Strana 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 101
Like Tree73Likes

tema: Koliko plaćamo ime?

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Ma i to sto kazes...

  2. #42
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Japanci molim vas objasnite mi zasto ovo "cudo od sata" kosta 6000 eura?



    Milslim ipak Seiko opravdava svaki cent koji platite za njega,cime konkretno ovaj model to uspeva?

    Sve ostalo mi pise u potpisu,misljenja sam da Nemci nude najvise za vas novac,imam averziju prema Japancima,mozda i zbog toga sto ih svi dizete u nebesa,ne znam vise ni sam...
    Zato jer je vjerojatno najtocniji "zagarantirani" serijiski proizveden mehanicki sat (u LE varijanti -1+5),jer ima obradu superiornu vecini dr.satova (mikroskopski savrsena obrada),manufakturni 36000 mehanizam, brojcano skromna godisnja produkcija.
    Model ima povijest,uvijek je GS bio vrh Seiko ponude.

    Zasto 6000eura (vjerojatno u Europi toliko ,oko 6-7tisuca dolara na dr.mjestima) ? Zato jer mogu,istom logikom kao i Rolex,nove Omege,Zenith i ostali. GS je Seikov flagship. Bez brige,s ovim GS-om nema greske,radi se o vrhunskom proizvodu.
    Opravdava svoju cijenu istom logikom kao i ostali nabrojani proizvodaci. Da li su svi zajedno prenapuhani i pomalo smijesni? Po meni,da.
    jagoda-nbg and 23jewels like this.

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Ja samo kazem da ja mislim da ovaj sat ne vredi te pare.
    Kao i Svajcarci i Seiko zna da lupa po usima a to sto oni nemaju satove u luksuznoj (nemojte me pogresno shvatiti cenim i postujem Seiko ali ne volim nesto specijalno njihove satove) klasi kao Svajcarci i Nemci je vec stvar njihove politike.
    Svaka njima cast sto nude sirokim narodnim masama mehanicke satove za male pare ali cena od 6000 za ovaj sat je po meni mnogo.
    Druga stvar,ovaj sat ne moze biti precizniji sto ne znaci da nije egal sa El Primero-m ali uvek u zivotu izmedju 2 navedena bez razmisljanja bih izabrao Zenith koji inace prodaje El Primero u nekim verzijama i do 1500 eura jeftinije nego Seiko svoj Hi Beat.

    Pozdrav

    Edit - predpostavljam da ce neko pogresno protumaciti ovo za luksuznu klasu ali sta sad,opet ponavljam da vrlo cenim Seko.
    Poslednja ispravka: vladas (25.5.2011. u 21:53)

  4. #44
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Marko, Credor i Grand Seiko jesu luksuzni dio Seiko korporacije.
    Nazalost,ovaj sat je "sluzbeno" tocniji od Zenitha. Zasto-zato jer proizvodac garantira tocnost u svojim parametrima,ako nije u tom rasponu mozes ga reklamirati. Zenith se vjerojatno drzi COSC-a.
    Zenith-a bi i ja prije odabrao jer su mi prekrasni i jer je El Primero odlican mehahizam.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Jole uz svo duzno postovanje prema Seiku moj Zenith kada ga konstantno nosim ima odstupanje od oko jedne sekunde po danu sto je po meni zaista neverovatno i tek sam skoro to zapazio,sve ovo u odnosu na atomski sat.
    Znam ja da je to Seikova luksuzna serija satova ali na zalost ne mogu da pariraju luksuznim Svajcarcima i Nemcima niti im je to cilj verovatno.
    Ovde mislim na Patek,Ap,Vacheron,Zenith,Lange i ostalu druzinu.
    Ime je ime,koliko ga ko placa i zbog cega to taj pojedinac najbolje zna a ima nas raznih...

  6. #46
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Ja bih kupio taj GS da mogu da ga priuštim.
    Nema veze što bi većina mislila da nosim Seiko 5 xD, GS je GS vrh Seika , Katana medju mačevima xD .
    23jewels likes this.
    "Don't Touch The Watch." - Patrick Bateman

    http://www.youtube.com/watch?v=Tm4zUH-Xv_o

  7. #47
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koliko plaćamo ime?

    To je glavni problem sa luksuznim Japancima, Seiko se vezuje za jeftine automatike i veći deo populacije prosto ne može u glavi da poveže taj brend sa cifrom od 6000e. Upravo zbog toga bi većina smatrala da je taj Seiko "socijala", jer nemaju pojma šta znači GS. Sa druge strane svi znaju šta su Zenith, IWC, Rolex itd.

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Vi uopste ne shvatate moju poentu.
    Znam ja da je to luksuzni Seiko,znam da je savrsen u svakom pogledu ali to je sat koji ne moze da se meri sa ajde da ih nazovem super luksuznim Svajcarcima i nikada nece moci jer nije u njihovoj klasi jer Seiko nema pandan Pateku,Vacheronu i ostalima da ne nabrajam opet.
    Vi biste pre uzeli Seika,ja ne bi ali to nema veze sa ovom pricom i iskren da budem vise sam voleo Seiko dok niste poceli svi redom da ga dizete u nebesa svakom prilikom...
    Pozdrav

  9. #49
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Odmah da kažem, bez ikakve želje da deluje kao da se pravdam - ja ga ne bih kupio, za te pare bih uvek pre išao na "klasiku" koja se inače kupuje u toj klasi.

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koliko plaćamo ime?

    Marko, Seiko je toliko velika korporacija da je Zenith u usporedbi s njima minijaturan kao i vecina dr.proizvodaca. Slicno kao i Swatch i Seiko ima svoj high end proizvod a to je u ovom slucaju GS (ili Credor). Zasto sumnjati da nije u samom vrhu sto se tice obrade i specifikacija?
    Japanski ponos u kombinaciji sa tvrtkom koja doslovce ima milijarde iza sebe, proizvodi svoje strojeve i tehnologiju, celik,ulje,safir,hairspringse,rubine,clutcheve (ukratko SVE) moze napraviti sto god zeli - ako to zeli.
    Seiko ima toliko izuma i patenata da vjerojatno ni sami ne znaju za pola njih. Imaju i tourbillon negdje a zasto ga NE proizvode nemam pojma.(odnosno mislim da znam,ali sigurno nece meni reci pravi razlog)

    Zenithu pariraju bez problema, i po mehanizmima i po obradi. Problem je u ovim drugima koje si naveo. I moj Bullhead je od servisa do danas (40tak dana) dobio oko 20tak sekundi. Da li zato imam tocniji mehanizam od tvog Zenith-a? Definitivno NE, imam srece i dobar primjerak.(dosta ih ima super rezultate sa 6138)

    GS ima veze sa Seikom koliko i Glashutte Original sa Swatchom. Ime je tesko progutati siguran sam za 99% ljudi.Meni je svejedno sto pise na brojcaniku ako se zaista radi o vrhunskom proizvodu.
    Poslednja ispravka: jole777 (25.5.2011. u 11:23)
    23jewels likes this.

Slične teme

  1. Koliko je tačan vaš sat?
    By Baron in forum Opšti forum
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 25.1.2021., 14:13
  2. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  3. Koliko vas kosta odrzavanje satova
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.11.2011., 18:11
  4. Koliko stoperica trosi bateriju ?
    By KLL in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 5:39
  5. Koliko satova posedujete?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 21:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •