Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
Like Tree2Likes

tema: Casio EF-550PB-1A

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Red face Casio EF-550PB-1A

    Kompletan test sata: Casio EF-550PB-1A


    Sat mi se svideo na prvi pogled, te sam ,nekako brzinski , rešio da ga kupim. Nisam bio siguran, da li stvarno želim da ga ostavim sebi i predstavim u mojoj temi. Sada ,posle 20tak dana nošenja, ipak sam odlučio da ovaj trkač zaslužuje moju policu i zglob, te reših da ga isfotkam i kažem neku reč...

    Sat me oduševio izgledom "uživo" , gde je još lepši nego li na slikama i klipovima sa neta. Prijatno iznenadjenje je odmah usledilo, nakon otvaranja kutije...

    Prilog 25488

    Kućište sata je odlično uradjeno i ako sam veći ljubitelj "mat" završne obrade. Uglovi veoma dobro osmišljeni, kako korone, tako i bokova kućišta. Da ne kažem, prava sportska nota...

    Casio EF-550PB-1A-12.jpg

    ....krunica je potpisana. I Casio prati trendove, te je na ovom modelu "ušrafljujuća" krunica. Iako ne vidim neku potrebu za tim rešenjem, vrlo je jednostavna za korišćenje zbog njene konstrukcije. Sat se ne mora ni skidati sa ruke, da bi se naštelovalo vreme, datum ili štop. Drukeri su ,takodje, odlično odradjeni, agresivnog i masivnog izgleda, kako to i dolikuje sportskom modelu...

    Casio EF-550PB-1A-13.jpg Casio EF-550PB-1A-7.jpg

    ....poklopac sata je klasičan Casio ušrafljujući, sa hologram nalepnicom.

    Casio EF-550PB-1A-14.jpg

    ....narukvica je navodno silikonska (kaučuk, nemam pojma) . Na prvi dodir deluje nekako "baršunasta" (da se tako izrazim) i dizajna koji lepo "čuči" samom satu. Sa unutrašnje strane hrapava, čime se smanjuje "znojenje" zgloba. medjutim...
    upravo je narukvica najveća mana ovog modela. Nekako mi je tvrda i ne udobna, te mi se dešava da osetim s`vremena na vreme da mi smeta. Imajući priliku da probam na više modela Citizen silikonske narukvice, ogromna je razlika u korist Citizena. Najverovatnije ću je menjati za neku udobniju.

    Casio EF-550PB-1A-8.jpg Casio EF-550PB-1A-9.jpg Casio EF-550PB-1A-11.jpg Casio EF-550PB-1A-10.jpg

    Čitljivost samog vremena je odlična, što se nikako ne može reći za samu štopericu i datum. Markeri štoperice su suviše nabudženi i "micro" , te je živa muka očitati vreme štopa. Datum je, skoro, beskoristan. Mali je "prozor" i suviše je upušten te je prilično nečitljiv.
    Sve je to oprošteno sa moje strane, zbog izgleda 3D cifera i njegovog sportskog karaktera. Uživo ,zajsta sjajno izgleda. Tu su i 24h , kao i "dan-noć" komplikacija, koja fenomenalno izgleda i baš asocira na brzinu i sport na točkovima. Na ruci, sat sjajno stoji, jer je pravih i izbalansiranih dimenzija.



    Casio EF-550PB-1A-4.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	7.jpg
Viđeno:	682
Veličina:	312,3 KB
ID:	25491 Casio EF-550PB-1A-8.5.jpg

    ....ono što me uistinu prijatno iznenadilo je iluminacija sata. Casio je bar meni poznat po lepoj, ali ne i dugotrajnoj luminaciji, koja se gasila nakon par sati (u najboljem slučaju). Nigde na netu nisam pročitao, da ovaj model poseduje Casiov "neo-display", pa ipak luminacija sija celu, ali baš celu noć ! Nijansa luminacije podseća na onu Citizen tirkiznu nijansu, koja vrhunski izgleda. Luminacija je prisutna samo na markerima i kazaljkama. Lumi markeri me strašno podsećaju na Luminox modele, jer se stiče utisak noću da se radi o "cevčicama" a ne klasičnom premazu. Čak je i oblik (poprečne crtice) kao kod pomenutog brenda . Ovaj deo priče je zaista perfektno uradjen i vrlo sam prijatno iznenadjen, jer je to (bar meni) jedna od vodećih "mana" na Casio satovima.



    Casio EF-550PB-1A-15.jpg
    Za sam kraj bih rekao, da je sat fenomenalnog dizajna, koji se meni dopada. Kada se uzme u obzir već dobro poznat Casio kvalitet, to je to i sat ostaje kod mene. Kako će se ponašati kroz daljnju exploataciju, videćemo...
    Evo još koja zanimljiva fotka za kraj...



    Priložene slike Priložene slike Casio EF-550PB-1A-5.jpg   Casio EF-550PB-1A-6.jpg   Casio EF-550PB-1A-17.jpg  
    Poslednja ispravka: backarelli (20.5.2012. u 14:34)
    VLADAN P likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Baki bas zanimljiv sat.kako si ga lepo opisao i ja sam pozeleo da ga imam.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    I meni se sat vrlo dopada.
    Ništa nisi rekao o PVD premazu!?
    Postoji li adekvatna metalna narukvica za njega?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Hvala baki

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Cestitam na prinovi druze!! Sat bas deluje mocno...
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Radi se o IP Čelik-u , a ne o PVD premazu. Nemam nikakva iskustva sa tom vrstom kućišta, te ne napisah ništa vezano za to. Što se tiče metalne narukvice, mislim da postoji original Casio narukvica u crnoj boji. E sad, da li se takodje radi o IP čeliku ili PVD-u , nemam pojma. Mislim da ću potražiti neku silikonsku, sa leptir crnom kopčom (ako budem uspeo)...
    Sat mi se čini poprilično težak i na ovoj silikonskoj (100gr) , tako da bi sa metalnom bio poprilično težak za letnji svakodnevni sat...

    Evo specifikacije sata, koje sam mogao i ranije postaviti...

    Casio EF-550PB-1A =>

    100M Water Resistant
    Retrograde 1/20 second chronograph
    Measuring capacity: 59:59’59”
    Measuring mode: Elapsed time
    12/24 Hour Formats
    Tachymeter
    Date Display
    Mineral Glass
    Screw Lock Crown
    Screw Lock Back
    Resin Band
    Stainless Steel IP Case
    Stainless Steel IP Bezel
    Accuracy: +/- 20 seconds per month
    Battery: SR927W
    Approx. battery life: 2 years
    Module: 5147
    Size of case / total weight
    EF550PB 50.8 x 45.1 x 12.1mm / 100g


    Evo i jednog klipa 550 serije...

    Poslednja ispravka: backarelli (20.5.2012. u 15:59)

  7. #7
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Svidja mi se sat,pogotovo sto je vrlo gabaritan,a posebno mi se dopada cifer.Moram da kazem da mi je narukvica jako ruzna i menjaj to sto pre,jer kad "ubodes" odgovarajucu narukvicu,jos vise ce doci i sam sat do izrazaja.Cestitke Baki,na jako lepom satu.
    Nemoj da se ljutis na komentar oko narukvice,ali i sam znas da sam surovo iskren (obicno ispadne na moju stetu),ali kad je zamenis,bice bomba.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Djordje, bato moj, kakva crna ljutnja ! Ti si moj brat, te je svaki komentar dobrodošao, a kao što rekoh, ni ja nisam oduševljen naarukvicom. Biće, biće, zdravlje Bože... Naziv: cackalica.gif, pregleda: 857, veličina: 2,4 KB

  9. #9
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Kad budem kupio sledeci sat,dacu ga tebi prvo da ga istestiras pregledas i napises review na forumu.
    Mnogo dobro to radis.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: backarelli - nešto malo sačuvano

    Eehhh... uvek dobijem crvenilo od pohvala. Ma to je tek neka reč, da ne budu gole slike u galeriji, jer je zanimljivije, kad se bar malo dočara sat. Daleko je to od ozbiljnog review-a , kakav napravi naš drugar Sky (recimo), te zato "trpam" u svoju galeriju, a ne u testove ...

    Sve u svemu, hvala bato moj !!! Naziv: icon_rockon.gif, pregleda: 862, veličina: 391 bajtova

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •