Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.1.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Povracaj poreza

    Zdravo svima!

    Interesuje me da li neko zna da li je moguce vratiti porez za polovan sat sa papirima kupljen u Italiji? Da li je i tom prilikom ista procedura: kod prodavca se popuni onaj tax formular koji se overi na izlasku iz EU? Koliki je uopste porez na satove u Italiji?

    Hvala puno!
    Vladeta

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Povracaj poreza

    Po propisima EU je moguć povrat PDV-a ako se roba iznese iz EU. Za to ti treba račun o kupovini koji sadrži tačan iznos PDV-a. U vlasništvu toga na granici EU (pretpostavljam Slo ili A) i prikazom robe overavaš obrazac.
    Treba ti dakle račun o kupovini. Na računu mora biti navedena neto cena kao i iznos PDV-a. Naravno i bruto cena kao zbir prethodna dva. Takav račun može izdati firma ili preduzetnik ako je roba nabavljena na isti način, dakle sa obračunom PDV-a. Ukoliko je roba nabavljena od fizičkog lica onda se dalje prodaje sa 0% PDV-a.
    Bitna je dakle stvar validan račun sa naznačenom vrednosti PDV-a. A PDV u Italiji je 22%.
    Nadam se da sam bio jasan i da sam pomogao.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Povracaj poreza

    Verbez granice EU su sada Hrvatska,ili Madjarska.. Ali, koliko ja znam Porez na dodatu vrednost (PDV) ne obracunava se na polovnu robu. Pa samim tim nije moguce uraditi povracaj poreza. Kako je sa radnjama koje prodaju polovne satove u Italiji, e to treba proveriti sa prodavcem. Jer u slucaju da oni mogu da popune obrazac za tax free onda samo treba da overis taj obrazac kada izlazis iz EU (Hrvatska, ili Madjarska).

  4. #4
    Novi član
    Član od
    2.1.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Povracaj poreza

    Hvala puno na odgovorima!

    Izgleda da je definitivno tako: ukoliko je sat polovan, nema povracaja poreza. Vise srece drugi put

  5. #5
    jod
    jod je offline
    Mlađi član
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    93
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    13

  6. #6
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Povracaj poreza

    Citat vladeta kaže: Pregled poruke
    Hvala puno na odgovorima!

    Izgleda da je definitivno tako: ukoliko je sat polovan, nema povracaja poreza. Vise srece drugi put

    Nisam siguran da je tako. Ako uvozis polovni automobil dobijes pdv nazad ukoliko ti prodavac izda odgovarajucu dokumentaciju, bas kako je Veberz napisao. Ako je sat kupljen u radnji i ako su ga oni kupili sa pdv-om mogu da ti izdaju takav racun i sa tim ides na carinu na izlasku iz EU i sredis stvar. Ukoliko je prodavac privatno lice onda se on prodaje bez pdv-a i ne mozes ga ni traziti nazad.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •