Strana 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 101
Like Tree73Likes

tema: Koliko plaćamo ime?

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Miloše, ne mogu još da kuckam, Hadzi Dalibor ti je sve objasnio ponovo pročitaj njegov post.
    pa nije bas nista posebno objasnio na temi 2824-2 vs 3135 ali ajd... nije bitno hteo sam samo da pitam koji je to od ta dva neuporedivo bolji od drugog jer ja vidim da su u najmanju ruku priblizno dobri...ok, istazicu ja sam tu temu @vladas mi je poslao link.

    e sad posto me je angel ohrabrio da olaksam dusu, to cu i uciniti i reci manje vise sve sto je on, samo na drugi nacin. (samo da naglasim da nikoga ovde ne prozivam vec samo iznosim svoje misljenje, koje imam i van ucestvovanja na ovom forumu)

    na svetu postoji mali milion grupa potrosaca raznih proizvoda ka kojima poseduju neku strast, pa tako medju njima ima i onih koji svoj novac trose na umetnicke slike, neki na automobile, neki na nekretnine pa i onih koji ih trose na satove.
    sto se tice tih koji vole satove u okviru njih postoji par pod-kategorija:
    1) oni koji smatraju da je opsta kultura nositi sat jer je praktican pokazivac vremena, ljudi koji ga nose cine se savremenijim i urbanijim, oni obicno kupe sat koji im prija oku i osecaju se zadovoljno nakon kupovine istog jer im pruza sve sto oni zele od sata.
    2) oni koji pate svet casovnicastva i koji se dive nacinom na koji funkcionisu satovi (mehanicki). njima pored samog sata kao pojave, zadovoljsvo pricinjava da kupe kvalitetan sat sa kvalitetnim mehanizmom. kvalitetnih proizvodjaca danas ima dosta pa su tako ti kupci orejentisani od zapada ka istoku, dakle ima izuzetno kvalitetnih japanskih, nemackih kao i svajcarskih satova. u zavisnosti od toga da li ce kupiti tissot, sinn, seiko ili hamilton razlikuju se i cene.
    3) oni koji prate svet casovnicastva i koji se dive nacinom na koji funkcionisu satovi (mehanicki). njima pored samog sata kao pojave, zadovoljsvo pricinjava da kupe kvalitetan sat sa kvalitetnim mehanizmom i PORED toga zadovoljstvo im pricinjava to da kupe sat od odredjenog proizvodjaca. pa tako svaka firma ima svoje trziste, seiko ima svoje potrosace, omega ima svoje, stowa ima svoje, rolex ima svoje. u zavisnosti od toga da li ste poklonik omege, stowe, rolexa ili seika cene vaseg zadovoljstva su razlicite.

    ne vidim nista lose u tome da neko, ukoliko ce ga to uciniti srecnim, proda svoj krov nad glavom da bi kupio sat koji zeli. da li je on budala sto je to uradio ili nije to zna samo on. niko drugi ne zna da li je on ovca sto je toliko para dao na jedan sat, mozda njemu tih 5000e sto je dao za rolex ili 500e sto je dao za jedan tissot pricinjava toliko zadovoljstvo da se ne moze meriti ni sa kakvih drugih 500e ili 5000e ulozenih u bilo sta drugo
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (24.5.2011. u 0:45) Razlog: gram greska
    VLADAN P likes this.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    A,u koju grupu spadaju oni kapitalisti,industrijalci,zelenasi,...koji su na neki nacin (citaj-tudjom mukom) dosli do para,a bili su niko...i nista,pa sad ne bi li du_e_u podigli moral,i pokazali selu kako su uspeli u zivotu,poceli da kupuju Savu Sumanovica,da nose skupa odela,zlatne kajle,brza kola... Koji sat ce on da kupi?

    Da se ne lazemo...
    milospinkfloyd likes this.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    ^ 101% Breitling, možda Panerai ili Rolex.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #34
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Vladas, konačno!


    Previše puta se pokreće pitanje o tome koliko budala ima na forumu, počinjem ovako da doživljavam svake ovakve teme. Bile budale ovde ili svuda u svetu te budale su zaradile svoj novac i kupile sebi sat za kojeg smatraju da je nešto najbolje za njih i iznos novca koji daju, ko je tu budala?
    A svako bi od tih pametnih ljudi dao da može i imao na ruci nešto poput Breitlinga, Omege, JL, UN, IWC, GP.....



    Sw
    Dok se ne zaključa tema

    Pošto postoji mala mogućnost da moj raniji post u ovoj temi bude pogrešno shvaćen,postavljam aneks za koji sam ranije mislio da se podrazumeva-
    Sva priča sa ''porezom na budale'' se odnosi na dominantnu većinu potrošača koja,realno, nema pojima ni o markama satova,a kamoli o mehanizmima u njima već izbor sata vrši isključivo na osnovu reklame i pretpostavljenog,tuđeg,mišljenja o predmetu njihove kupovine.

    Dakle NE ODNOSI SE na zanemarljiv(u odnosu na broj stanovnika) broj poznavalaca Sveta satova (broj se meri,maksimalno,stotinama) od kojih se većina nalazi na ovom forumu.
    Čovek koji se razume u nešto,u ovom slučaju u satove, NE MOŽE biti prevaren i platiti pomenuti porez jer ima(za razliku od ostatka ''potrošača'')punu svest o vrednosti robe koju dobija za svoj novac i u mogućnosti je da realno proceni kupovinu.

    P.S.-Angel,jedino se ne slažem da bi SVI želeli pomeenute marke.Ima puno razloga zašto je to tako.
    vladas likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #35
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Na engleskom se kaže "Time you enjoy wasting is not wasted time". Isto se odnosi i na novac.

    Ja imam običaj da kažem "merak nema cenu".

    Nekom je merak da stavlja pare pevaljki u dekolte, nekome da budži modele aviona, neko voli da skuplja slike koje niko sem njega ne gleda. Svaki ovaj trošak je po meni sasvim opravdan ako je onaj koji je trošak napravio u tome uživao.

    Tako je i sa satovima. Neko traži "cost/performance" (kao ja) pa gleda Seiko i Hamiltona, neko kaže "oću bre najbolje" pa kupuje zenith, audemars, ulysse, patek. Neko hoće "stil, tradiciju, prefinjenost" pa kupuje ono što se njemu čini da zadovoljava te kriterijume.

    Ovo možda liči na skupi vs. manje skupi satovi diskusiju, ali poenta je da ime nije preplaćeno ako je "merak". Ako vam nešto pričinjava zadovoljstvo, samo napred.

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Znaci,ime se placa Koliko,zavisi od brenda. Koliko je opravdano,zavisi od licnih afiniteta
    Misko81 and VLADAN P like this.

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Japanci molim vas objasnite mi zasto ovo "cudo od sata" kosta 6000 eura?



    Milslim ipak Seiko opravdava svaki cent koji platite za njega,cime konkretno ovaj model to uspeva?

    Sve ostalo mi pise u potpisu,misljenja sam da Nemci nude najvise za vas novac,imam averziju prema Japancima,mozda i zbog toga sto ih svi dizete u nebesa,ne znam vise ni sam...

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Marko, pogledaj na ciferu tog GS-a - pise HI-BEAT 36000. Nije fer da za Zenith-ov El Primero padamo u nesvest, a da se ignorise ovakvo dostignuce. Takodje - nisam drzao GS u ruci, ali sam citao da je sat vrhunski napravljen (nalik katani ).

    Mislim da novac bas dajes za nasledje i iskustvo koje jedna firma nosi sa sobom... Kao sto to imaju Rolex, Zenith, IWC - isto tako i Seiko.
    23jewels likes this.
    No time to lose

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Taj sat se i zove Grand Seiko Automatic Hi Beat 36000 inace tako da znam,ne brini se.
    Tacno sam znao sta ces da napises i sad te pitam sta opravdava duplo vecu cenu u odnosu na Zenith Elite koji se Vladi svideo?
    Da li postoji neko ko bi pre kupio ovaj Seiko nego Zenith i stavio 3000 u dzep?
    Poslednja ispravka: Marko 5 (24.5.2011. u 14:27)

  10. #40
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Idemo u off topic ali mesamo babe i zabe. Elite nije isto sto i El Primero! Zenith svoje automatik El Primero primerke prodaje po slicnim cenama, a to rade i Omega sa 8500/9300 in house mehanizmima, svaki JLC, iako nisu na 36000 vph da ne pominjem Rolex.

    Sve u svemu - nisam zakleti poklonik Seika, dapace nemam trenutno ni jednog u kolekciji, ali da imam mougucnosti - jedan GS bih rado video u kolekciji , zajedno sa Zenithom (i Elite i El Primero), Rolexom, par IWC-a... Ovim vec idemo na druge teme, koje mozemo lepo da ozivimo - kojih 5/10 satova biste voleli da imate u kolekciji...

    Nemojmo se ovde vise prepirati. Kao sto je zakljuceno - svako raspolaze svojim novcem kako mu odgovara a i definicija "meraka" je svakom drugacija.
    No time to lose

Slične teme

  1. Koliko je tačan vaš sat?
    By Baron in forum Opšti forum
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 25.1.2021., 14:13
  2. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  3. Koliko vas kosta odrzavanje satova
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.11.2011., 18:11
  4. Koliko stoperica trosi bateriju ?
    By KLL in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 5:39
  5. Koliko satova posedujete?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 21:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •