina recenzija,a sat nikad jeftiniji na ovim prostorima.
    Seiko SNZG13K1
    au ...a nisam planirao kupovinu sata!!!

  7. #7
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SNZG13K1

    Eto prilike da ga pazaris.I ja se "lozim".

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko SNZG13K1

    Svaka cast na tekstu...Odlican sat, znam iz iskustva.. A sto se tice trenutne cene....nemam reci....ja sam ga pre godinu dana kod nas platio 4.000 din vise, tako da, ko planira da uskoro kupi sat..... evo odlicnog sata po odlicnoj ceni....
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko SNZG13K1

    Odličan opis odličnog sata. Svaka čast !

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko SNZG13K1

    -odličan tekst , još bolje fotke... inače ,moj ljubimac medju "peticama" . Nikako da ga se dokopam...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Traži se Seiko SNZG13K1
    By DrAgod in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.12.2011., 23:01
  2. Stigao Seiko SNZG13K1
    By nickname in forum Seiko
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 23.11.2011., 11:23

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •