Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree1Likes

tema: Lume colors C1 vs C3

  1. #1
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Lume colors C1 vs C3

    Mapa fluorescentnih boja.

    Mene je zaintrigiralo dok sam uporedjivao modele Stowa/Steinhart satova. Osim toga, i ovaj moj orient se nesto nije pretrgao u vidljivosti u mraku tako da cu sledeci verovatno da biram neki sa C3 bojom.

    http://www.rctritec.com/
    Priložene slike Priložene slike Lume colors C1 vs C3-luminova.jpg  

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Tako je i sa mojim satovima, neki su vidljiviji u mraku dok kod nekih ne mogu videti ništa, obično kod Japanskih proizvođača koje imam ništa ne vidim u totalnom mraku.

    Tema me potseti na jedan zanimljivi deo istorije Paneraija, naime na zahtev mornarice kako bi brojčanici bili vidljiviji u mraku Panerai patentira jasno vidljive skazaljke na satu koje su bile premazane Radija (otrovnog radiatktivnog materijala izuzetnog jakog dejstva), što se naravno u to vreme nije znalo pa je tako došlo do trovanja devojaka koje su tada radile na premazima skazaljki u fabrici.
    Otud i prvi naziv modela "Radiomir"


    Jasne iluminacije ćeš pronaći kod, Luminox, kod njih je garancija da će sat biti jasno čitljiv u mraku 25 god. Zatim Traser, Swiss Military Watch sa T25 tehnologijom koja daje zagarntovanih 20 god. čitljovosti bez dnevnog napajanja iluminata.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Ja mogu toplo da preporučim Seiko - i Orange Monster i 007 imaju sjajnu iluminaciju! Takođe je jaka (mada ne kao na Seiku) iluminacija na Citizen Nighthawk-u - u odličnoj svetloplavoj nijansi. Doduše - do sada nisam imao prilike da uživo vidim sat sa tricijumskim cevčicama, kako bih poredio jačine iluminacije.

  4. #4
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Vlado ja ne pričam o ronilačkim satovima Japanskih proizvodjača.
    Ronioci su nešto drugo, ne znam ni jedan ronilačkio sat koji nema jake iluminate.

    Kod Traser-a su iluminati ovakvi, nešto slično u stvari indentično je i sa t25 tehnologijom .



    kako bih rekao malo zračenja radiacijom ali u dozvoljenim količinama.

    Kao i ti, toplo preporučujem Seiko i Citizen satove!

  5. #5
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Ja imam ova dva sata, ali imam i nekoliko Luminox-a. Moram da kazem da je vidljivost mnogostruko veca kod Luminox-a. Ono sto bih mozda zamerio Luminox-u je sto nema tako interesantnih modela. Ali vidiljivost je neverovatna. Ako nekoga zanima slobodno moze da svrati da pogleda.

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Ja mogu toplo da preporučim Seiko - i Orange Monster i 007 imaju sjajnu iluminaciju! Takođe je jaka (mada ne kao na Seiku) iluminacija na Citizen Nighthawk-u - u odličnoj svetloplavoj nijansi. Doduše - do sada nisam imao prilike da uživo vidim sat sa tricijumskim cevčicama, kako bih poredio jačine iluminacije.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Nije valjda da zrace O_o koji su to modeli da ih zaobidjem u sirokom luku ni malo mi se ne svidja ta ideja o zracenju xD
    samo sam nacuo price nisam verovao da postoje takvi satovi.

  7. #7
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Citat Templar kaže: Pregled poruke
    Nije valjda da zrace O_o koji su to modeli da ih zaobidjem u sirokom luku ni malo mi se ne svidja ta ideja o zracenju xD
    samo sam nacuo price nisam verovao da postoje takvi satovi.
    U principu svaki sat kome svetle kazaljke ili brojcanik nocu zraci, pa cak i ako je to fosforni premaz. Mislim da jedino C1 tehnologija nema zracenja. Naravno sto slabije zracenje slabija je i vidljivost, jace zracenje jaca vidljivost nocu. Medjutim ta zracenja su tako mala da ne stete zdravlju, i ne mogu se ni porediti sa zracenjem mobilnog telefona.

  8. #8
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Inace, u ovo temi je Vladan opisao jedan odlican sat sa tom luminox tehnologijom:

    http://www.svetsatova.com/forum/show...r-II-Diver-GMT

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Citat Templar kaže: Pregled poruke
    Nije valjda da zrace O_o koji su to modeli da ih zaobidjem u sirokom luku ni malo mi se ne svidja ta ideja o zracenju xD
    samo sam nacuo price nisam verovao da postoje takvi satovi.
    Iluminati su u vidu caure, neki vid zastite koji onemogucava zracenje.
    Nekada su samo casovnicari vukli deblji kraj dok su popravljali takve satove. Ne bi se smeli prodavati ta nisu potpuno sigurni, budi bez brige.


    Citat patek kaže: Pregled poruke
    Ja imam ova dva sata, ali imam i nekoliko Luminox-a. Moram da kazem da je vidljivost mnogostruko veca kod Luminox-a. Ono sto bih mozda zamerio Luminox-u je sto nema tako interesantnih modela. Ali vidiljivost je neverovatna. Ako nekoga zanima slobodno moze da svrati da pogleda.
    Imao sam prilike da vidim par komada Luminoxa, Trasera, MIIK, svi su bili u prepoznatljivom istom stilu koji me potseca na snajperski nisan. Moja zamerka im je sto nema dovoljno automatika.
    DrAgod likes this.

  10. #10
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lume colors C1 vs C3

    Imaju sve vise automatika, prosle i ove godine su se svi ovi proizvodjaci potrudili da ubace i ETA mahanizme. Ako budem uspeo da skeniram negde kataloge pusticu fotke. Malo smo otisli od teme, ali i meni je jako bitno da sat bude vidiljiv u svim uslovima, a to se postize samo ovom vrstom tehnologije tj. tricijumskim cevčicama.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •