Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree50Likes

tema: Seiko 7T32-6L40

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Seiko 7T32-6L40

    SAT
    Ovo se retko viđa!

    Ako mislite da je tvrdnja preterana-ukucajte ozaku sata u pretraživač interneta i videćete da će se pojaviti samo jedna fotografija ovakvog sata i to sa ciferom u drugoj boji.
    Potomci ovoga modela (sa nešto drugačijim oznakama a istim mehanizmom) se danas mogu naći u prodaji po ceni od 350$.

    Sat je prodavnicu ovlašćenog distributera napustio 5.11.2003. godine.O tom dirljivom trenutku svedoči i kartica ’’seiko-certificate of guarantee’’ izdata od strane ’’BPM watches’’ koju sam dobio uz sat kao i origanalnu kutiju sa uputstvom za upotrebu.

    Prvom kupcu ovoga remek dela istočnjačke veštine pravljena kvarcnih časovnika,je ovo bio jedini sat,tako da ga je neprekidno i svakodnevno nosio punih devet godina!
    Dovoljno dugo vreme da zainteresovano pogledamo spisak oštećenja sata posle tolike eksploatacije.

    1.-Boja iz ugraviranih oznaka tachymeter skale na koroni je delimično nestala.

    Ovim se spisak oštećenja završava.

    Seiko 7T32-6L40-17012013383.jpg

    KUĆIŠTE

    Rečima,zaista,teško opisivo te neću ni pokušavati da ga opišem.Pogledajte sliku iznad.
    Prečnik sata je 45mm(mašala).

    Tri metalna drukera svoje funkcije obavljaju bespogovorno i krajnje elegantno.Otpor koji pri tome pružaju je tek dovoljan da ne dođe do slučajne aktivacije neke funkcije.Istinsko je zadovoljstvo koristiti ih.
    Dok neki kvarcni satovi nemaju krunicu ovaj ih ima čak DVE!. Kad je Seiko bio cicija?
    Donja krunica je u funkciji alarma.

    CIFER
    Kako izgleda cifer možete videti na slikama.
    Ono što ne možete videti je njegova boja koja se ,u zavisnosti od stepena osvetljenja ,menja od elegantno teget (u senci rukava sakoa) do razdragane marino-plave (pri sunčanom danu)

    Gornji hronograf štopuje vreme do 30 minuta .Dovoljno vremena da i poduža predigra uđe u mereno vreme.

    Srednji hronograf (na poziciji 9) služi tome da ,u trenucima kada vam se učini da vreme iz nekog razloga stoji,jednim pogledom na njega se uverite da ste u zabludi.Kazaljčica u njemu ne miruje nikada i vredno obavlja svoj dosadni posao.Ako joj nekada i dođe da preskače po dva podeoka odjednom to ne znači da je rešila da razigranošću promeni ritam svog života nego da je došlo vreme za zamenu baterije.

    Glavna funkcija donjeg hronografa je –alarm. Melodija koja se čuje pri aktiviranju alarma je dobro poznata tema iz prvog japanskog posleratnog filma koju izvodi ometeni Japanac na raštelovanom sintisajzeru.Recimo da je efektna ukoliko ,pri aktiviranju alarma, niste u REM fazi spavanja.
    Tim hronografom možete,nezavisno od glavnog sata, meriti i vreme u nekoj drugoj vremenskoj zoni,što dođe jako zgodno ukoliko vam je draga,recimo, u Japanu i pisma dugo putuju do nje.

    Seiko 7T32-6L40-17012013389.jpg

    NARUKVICA
    Prvi susret sa narukvicom pobudio je u meni neobjašnjivu želju da čujem neku pesmu Jelene Karleuše ili pogledam bilo šta na Pinku.Nije baš da mi je delovala totalno seljački ali...recimo da bi mogla da prođe i kao apsolutno skladna ako bi je nosio čovek koji se vraća sa privremenog rada u zavičaj sa sve polovnim Mercedesom i šarenom košuljom čiji koliri dodiruju uši. Tom utisku je najviše doprineo srednji red linkova koji je ispoliran do visokog sjaja.Da bi ta šljašteća radost još lakše doprla do oka zainteresovanog posmatrača,dizajner je taj deo svog remek dela učinio nešto debljim i višim od ostatka narukvice i tim jednostavnim potezom zauvek urezao svoje ime u galeriji velikana umetnosti lepog (GVUL) tik uz ime Dejana Milićevića.

    U glavi mi se formirala ideja o tome da bi najrazumnije bilo komisijski je pretopiti u bilo koju bogougudnu stvar.

    To je bio prvi utisak.

    Nakon dva-tri dana intezivnog nošenja sata utisci o narukvici su počeli da se menjaju.
    U prvi plan je izbila udobnost same narukvice,kvalitet izrade,linkovi od punog čelika kao i ,hvale vredno, odsustvo želje predmeta opisa da se hrani folikulama dlačica iz neposredne okoline.

    Počeo sam na nju da gledam drugim očima.

    22 mm širine između lugova,elegantno protezanje do dvostruke (sigurnosne) kopče sa Seikovim potpisom,dizajnerski uspešno osmišljen osećaj čvrstine i neuništivosti doveli su do toga da će ova narukvica (vrlo verovatno) ostati na ovom satu.

    A,možda je samo u pitanju fenomen ''čovek se na svašta navikne''

    Seiko 7T32-6L40-17012013385.jpg Seiko 7T32-6L40-17012013382.jpg

    ZAKLJUČAK

    Završna obrada i mehanizam koji je ugrađen u ovaj sat jednostavno ne dozvoljavaju bilo koju drugu završnu reč do-PREPORUČUJEM!
    Priložene slike Priložene slike Seiko 7T32-6L40-17012013383.jpg   Seiko 7T32-6L40-17012013383.jpg  
    Poslednja ispravka: VLADAN P (17.1.2013. u 15:48) Razlog: Ispravljena fotografija
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    Vec sam ti rekao da je sat odlican Sad si ga jos vise ulepsao ovim lepim opisom Hvala i cestitam
    GIvan and VLADAN P like this.

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    Gastarbajter sa mercedesom Gde se toga seti?
    Salu na stranu, stvarno odlican opis, i naravno sat.
    GIvan, VLADAN P and Serb like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    ma, kakav SAT... SATINA!

    svaka cast na opisu, ulepsao si mi dan!
    GIvan, VLADAN P and Serb like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.988
    Lajkovi
    58291
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    Kakav opis,kao sto rece Hrabri stvarno si mi ulepsao dan. HVALA
    VLADAN P and Serb like this.

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    Veoma lep sat, svaka čast . U zdravlju ga nosio.
    VLADAN P and Serb like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    lep sat
    VLADAN P likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    49

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    odlican opis sat za sva vremena i napokon da se pohvali nesto a da nije u rangu od 500 eura pa na vise
    sima hrabri and VLADAN P like this.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    Drago mi je da vam se opis i sat dopadaju.
    (Vidim da narukvicu niko ne komentariše )
    Serb likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Seiko 7T32-6L40

    Pa zar ti nismo rekli u subotu da je narukvica OK?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •