Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree3Likes
  • 3 Post By Nikle

tema: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

  1. #1
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Evo danas vam predstavljam kraci review Omege Speedmaster Racing.

    Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-dscf0551_resize.jpg

    Sat je izradjen u limitiranoj seriji od 11111 satova.Napravljen je u cast Mihaela Schumachera i ima karbon fiber ciferblat na kome od oznaka za sate ima samo broj 1,koji oznacava Shumahera kao svetskog sampiona,onda takodje oznacava prvi sat u istoriji Omege sa karbon fiberom,takodje i Formulu 1,naravno vlasnik moze da mu da i znacenje po zelji.Lep detalj.

    Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-102-1.jpg

    Sat dolazi u lepoj kutiji koja ima dezen kao karbon fiber i kvalitetno je odradjena,mada koga kutija uopste zanima.Sve u svemu za cenu za koju prodaju sat mogli su da stave kutiju od pravog karbon fibera.Ocena za pakovanje 2/10.Maksimalna stednja sa Omegine strane

    Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-omega-1.jpg

    E sada dolazimo do najvaznijeg dela a to je sam sat.
    Sat je precnika 39 mm i debljine 14mm, u sebi ima Etin automatic valjoux 7750 mehanizam,koji je modifikovan od strane Omege da bi zadovoljio njihove rigorozne standarde,i tako je postao Omega kalibar 1152,takodje je kompletno rodinovan.

    Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-o1152-03.jpg Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-o1152-04.jpg

    Od kada je kupljen sat zuri manje od 1 sec dnevno i to u periodu od 4 meseca,tacnije 4 sec nedeljno.Sat po specifikacijama deluje mali,ali posto ima robustno kuciste,sasvim lepo lezi na mom zglobu obima 18cm.
    Sat je izradjen od najkvalitetnijeg celika koji je neverovatno otporan na ogrebotine,bukvalno za 4 meseca nisam uspeo da mu tacku napravim a nisam ga skidao sa ruke.Narukvica je medju najboljim koje sam ikada probao,osecaj na kozi je kao da je svilena,nikad mi nije dlaku pocupala ili nazuljala,a kamoli iritirala kozu.Napravljena je kombinacijom poliranog i brusenog celika tako da je izuzetno elegantna.Snala kojom se kopca je sakrivena pa izgleda kao narukvica.Staklo na satu je safirno i ima antirefleksni premaz i sa unutrasnje i sa spoljasnje strane,i pri tom je blago zaobljeno.Ceo sat je uradjen kombinacijom brusenog i poliranog celika,tako da su sve povrsine koje su najisturenije od brusenog,a sve povrsine koje su ne dostupnije od visoko poliranog celika.Krunica ima logo Omege na sebi i nazubljena je tako da se sa njom lako i brzo podesava vreme ili datum.Dugmici za stopericu su polirani i tvrdi su za pritisak,tako da nema sanse da se slucajno upali stoperica ili da ne zaustavi kad treba.Svaki milimetar ovog sada ostavlja utisak besprekorne izrade.Ciferblat je karbon fiber i pod odredjenim uglom se cini kao da je 3d,i izgleda najsportskije sto je moguce.Oznake za sate su bele boje i uokvirene su crvenom,a datum je na 3 casa i bukvalno je kao saliven sa ciferblaton,skoro je ne primetan i ne narusava izgled brojcanika.Kazaljke su u obliku maca,i kao i oznake na brojcaniku svetle u mraku,ali ne duze od 3 sata,jedino broj 1 svetli cele noci.Jedina po meni mana mu je sto je vodootporan samo do 30 m pa ne mogu u vodu sa njim.Citljivost mu je odlicna s obzirom da su mu kazaljke bele na tamnoj pozadini,bukvalno dovoljno je na stotinku baciti pogled po najjacem suncu ili u mrklom mraku da bi se znalo vreme,cak i na stoperici.Na pozadini sata koja je polirana pise u spoljnom prstenu Michael Schumacher Speedmaster Racing,a u untrasnjem njegov potpis,broj sata u limitiranoj seriji,i World Champion 2001.Ja sam veliki ljubitelj Formule 1 i moto Gp-a kao i sportskih automobila i motora tako da je ovo za mene sto kazu truli zapadnjaci Gral.Gospodar brzine,Omega,Sumaher,Karbon fiber,stoperica,limitirana serija,za mene broj1 ili 10/10.

    Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-dscf0398.jpg Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-omega6.jpg Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher-spe012-1.jpg
    Poslednja ispravka: dragon (29.7.2010. u 12:02)
    pantelija, nikola.beograd and juke like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Morao sam malo da editujem poruku jer je bilo par "mrtvih" linkova ka slikama, nadam se da nećeš zameriti. Prvo, hvala na opisu, bilo je zadovoljstvo pročitati ga.

    Moram reći da je sat prelep i da u potpunosti razumem tvoje oduševljenje Omegom. Na stranu tradicija, istorija, lim.edt... Idealne dimenzije, odličan raspored pod-brojčanika i izuzetna čitljivost u kombinaciji sa koliko toliko prihvatljivom cenom jednostavno Speedy čine izuzetno poželjnim satom. Verujem da ti je danas drago što ga svojevremeno nisi prodao?!

    Za mene Omega Speedmaster ne predstavlja gral (drago mi je što si ti pronašao svoj ), ali definitivno jeste jedan od onih koje bih voleo da imam u kolekciji jednog dana, samo se nadam da to neće biti za 50 godina.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Svojevremeno sam hteo da ga prodam da bih uzeo nesto lepo crveno iz Bolonje,ali sam ga zadrzao i uzeo nesto skoro isto tako lepo sareno samo iz domovine Seika

  4. #4
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Bas je lepa Omega, a posebnom je cini limitirana serija i jedinstven dizajn. Ti satovi uvek imaju neku posebnu draz. A s obzirom da si ljubitelj F1 onda je sve pogodjeno Odlican prikaz sata.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Review:
    Sat:
    Ukupan utisak:

  6. #6
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Hmmm, tek juce sam nasao ovaj test, pa ne verujem kako sam ga propustio, Svaka cast druze. Taj tvoj Speedy i ovaj najnoviji Schumi su jedini koji mi se jako svidjaju, a tvoj je cak najlepsi jer je pregledan, dok je na najnovijem ciferblat pun svega i svacega, sarenilo. Zato mi se na primer Speedy Solar Impulse uopste ne dopada. Stavim ja sliku na komp Navitimer pored Speedy Pro i kazem zeni evo ova dva sata su konkurenti veliki jedan drugom, koji ti se vise svidja. Kaze ona a kako se gleda koliko je sati na tom drugom ( misleci na Navitimer ) , odredis prvo kotu tri pa dva prsta odatle A vala i jeste tako, mada je extra sat. No, pobratime po satu, svaka cast jos jednom.

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    Nikle čestitam i samo da kažem da je sat odličan, a review još bolji
    Svakako preporučujem da se ne odvajaš od njega i da ga sačuvaš za naredne generacije

    Pozdrav,
    V.S.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster Racing Michael Schumacher

    omega speedy je satina. imao sam prilike da ga vidim i da ga stavim na ruku. lep izbor i nadam se da ce te dobro sluziti

Slične teme

  1. Sat Omega Speedmaster Professional
    By nikola0406 in forum Omega
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 20.7.2012., 13:30
  2. [KUPLjENO] - Omega Speedmaster
    By nikola0406 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 1.8.2010., 13:18
  3. Sat Omega speedmaster day date
    By dejan74 in forum Omega
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 2.7.2010., 8:24
  4. Omega speedmaster MARK 45
    By conver in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.1.2010., 17:08
  5. Tissot Racing
    By Ненад in forum Tissot
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 10:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •