Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 63
Like Tree94Likes

tema: Šta je veće, a šta manje?

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Šta je veće, a šta manje?

    Svi smo dobro upoznati sa opštom tendencijom povećanja veličine satova. Medjutim postavlja se i pitanje da li povećanje velicine sata utiče i na bolju preglednost sata, i da li je povećanje veličine kućišta prati i povećanje veličine brojčanika? Ovde ću postaviti nekoliko fotografija koje daju dosta odgovora. A slobodno mozete i vi da uporedite neke vaše satove i postavite fotografije. Biće zanimljivih poredjenja.
    Pa da vidimo sta je ovde veće:

    milan zmaj, marko14, RUS and 13 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    Da, druže.
    Ciferi su danas približnih dimenzija u odnosu na staru gardu.
    Nekada je vladala logika.
    Prvo se gledalo koja veličina brojčanika je potrebna da bi se obezbedila dovoljna čitljivost.
    Nakon toga inženjeri su se trudili da veličinu mehanizma prilagode zadatim merama.
    Potom proizvođači su smatrali za prestižnu stvar sve to smestiti u što kompaktnije kućište.

    Danas se (neki) proizvođači trude da ,pre svega, dimenzijama skrenu pažnju na sat.
    tolarbo, GIvan, esdy_11192 and 3 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    zanimljiva tema....bila bi prava jeres ''nabudziti'' dres satove danas. Sve me podseca na automobilsku industriju, prave se vozila zanimljivog dizajna, koji do sada nije vidjen, na racun preglednosti, pojavi se tu i tamo poneki radikalni redizajn sto moze da obraduje. Inace meni se ne svidjaju satovi sa ova tri podrbojcanika nimalo, lepsi su mi oni sa dva veca poput ovog Hojera, ili danasnjeg Tag Monaco chrono

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom

    ...stara logika mi odgovara...
    Kada sam kupovao 007 na fotkama je izgledao krupno, sirina kucista jeste oko 40mm ali sam cifer je znatno manji. Cino mi se da je to odlika diver satova. Tzv. pilotski satovi imaju veci cifer pa ko to zeli tu ce naci. Najbolje je kupiti pilotski a 200wr...
    Poslednja ispravka: RUS (19.6.2013. u 13:08)
    marko14 likes this.
    vezba stvara majstora

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    GIvan and GizmoID like this.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    Kad se dobro sklope sklad i smisao, tj namena, imaš dobar (i lepo čitljiv) sat. Ne marim za trendove, pošto tu nema preterano smisla ali oduvek su prisutni u oblikovanju časovnika. Samo se ponekad neki trend-seter izdvoji pa preraste u klasiku. A fakat je da korona "jede" cifer, sa takvim satom stalno imaš osećaj skučenosti... tu nema mnogo leka, pogotovo kod ronilačkih satova. To što su legendarni primerci izuzetak nije lako objašnjivo, zato i jesu legende. Možda je ovaj kompromis sa unutrašnjim bezelom uspela priča (zavisi od kvaliteta konkretnog sata i pod uslovom da krunica korone dobro dihtuje, naravno) jer vara oko - korona "pripada" ciferu, staklo je veće... stvar ukusa na kraju krajeva.


  7. #7
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    Licno volim male satove i to ne znaci da mali satovi imaju i slabu preglednost.
    Trenutno nosim sat od 33mm precnika kucista,a preglednost je izvanredna. pozdrav svima.
    RUS, esdy_11192 and Serb like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    E drago mi je da cujem ovakve stavove, apsolutno se slazem sa svim gore navedenim. A da li znate koje su dimenzije ovih satova, ali recite na osnovu fotografija..
    DrAgod likes this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    Citat zoran funduk kaže: Pregled poruke
    Licno volim male satove i to ne znaci da mali satovi imaju i slabu preglednost.
    Trenutno nosim sat od 33mm precnika kucista,a preglednost je izvanredna. pozdrav svima.
    Naravno, tu međusobne veze nema. Čitljivost je isključivo rezultat grafičke perfekcije. Što je manje detalja i vizuelnog šuma, bolje se čita.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom re: Šta je veće, a šta manje?

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    E drago mi je da cujem ovakve stavove, apsolutno se slazem sa svim gore navedenim. A da li znate koje su dimenzije ovih satova, ali recite na osnovu fotografija..
    Pa ponekad mogu, ali u mnogim situacijama se prevarim sto se tice velicine, recimo Sub mi se cini kao veci sat od 40mm, Strela mi na slici izgleda kao da je 42 ili 44mm ima jos takvih primjera

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •