Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree12Likes
  • 10 Post By tommy
  • 2 Post By HADzI DALIBOR

tema: Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.11.2011.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...

    Da podelim utiske mene i mog kolege, naime, odavno mi je bio poznat Seiko model SNN237P1 i njegove varijante ali kada sam video gotovo indenticnu Swiss Military Hanova na akciji -20%, naglo sam se zainteresovao za jedan od ova dva modela. Moj kolega je izabrao svajcarca, ja japanca, presudno kod mog izbora je bila metalna narukvica koju je mnogo lakse i jeftinije zameniti koznom nego obrnunuto a i sam svajcarac je 50% skuplji.

    Za te novce, SMH donosi za nijansu uze, siljatije, mozda i lepse skazaljke, oivicene narandzastom bojom, slicno kod oba modela, par crvenih detalja unutra dijalera, safirno staklo, verovatno premazano nekim plavicastim anti refleksom, potpisanu krunicu, koja se ne srafi kao ni kod Seiko modela i lep kozni kais, crne kopce i utisnutog Swiss logoa, ni tanak ni debeo, lepe, tamno braon boje.

    Prednosti Seika osim cene i navedene metalne narukvice su skazaljke sa dosta boljom iluminacijom, mehanizam, iako je kvarcni u rezimu stoperice meri 1/5 sekunde i klizi lepo i glatko gotovo kao neki automatik.

    Krunica na seiku nije potpisana ali satovi su gotovo isti ruci, spomenuo sam lep SMH kozni kais, metalni na Seiku nije neke masivnosti i kvaliteta, uostalom srazmeran ceni pa ce verovatno u skorije vreme dobiti zamenu u vidu tamno braon ili crne kozne sa orange stepom.

    U principu, to je to, slike, mozda malo losije nego moje uobicajene, posto su slikane mobilnim telefonom, ce reci vise...

    Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-01.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-02.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-03.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-04.jpg

    Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-05.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-06.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-07.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-08.jpg

    Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-09.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-10.jpg
    Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-11.jpg Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...-orange-12.jpg
    Poslednja ispravka: VLADAN P (11.2.2015. u 1:57)
    tolarbo, eee, vladas and 7 others like this.

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...

    Ajd da pitam, mnogo iskusnije, kolege ...da li je realno da ovo swiss cudo bude skuplje od Seika ?
    Koliko se ja razumem u satove, izmedju ova dva sata bi bez dileme uzeo japanca ...iz vise razloga

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...

    Pa,ima safirno staklo,mehanizam je Ronda 3520(metal,moguće servisiranje)- po meni je bolji sat od Seika.
    Nemoj misliti da je Seiko neko čudo neviđeno- običan,jeftini sat sa jeftinim mehanizmom,narukvicom koje je bolje zamijeniti s kožnom...
    Nije ni Hanova neka sreća al ima bolje specifikacije od Seika.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.396
    Lajkovi
    63857
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Komada dva... Seiko Vs Swiss Military Hanowa...

    Lepi satovi, ali mislim da je u ovom cenovnom rangu bilo i boljih satova.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •