Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
Like Tree94Likes

tema: Parnis PILOT

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Parnis PILOT

    Zelim Vam predstaviti sat Parnis i jedan od njegovih pilotskih modela.

    Kratak opis će se sastojati iz 3 dela:
    1. Kako doći do sata
    2. Opis sata
    3. Zanimljivi dodatak

    1. Kako doći do sata
    Sat je narucen na sajtu Parnis Marina Militare watch i sam postupak je vrlo jednostavan. Registracija nakon koje sledi iznanedjenje (30% manje cene satova), naručivanje, popunjavanje podataka bitnih za pošiljku, odabir nacina placanja(WESTERN UNION-placanje se vrsi u Pošti), I odabir načina slanja(najjefninija varijanta). Nakon toga dobijate mail sa podacima o primaocu uplate, vršite uplatu i javljate mailom prodavcu da ste uplatili novac nakon cega sledi slanje. Dobijate Tracking Number za pracenje posliljke. Pošiljka se prati na dva sajta, jedan vam daje prodavac I odnosi se na trenutno stanje paketa u Pošti prodavca(paket može biti primljen, spreman za slanje I poslat). Nakon toga paket se prati na našem sajtu Pošte i može imati nekoliko stadijuma(npr.:stigao na carinu, ocarinjen, poslat Pošti kupca…). Sat dolazi bez pakovanja, dobro zaštićen u stiropor kutiji na kome je etiketa sa stikliranim poljem GIFT i malom cenom, da bi se izbegla carina. Konkretno meni, sat je sigao za 15tak dana, dostava od naše pošte do kupca je besplatna.
    Sat je kostao 68$ + 9$ slanje + provizija od 800din koju uzima Pošta prilikom uplate.

    2. Opis sata
    Kućište sata je prečnika 44mm i na prvi dodir sat je veoma lak za taj prečnik sata, prvestveno zbog toga sto je samo kućisšte tanko zbog velikog prečnika mehanizma koji nosi. Debljine je 11mm i izrađeo je od čelika koji nosi oznaku 316L. Korona i prsten zadnjeg poklopca je poliran, dok je samo kućište brušeno. Moram dati ocenu da je kućište dobrog kvaliteta i završne obrade.

    Parnis PILOT-dscn2572.jpgParnis PILOT-dscn2575.jpgParnis PILOT-dscn2576.jpg




    Staklo sata je ispuceno i nosi oznaku scratch proof mineral glass. Po nekome ono daje poseban šmek satu, ali ja bih voleo da je ravno. Moje mišljenje je u vezi stakla necu davati, mada mislim da je veoma tanko jer pod noktom ‘zvoni’ kao da je plastika. No da poverujemo da je mineralno staklo, isto se odnosi i na zadnje ravno stalko.

    Parnis PILOT-dscn2592.jpgParnis PILOT-dscn2594.jpg




    Cifer sata takođe moram pohvaliti, odlicno je urađen i posedije plavu luninaciju. Luminacija je prihvatljiva mada i vidno losija nego ona na skazaljkama. U potpunosti nestaje za 20minuta.

    Parnis PILOT-dscn2584.jpgParnis PILOT-2012-05-02-12.28.49.jpg




    Skazaljke su takođe odlicno uradjene, negde sam pročitao da su plastične. U svakom slučaju, ako jesu, plastika ja dobro sakrivena i skazaljke stoje pravo u odnosu na cifer.
    Krunica sata mi se posebno dopada, velika je, odlično je urađena i stoji predivno na satu. Navijanje je uz nju veoma lako.

    Parnis PILOT-dscn2577.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN2594.jpg
Viđeno:	346
Veličina:	125,7 KB
ID:	24171Parnis PILOT-dscn2596.jpgParnis PILOT-dscn2597.jpg




    Kožni kaiš je braon boje, proštepan belim koncem i prihvatljiv je. Debeo i ne preterano tvrd, lepo leže oko ruke i več pokazuje bledu fleku na mestu gde se lomi prilikom zatvaranja kopče. Ne mogu ga komentarisati jer ce vreme pokazati kakav je.
    Kopča je na prvi pogled masivna ali I ne dovoljno koliko bih ja voleo da bude. Po meni definitivno, zajedno sa kaišom najslabija karika na satu.

    Parnis PILOT-dscn2582.jpgParnis PILOT-dscn2583.jpgParnis PILOT-dscn2581.jpgParnis PILOT-dscn2588.jpg





    3. Zanimljivi dodatak
    Ovaj deo se odnosi na mehanizam sata. U ovom satu se nalazi Unitas 6498-1. Ne znam koji je GRADE u pitanju.
    Naime, sat sam i porucio sa željom da u njega ubacim original Unitas koji sam vec imao. Da skratim priču i da kažem samo ono sto je pravilo problem oko ‘transpatacije srca’. Jedina stvar koja Asian 6498 razlikuje od originala jeste debljina mehanizma, koju je majstor lako regulisao malom obradom prstena koji drzi mehanizam. Druga stvar jeste ta da je ključ morao biti od original mehanizma, znači da nije mogao biti iskorišćen onaj od Asiana(ne znam zašto-nisam pitao). Navoj za krunicu je odgovarao kao i osovinice za skazaljke sto znaci da je jedina stvar koja nije auntentična na ovom satu mehanizam sa ključem. Naravno pre prepakovavanja je uradjen servis mehanizma.
    Podatke o tačnosti rada i vremenu rada sata jednim navijanjem ne mogu dati jer nisam proveravao a I nije mu mesto ovde.
    Još jedna stvar koju moram da napomenem jesu šrafovi koji zatvaraju poklopac sata. Nakon jednog skidanja vide se mali tragovi na šrafovima, kao da su mekši nego što bi trebali biti. To se naravno može videti samo pod lupom i po meni ne predstavljaju manu sata kako mnogi pišu i majstor se na njih nije žalio.

    Parnis PILOT-dscn2579.jpgParnis PILOT-dscn2599.jpgParnis PILOT-dscn2601.jpgParnis PILOT-dscn2602.jpg




    Što se tice opste moje ocene, mogu reci da sam vrlo zadovoljan satom. Naravno da se ne može porediti sa drugim pilotima Steinharta, Stowe itd. Ne može se kvalitetom porediti ni sa Japanskim brendovima slične cene jer oni nemaju pilote ovoga tipa. Ali ima jedna stvar koja ga krasi a to je da u njemu kuca mehanizam za koji sam ja vezan kao i da sam sa malo para sa kojim sam raspolagao okrenuo kupovinu na ‘pravu stranu’.
    Ovom prilikom se zahvaljujem I servisu Dojčinović na Zelenom Vencu, jedan od retkih koji je se upustio u prepakovavanje I lako ga odradio, uz male pare moram da dodam.
    Nadam se da je opis bio zadovoljavajuci i sažet, Pozdrav!

    Parnis PILOT-dscn2586.jpgParnis PILOT-dscn2587.jpgParnis PILOT-dscn2590.jpgParnis PILOT-dscn2593.jpg
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (2.5.2012. u 21:04)

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Sat je prekrasan za cijenu koliko košta!

  3. #3
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Bezbi, ako uzmeš u obzir da jedan Laco sa Unitasom košta oko 700 evrića, ti si dobio vrlo kvalitetan sat za malu lovu!

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Reklo bi se da si napravio odličan posao.
    Čestitam i neka je sa srećom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Čestitke na prinovi i da ga u zdravlju nosiš

    Satić je prelep.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Pozdrav.Sat je extra lici na Steinhart satove,cena je vise nego odlicna.Nek te sluzi i u zdravlju da ga nosis.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    sat je super,i sam planiram da nabavim jedan.......lepo da te služi...kolega ima jedan parnis i kaže da je zadovoljan,model sa power reserve...i meni je stigao jedan iz slične azijan grupacije i dodao bi da za sada fercega odličnio...to jest tačno...
    Poslednja ispravka: lemi (2.5.2012. u 20:31)

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Bezbi, hvala na jako korisnom i interesantnom opisu sata, i odličnom uputsvu za naručivanje istog.

    Meni se sat izuzetno sviđa, i iako po kvalitetu izrade nije u rangu sa modelima koje si pomenuo, isto tako nije ni u cenovnom rangu, i zaista za taj novac to je više nego odlična kupovina. Sa obzirom da si u njega uspeo da ugradiš svoj mehanizam, taj sat definitivno dodatno dobija na vrednosti, i verujem da će trajno ostati u tvojoj kolekciji.

    Za kraj bih te samo zamolio da svoje pozitivno iskustvo sa pomenutim časovničarem ostaviš i u vidu komentara na sledećoj stranici.

    Još jednom hvala na odvojenom vremenu za predstavljanje ovog prelepog sata.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    bezbi , kao prvo bih morao da kažem, da si me oduševio ovom (može se reći) recenzijom ... vrlo zanimljiv tekst i super fotke. Zajsta, sjajno !!!!

    Što se tiče sata, svaka čast na strpljenju, koje se kako vidiš, isplatilo. Više nego dobra ideja i sat odlično izgleda ! Lepo i dugo da te služi...

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Parnis PILOT

    Hvala svima i hvala Vladane zadovoljstvo je moje.
    Mehanizam je bio na regulatoru i za sada (radi vec nekih 8 sati) tacan je, radi uporedo sa quarcnom Eticom u sekund. Moram dodati da je mehanizam bio u satu mog dede koji je taj sat nekada nosio a zatim i zapustio. Znam da mozda nije humano prema dzepnom satu iz koga je Etica izvadjena, ali ja prosto ne volim dzepne satove u tolikoj meri i mnogo mi vise znaci da jedan deo tog dedinog sata stalno nosim sa sobom, tako da je ovo bilo u mom srcu najbolje resenje. U tome ide i cinjenica da je mehanizam sav izgreban sto se vidi na slikama-deda je voleo da ga malo muci svojim perorezom i nisam hteo da dozvolim sajdziji da ukloni te ogrebotine, zeleo sam da ostanu i da znam ko ih je napravio. Sat ce naravno ostati u mojoj kolekciji.


    Stigao je i trenutak koji sam cekao: legao sam da spavam i cujem ga na drugoj strani sobe moja sreca ja najveca

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Parnis satovi
    By raketa-paketa in forum Opšti forum
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 21.7.2022., 9:58
  2. Parnis
    By kunja in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.2.2019., 21:09
  3. Parnis Portuguese
    By 23jewels in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 7.3.2012., 17:07
  4. Kakav je sat Parnis ?
    By raketa-paketa in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.12.2010., 10:26
  5. certina ds pilot
    By vdobric in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2008., 18:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •