Strana 2 od 60 PrvaPrva 1234561252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Video sam na slikama da je par Kingovih satova model 'frankenštajn', ali nisam nikada kupio ništa od njega. Nešto mu i ne gledam oglase, ali pretpostavljam da će neko moći da ti odgovori preciznije.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    frankestajn,fake,krs,ne odgovara opisu,pokvaren,krpljen a ima i stvari koje su ipak za pp.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Pa, meni je King Kong of Serbia prodao sat za koji je u opisu pisalo da je "perfektno ocuvan i u odlicnom radnom stanju", a dobio sam sat kome nedostaje pola cifera i koji zuri 20 minuta na sat vremena. A tako ga je majstorski slikao da su refleksije na staklu pokrile osteceni deo cifera... zna covek pos'o!
    Na srecu, cena nije bila visoka, a i to mi je bilo prvo iskustvo na limunadi, tako da sam zadovoljan jer me je "skolovanje" vrlo malo kostalo...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ima ovde nešto što ne kapiram, a to su ocene. Znam da svakome vlasnik sajta može da obriše negativne ocene ako smatra da su neopravdane, a kod istaknutih drugova članova, negativna ocena sigurno može da odleti i u drugaćijim okolnostima. Najviše me bude pozitivne ocene - ukoliko izuzmemo situaciju da je prodaja nameštena, odakle ovim dripcima onoliko pozitivnih ocena? Razumem da ih pozitivno ocenjuju oni koji kupuju neku drugačiju robu, ali odakle im pozitivne ocene za krševe od satova?

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Verovatno da vecina ne zna da neopravdana negativna moze da se izbrise. Ja sam,recimo,dva-tri puta sugerisao pojedinim clanovima da im je negativna bezrazlozno data (tipa "negativna da bi mi se vratila provizija),i posle pisanja limundu,obrisane su im. Mislim da je to strah da ne dobiju negativnu za negativnu pa daju pozitivnu za pozitivnu

  6. #16
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    ^
    Istina je to sto kazes.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ako imaju dokaz da su platili i ispunili svoje obaveze kao kupci, imaju pravo da ocene prodavca negativnom ocenom ukoliko je roba opisana na neadekvatan način, nije poslata i sl. Koliko vidim, mnoge mrzi da pogledaju pravila i da se bore za svoje interese. Srećom, nisam imao takvih iskustava, a u 99% slučajeva upravo zahvaljujući ovom našem forumu i njegovim članovima. Moguće je i da se neki stide da napišu da su se prevarili, ali ovo je samo moja pretpostavka. Doduše, sigurno da postoje i drugi razlozi, ali mi ne padaju na pamet.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    ^ i to sto kaze 23, a cini mi se i da su pre dve-tri godine kriterijumi kupaca bili mnogo, mnogo nizi nego danas, i da vecina tamo nije cepidlacila ako je cifer flekav, sat ne radi bas dobro, kazaljke malo korodirale, staklo naprslo i sl. i drugo, verujem da mnogi tamo ne bi prepoznali, npr. franken satove, replike i sl., i da im je bitno samo da sat "lepo izgleda", a ne zapitaju se sta je unutra itd., pa onda olako daju pozitivnu ocenu.
    mislim da se i tamosnja populacija u medjuvremenu malo edukovala, pa ne prolazi bas sve, kupci su postali oprezniji, a i administracija limunda je, imam utisak, sada manje tolerantna prema replikama, pa su mnogi od tih pilicara banovani.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #19
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ja sam dobio jednu neopravdanu negativnu ocenu,ali sam intervenisao (nemam rodjaka,niti znam vlasnika sajta) i ona je vrlo brzo obrisana.Pregledali su prepisku izmedju mene i tog clana koji mi je dao ocenu i to je to.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Simo, jel misliš na one koji uvaljuju originale kao replike ili na one koji ih otvoreno reklamiraju?

    Ako se pogledaju satovi u rubrici 'aksesoari', uglavnom su u pitanju nove replike za koje to i piše. Naravno, ima i onih koji nude 'eHtra' satove za desetak evra, a na ciferu logotip nekog renomiranog proizvođača, 'nevinašaca' koji 'ne znaju da li je sat original' i slično. Naravno, čobanin koji svesno hoće da kupi repliku sigurno će dati pozitivnu ocenu, mada sam pre nekoliko meseci video negativnu ocenu neke ovce koja je htela da kupi brajtling za 30-tak evra i buni se što nije original.

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •