Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #71
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    umbra
    dobro je da si u zadnjoj recenici naglasio to "dizajnerski". Drugari treba da shvate da postoje odredjena pravila u dizajniranju pa se nekome moze svideti, na primer, i sest fontova na jednom mestu ali to nikako ne ide.
    Svakako sam saglasan sa tvojim opazanjima i jedino bih uz te kazaljke malo povecao brojeve da ih kazaljke ne uguse previse. Mozda po jedan umesto po dva krstica na bazelu... mozda.
    Marko, otrpi nas jos malo i svaka cast za rad.
    anbeast likes this.

  2. #72
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Organizovao sam jutros malu anketu kod žena u firmi. Pa evo da prenesem i te utiske (nisam im ništa sugerisao)

    Font - više im se sviđa sa prvog sata. Kazu da im drugi font deluje jeftino.

    Srednji deo cifera - sa novog sata al misle da je višak ili broj 12 ili krstić. Da je to prenatrpano.
    Isto im se na ciferu ne sviđa toliki broj crtica a i toliki broj krstića na bezelu.

    Generalno, drugi sat im se više sviđa iako misle da je u odnosu na prvi prenatrpan sa detaljima.

  3. #73
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Haha dobra ideja anketa kod zena...znao sam ja da si dosetljiv

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #74
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Pozdrav Marku Petrovicu i hvala mu na ucescu u ovoj nasoj igrariji.
    Oba predloga su sjajna, s tim da mi je drugi nekako ''kompaktniji''. Iako cifer drugog predloga izgleda prenatrpan linijama, one zaista kreiraju efekat zracenja iz centra.(od krsta) sto je pomalo simbolicno. Mozda, cak, nekako, naglasiti ovaj momenat, a izbeci srafice sa krsticima. Mozda ostaviti 4 srafica ili 3 (na 3,6,9).U svakom slucaju malo rasteretiti bezel. Kazaljke malcice istaci (radi citljivosti). Bojom, zadebljanjem ili drugim dizajnom - sve jedno je.
    Podrzavam odmak od ''miroslavljevog'' fonta.Toliko je upotrebljavan da to vec postaje banalo. Cirilica jeste deo kulturnog identiteta i lepo bi bilo koristiti je sto vise (ali bez nametanja, jer ja kao prednost vidim cinjenicu da se nas jezik moze koristiti sa dva pisma).Mislim da je jedan od razloga manje upotrebe upravo nedostatak lepih, modernih fontova. Svaki korak u smeru kreiranja novih fontova ja podrzavam.
    Razmisljao sam i o Umbrinom predlogu za boju kazaljki. Deluje zanimljivo, ALI, mozda odvlaci od teme. Treba koncept odrzati cistim. Despot je jasna tema i treba se zadrzati na srednjem veku i despotu kao inspiraciji. Sat bi trebalo da bude sa sto manje ''ociglednih'', na prvu loptu, simbola. Trebalo bi ih samo naznaciti, da te prvi pogled uvuce u pricu, da malo razmislis ''sta je pisac hteo da kaze''.
    (Ne znam koliko sam jasno izneo svoje glediste, jutros sam nesto dekoncentrisan, a ne pomaze to stomi je leva ruka u gipsu pa kuckam desnom (slabijom)).
    Poslednja ispravka: anbeast (20.4.2012. u 10:54)
    Vladan Stevanovic likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #75
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Taj sam utisak i ja stekao - da nema lepih, modernih fontova za ćirilicu. Svi su nekako, ne znam kako drugačije da opišem, široki. Mnogo mesta zauzmu slova.

  6. #76
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    evo svedenije verzije drugog predloga. . .
    svakako su sve sugestije dobrodosle, jer cemo na taj nacin doci do resenja koje ce u najvecoj meri zadovoljiti svaciji ukus
    slazem se da je prvi predlog drugaciji i mozda vise orginalniji i njega cu srediti i updatovati na osnovu vasih komentara - ovde sam pokusao sa necim sto bih bilo daleko izvodljivije za napraviti - pod tim mislim finansijski pristupacnije ( jer moze na kraju doci do malih kompromisa tipa postojece kuciste samo se slova posebno urezuju i td. . )
    imam jako puno inovativnih ideja ali se bojim da ne bi bilo izvodljivo za napraviti ( u tom nekom rasponu cene dostupne siroj masi)
    da se vratim na atachmente - sveo sam bezel i poslusao sugestiju sa ispisanim dvanaest a dole despot dok sam ostavio sa strane te srafcice koji po meni ipak daju tu notu kvaliteta izrade - nema vise br 12 umesto tog sam stavio logo-grb i kazaljke su sa prvog predloga i slazem se uklapaju se odlicno - i dalje su varijacije nijansi taman - svetao cifer i pokusaj da se malo neutralisu crtice da ne budu previse napadne
    "Svet Satova" custom made limited edition sat-1.jpg"Svet Satova" custom made limited edition sat-2.jpg"Svet Satova" custom made limited edition sat-3.jpg"Svet Satova" custom made limited edition sat-4.jpg

  7. #77
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Ehh...svetu se ne da ugoditi
    Kazaljke su odlicne. Sada kad nema linija na bezelu, nedostaju mi. Meni je previse natpis i gore i dole. Deluje mi nekako ''jeftino''.
    Ja bih zadrzao 12 na ciferu, logo i natpis: Despot, sa prvog predloga. (mozda samo font 12 da bude malo manje zaobljen).
    Ako su vec ''otisle'' linije, i ako ostaju oba natpisa, mozda urez koji povezuje srafice prosiriti na ceo bezel?
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #78
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Evo, ponovo sam sazvao plenum koleginica 4ta slika, SS - vrh sat.

    Možda da se skine despot i dvanaest sa bezela. Umesto despot na bezelu da budu ova dva krstica, a umesto dvanaest da bude ovaj krst. I umesto krsta 12 na ciferu, ko sto anbeast reče. Znači šrafići na 3,6 i 9, bez natpisa na bezelu a na 12 krstu.

    Hehe, smorićemo čoveka na kraju . Marko, šta da ti kažem, izdrži, vidiš da nas ima dosta zagrejanih za ideju

  9. #79
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    hehe. . ma nije problem znam ja da svako ima neki svoj pedlog i svoj ukus...ono sto mogu eto da napomenem je da se mozete slobodno skoncentrisati na cifer i sam unutrasnji deo i tu ako imate davati sugestije
    bezel i sam oklop sata je promenljiva konstanta - mozda cemo morati da koristimo posojece kuciste . .ne znam . . sve zavisi
    ja cu pokusati jos tih kucista pa da vidimo kako ce ispasti
    da i ja nesto razmisljam sve sto vise gledam da skinem nazive sa bezela previse mi vuce na bvlgari i te tamo kopije
    tako da je raspored sravcica na 3 6 9 dobar predlog
    anbeast and ivan23 like this.

  10. #80
    Mlađi član Avatar korisnika ivan23
    Član od
    15.3.2012.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    50
    Lajkovi
    97
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Po meni samo treba skinuti te natpise na bezelu i sat je savrsen,cifer i kazaljke su fenomenalne
    vladas likes this.

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •