Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By bancika

tema: Problem sa krunicom na 7s26

  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.10.2018.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Problem sa krunicom na 7s26

    Zdravo društvance,

    Treba mi vaše stručno mišljenje o problemu koji imam. Elem, kad izvučem krunicu na drugu poziciju i počnem da je okrećem da podesim vreme postoji mali otpor na inicijalnom pokretu, kao da je zaribala, zalepljena, kao da zakači o nešto i onda nastavi lepo da se vrti bez problema. Da napomenem, sat je star 5 godina, servisiran nakon 3 godine radi čišćenja i nikakvih problema nisam imao sve do pre par dana. Prvo sam mislio da je zapeklo nešto jer je sat stajao u kutiji nekih mesec dana ali ne bih rekao da je to jer sam još par puta proverio, nekad se desi a nekad ne.

    Da li je neko imao sličnih iskustava ili ne? Drag mi je sat jer sam ga dobio na poklon pa sam zabrinut. Čudi me da nešto nije kako valja jer ga nikada nisam udario o nešto ili ispustio na pod a slično se ne dešava sa druga dva sata koja imam sa sličnim 4r36 mehanizmom.

    Hvala unapred. 🙂
    Poslednja ispravka: PredragusRex (7.11.2022. u 3:31)

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Problem sa krunicom na 7s26

    Najbolje da ne proveravaš više jer ako nešto nije ok možeš napraviti veći problem. Možda se javi neko ko zna šta bi moglo biti ali najsigurnija stvar je da ga nosiš pravo na servis

  3. #3
    Novi član
    Član od
    1.10.2018.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa krunicom na 7s26

    Nosiću sat na servis svakako, dobar je onaj časovničar na Zelenom vencu. Nego rekob ajd' da pitam ovde, možda je neko jmao sličan problem. Razmišljam šta bi mogao da bude uzrok, prvo mi je palo na pamet da nisam možda podešavao datum između 21 i 3 kad je mehanizam za menjanje datuma aktiviran pa da sam možda tada oštetio nešto ali znam da nisam jer za to pravilo znam i nije ovo prvi automatik koji imam. Hvala na savetu svakako, ode 50ak evra prevremeno 😄

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Problem sa krunicom na 7s26

    ako vec dajes 50 evra, bolje kupi novi NH35/4R mehanizam, pa ga zameni za iste pare
    Can'tStand'Ya likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •