Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree3Likes
  • 1 Post By jole777
  • 1 Post By jole777
  • 1 Post By jole777

tema: Seiko SHC057 Sawtooth

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Seiko SHC057 Sawtooth

    Ovdje sam nedavno procitao par odlicnih review-a i rekao sam si da se moram oduziti forumu,originalno sam mislio staviti jedan dr.review ali nisam to trenutno u mogucnosti.
    Stoga predstavljam moj review Seiko Sawtooth-a sa jednog dr.foruma.Vecinom je c/p ali neke sitnice su i promijenjene jer je ipak sad duze kod mene.

    Nakon par mjeseci koristenja Seiko SHC057 popularno zvanog Sawtooth odlucio sam uslikati par slika i napisati svoje dojmove i zapazanja.
    Radi se o ronilackom satu,200m.
    Sat je velik,tezak,robustan kao tenk i dosada izuzetno pouzdan.Ovo je model plavog brojcanika sa valovima u stilu Omega Seamastera (electric blue).




    Tezak je oko 180grama ako je vjerovati mojoj digitalnoj vagi,radi se o povecoj kolicini 316L nehrdajuceg celika.



    Kuciste je promjera 47mm bez krunice,debljine 12mm.Dizajn kucista je takav da se sat nalazi u zastitnom okviru koji podsjeca na konzervu tune.(shroud diver)
    Kuciste ima rupe koje skidanje narukvice cine poslicem od 10tak sekundi.



    Krunica je na navoj,velika,fino nazubljena za lakse hvatanje.Zasticena je kucistem,nazalost nema Seiko potpis.



    Unutar kucista nalazi se standardan Seiko quartz 7N36 mehanizam.Na pozadini se nalaze serijski brojevi,vrijeme ocekivane zamjene baterije (4 godine),slika.
    Zadnje karike narukvice su puni celik kao i cijela narukvica.Debele igle.Poklopac na navoj.



    Mikro namjestanje narukvice,kopca je cvrsta i sigurna



    Ronilacka ekstenzija



    Zatvoreno,potpisana kopca.

    RUS likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Sat je pun poliranih i brushed dijelova.Tako i narukvica ima sredisnje polirane karike.Narukvica je ugodno iznenadenje ovog sata.




    Seiko koristi svoje Hardlex mineralno staklo.Debelo i blago ispupceno.



    Luneta je napravljena odlicno,120 kvalitetnih,zvucnih klikova,pokretna u jednom smjeru.Na slikama se lijepo vidi zasto je dobio ime Sawtooth-luneta ima
    izgled nazubljene pile.Oznake su crne boje,pocetna nulta tocka je kvalitetno napravljena i ispunjena Seiko Lumi Bright-om.




    Razlicite nijanse plave boje,od tamnoplavog do svijetle plave.Sekundara je dosta tocna u pogadanju markera.U mjesec dana nosenja sat je +1sekunda u usporedbi
    sa Casio atomic satom.Medutim kad sat nije na ruci tocnost je losija +5s na mjesec dana.7N36 prikazuje dan i datum.Prilicno pouzdan quartzic :yes_mini




    Sat na mojoj ruci (da,Chewbacca mi je rodak) :biggrin Ne cupa dlake.Treba reci da sat bas legne na podlakticu i jako je udoban usprkos tezini.Ne bi se reklo da
    je promjer 50mm sa krunicom,nije debeo sat pa mozda i to vizualno smanjuje.(Svejedno mislim da Sawtooth nije zamisljen za japanske podlaktice)


    RUS likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Ovaj sat ima najjaci lume koji sam ikad vidio.Svi online testovi me nisu pripremili za takvu baklju.Po noci osvjetljuje zidove sobe,traje cijelu noc.Seiko definitivno ima
    najbolju mjesavinu.Prva slika snimljena u kuci nakon sto sam usao sa sunca a druga malo kasnije u skoro potpunom mraku nakon sto sam zamracio sobu.Ludi japci hvala vam,obozavam
    jaku iluminaciju.




    Ja sam zasada i prezadovoljan ovim satom,ne vjerujem da se moze dobiti puno boljih satova za cijenu koju sam ga kupio.Bio na moru s njim,kosarci,konstantno ga grize znoj na ovoj vrucini.
    Kvaliteta izrade je zapanjujuca i moram se pitati kako tek Seiko Tuna ili Marine Master mora izgledati uzivo.
    Ok, na ovo pitanje sada mogu i odgovoriti,Seiko Tuna ga uzivo pojede za dorucak lol.Ali to ne mijenja cinjenicu da je ovo jako dobar sat za svaki dan.Jeftin(relativno) i izdrzljiv.

    Minusi (ako bas idem bit picajzla):
    -nepotpisana krunica
    -najobicniji quartz 7N36(iako veoma tocan-ovo se pokazalo ne posve tocnim)
    -gumeni remen ce biti gotovo nemoguce naci a da dobro izgleda
    Mene to ne smeta ali eto.Vjerojatno ih ima jos ali ja ih ne zamjecujem, zasada sve radi kako su Japanci zamislili.
    RUS likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    jole, fantastican sat, kvalitetna izrada, vrlo originalan dizajn kucista i puno zanimljivih detalja!
    hvala za odlican review i lepe fotke!
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Sat je:boli glava!!! Super slike i opis-hvala ti za trud! Što se tiče 7N36 mehanizma,stvarno se nemaš na šta žaliti! Preciznost mu je odlična za jedan non HEQ!

  6. #6
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Sve pohvale, dugo nisam video ovako interesantan kvarcni sat, zaista je fenomenalan, odličan opis.

    bdw, terasa ti je

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Hehe... ja sam već imao tu priliku i zadovoljstvo da pročitam opis i kao što sam rekao tada, reći ću i sada... Fotke je bilo pravo zadovoljstvo pregledati a opis je odličan. Sat je idealan za "pick and go" varijantu, a plavi brojčanik je prelep. OK, za iluminaciju i nema šta da se kaže... standardna Seiko radijacija.
    U ovom sve češćem moru identičnih/sličnih satova, Seiko gotovo uvek iskoči sa originalnim dizajnom i to je jedna od stvari koje se moraju poštovati kod svakog proizvođača.
    Hvala na postavljenom opisu.


    off topic
    Ja vrlo verovatno nabavljam neki Seiko sa 7c kvarcom a da budem iskren, sve više gledam i modele sa 8f kvarcnim mehanizmima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Jole, odličan review i odličan sat!

    Zaista sam uživao čitajući ga, a posebno gledajući slike koje su neverovatno dobre. Sat izgleda robusno, kao tenk, a pored masivnog kućišta mi se sviđa njegov visoki sjaj, i vanzemaljski dobra iluminacija

    Hvala puno za review!

    Pozdrav,
    V.S.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    Jel može koja fotka Sawtooth-a sa Tunom? Imam jednu lepu ponudu za ovaj sat, pa me interesuje veličina sata u odnosu na Tunu!
    I kakvi su utisci o satu sad nakon nekoliko meseci posedovanja? Ako ga uopšte još uvek imaš...
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko SHC057 Sawtooth

    jole777, jel može koja fotka sa poređenjem dok je ponuda još aktuelna?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •