Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 41
Like Tree65Likes

tema: Micro i manje popularni brendovi

  1. #1
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Micro i manje popularni brendovi

    Nigde na forumu nisam naišao na temu koja se tiče samo mikro brendova, a verujem da bi im se mogao posvetiti ceo segment foruma.
    Znam da je na ovu temu večita dilema krađe dizajna, upitnost kvaliteta produkcije, nedostatak horološke vrednosti, itd. Zato sam mislio da bi bilo zanimljivo i korisno okupiti na jedno mestu sve mikro brendove koje smatrate respektabilnim, bilo da je u pitanju kvalitet izrade, dobra profilisanost ponude, ili neka peta stavka zbog koje ih cenite.

    Takodje bih posebno voleo da uvrstimo i proizvođače koji nisu kickstarter sklapači, već imena koja imaju istorijski značaj i tradiciju, ali su u neko trenutku posustali i nikada nisu dosegli veličine čuvenih brendova. Dakle od Bell & Rossa, preko Squalea, Yeme, do Christopher Warda, a posebno oni manje poznati...

    Bilo bi lepo i da ne ulazimo u polemiku o omažima (Steinhart - STOP ) nego da svako doprinese imenom za koje misli da vredi, a dobrodošlo je i poneko obrazloženje zašto, okolnosti proizvodnje, kratak istorijat, štogod. I fotke bi bile kul kao vizuelni doprinos

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.849
    Lajkovi
    16292
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Nove

    https://nove.com/

    su novi micros. Totalno drugaciji dizajn, inovativan. Koriste swiss mehanizme,sama firma je azijska.

    Ja imam Trident, sat je blago receno originalan.























    Zagor and bokanegra like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Osim filozofiranja, ne mogu doprineti temi. Sinoc sam malo guglao o brendovima, koji u svoje satove ubacuju Miyotin 9015, ispostavilo se da trenutno to radi preko njih 20. To su sve neki mikro brendovi kao sto je https://www.borealiswatch.com/ , nas clan je pre nekoliko dana kacio njihov sat, proizvodjac je ocigledno dobar. Ako se pretraga prositi na Seikove NHxx mehanizme, dobije se jos 30njih, a o Miyoti 82xx da ne pricam, brendova milion. E sad u mnogo slucajeva je prica suplja, to je isto kao da kupis na Aliju kuciste za Unitasa i ti spakujes sat, znaci dobijes jedno veliko nista, tj noname sat sa losim kucistem i narukvicom. E sad, koji se od svih tih proizvodjaca istice kvalitetom- nemam pojma. Evo na ebayu imaju dress satovi sa 9015 za manje od 100dolara, gde samo 9015 kosta 80tak. Verovatno postoje i mnogi brendovi koji zele da se probiju kvalitetom a ne mogu, niko ne zna za njih. Onda su tu i homage proizvodjaci kao sto si pomenuo Steinhart, koji su se setili da kopiraju top modele, pa su se tako istakli, sad moze da rade sta zele. Ono sto znam je da ima mesta za kvalitet, samo treba pazljivo izabrati Brend. A siguran sam da mnogi mogu napraviti dobar sat, jer ako postoji na 10tine ilegalnih nepoznatih fabrika koje prave tako dobre i kvalitetne kopije nekih satova (svidelo se to nama ili ne), da eksperti moraju da otvaraju mehanizam da bi utvrdili verodostojnost sata, a pritom moraju imati isti original sat kod sebe da bi imali sa cim da uporede, i to sve za 200-300e koliko kostaju te iste kopije, zasto onda ne bi postojali legalni mikro proizvodjaci koji prave dobre, svoje satove za vise od gore pomenutih 300e. Ono sto je ocigledno da imaju pola posla uradjeno, mogu da biraju od 5vrhunskih jeftinih mehanizama koji da ugrade.
    Poslednja ispravka: bezbi (29.4.2020. u 13:57)

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.849
    Lajkovi
    16292
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Ugradjuju se i STP mehanizmi, Eterna je napravila modularni mehanizam iskljucivo za microse.

    Osim gore navedenih katalog satova imas hrpu originalnih proizvodjaca.

    G.Gerlach mi prvi pada na pamet, Sternglas, NHT/Lew and Huey, Farer i pioniri Benrus sa Megalodonima. U Sloveniji imas Haldor.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.307
    Lajkovi
    27247
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    HALDOR
    Firma registrovana u Sloveniji u Portorožu,a navodno se sat sklapa u Švajcarskoj.

    HALDOR ABISSI



    HALDOR ARMIS
    popovac 76, eee and bokanegra like this.
    Omega rules !!!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.849
    Lajkovi
    16292
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Inace ovdje:

    http://www.fullswing.com.hk/

    Se pravi dosta kucista za vecinu microsa.




    Na AliExpress mozes naruciti lot vec od 100 komada tipskih kucista (sub, Pam, pilot, field) sa mehanizmom po zelji i dizajnom diala po zelji. Posaljes logo u vektoru, narucis boju, vrstu lumea, narukvicu, staklo, uplatis avans,izdaju ti racun na tvrtku. Cak posalju besplatni prototip.

    Haldor ima kinesko kuciste, jedinice dolaze sklopljene sa ETA unutra, samo finalna inspekcija se radi u Svicarskoj. Mehanizam i QC je dovoljno za swiss made oznaku.


    Ako hoces specificno kuciste, platis vise. Na 1000 jedinica razlika je par dolara po komadu.

    I nemas copyright na isto.. pa se tvoj originalni dizajn pojavi kao jeftini knock-off

    Bila je drama prije desetak godina sa Koboldom. Imali su diver sa ETA mehanizmom koji se prodavao za 1000 dolara a Borealis je imao isti takav sa Miyotom za 200.

    Doduse veca afera je bila sto je gazda Kobolda optuzen za pedofiliju...
    Poslednja ispravka: sin.er (30.4.2020. u 9:11)
    popovac 76, bezbi and bokanegra like this.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.307
    Lajkovi
    27247
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Ima i TISELL sa miyotom.

    bokanegra likes this.
    Omega rules !!!

  8. #8
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Haldor ima kinesko kuciste, jedinice dolaze sklopljene sa ETA unutra, samo finalna inspekcija se radi u Svicarskoj. Mehanizam i QC je dovoljno za swiss made oznaku.
    Zar nije malo vise potrebno za swiss made? valjda mora i sklapanje da se vrsi u svici? i kako ETA bude sklopljena u kucistu u Hongkongu?

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    I nemas copyright na isto.. pa se tvoj originalni dizajn pojavi kao jeftini knock-off
    Bas zato sam mislio da pitam za koje manje proizovdjace se odgovorno moze reci da su kreatori svojih satova? Ne nuzno da imaju kompletna proizvodna postrojenja (to nemaju ni neka veca imena), ali da ne stancuju tako genericke satove...

    Moram spomenuti da me je ovaj link me je inspirisao na temu: https://www.youtube.com/watch?v=HRjBZZto0Ts
    Ok, De Bethune je presao igricu nekoliko puta na expert modu, ali mozda ima i drugih blizih nama smrtnicima, koji nisu zvucno ime, ali se mogu okarakterisati originalnim... Zato sam spomenuo CW na pocetku.

    Takodje mozda nije korektno stavljati ih u isti kos, ali meni jos interesantnije deluju imena koja imaju istorijske temelje, ali ih je kvarc (ili nesto drugo) pojeo dok ih hiperraznovrsnost XXI veka nije povratila u zivot. E sad, koliko su sada te firme reprezentuju staro nasledje?
    Spomenuo sam Squale, o kom ima i na forumu cela lepa tema. Rekao bih da i uz previse iskoraka u omaziranje tudjih satova, dovoljan je 1521, sa pripadajucim nasledjem da kazemo "ovo je pravi squale". Tu je onda Yema, koja takodje zivi na staroj slavi svojih predjasnjih modela, ali je vise nego legitiman brend. Nedavno sam ovde citao i o LIP-u, takodje svasta vec pise po forumu pa da ne ponavljam tudje reci, ali bez sumnje zanimljiv brend, kom bih zeleo da vrati staru slavu.
    A onda naidjem na ovo: https://leforbansecuritemer.com/en/la-genese/ Navodno jos jedan vintage brend koji je oziveo, e sad da li im je za verovati, ja nigde nisam nasao sem njihovog promo materijala pricu o starom Le Forbanu...

    I moram priznati da bih znacaj pridao i kada su mikrobrendovi dobro profilisani. Recimo koncentrisali su se na proizovdnju divera, ili imaju samo 2-3 modela... Tada mi deluju malo "iskrenijim" nego ako za svaciji ukus imaju po 2-3 recepta.

    A ima i dosta mikrobrendova koji su hvaljen na sve strane po forumima, YT, itd. ali mi se nekako cini neopravdanim, odnosno rekao bih da je vise posledica dobrog marketinga, nego stvarne vrednosti. Evo ovaj NOVE nigde nisam nasao sem na ovom forumu, kada ga je sin.er predstavljao, a do jaja originalno izgleda.


    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Doduse veca afera je bila sto je gazda Kobolda optuzen za pedofiliju...
    bokanegra likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.849
    Lajkovi
    16292
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Ne mora se sklapati u Svicarskoj. Samo finalni QC i vise od 50% sata mora biti swiss made.

    Oko imena je isto zanimljiva prica.. ime se moze prodati kad istekne pravo na patent.

    Omikron je kupio konglomerat iz Hong Konga i sklapa satove. Genericko off the shelf Ali.. Omikron logo je gore.

    Invicta i Festina su bili 60 ih swiss brendovi. Na bayu mozes naci vintage Invicte.
    Poslednja ispravka: sin.er (30.4.2020. u 17:27)

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.307
    Lajkovi
    27247
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Micro i manje popularni brendovi

    Od pre par godina važi da mora da bude preko 60% swiss made, da bi nosio takav naziv.
    bokanegra likes this.
    Omega rules !!!

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •