Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 84
Like Tree61Likes

tema: Koliko je tačan vaš sat?

  1. #71
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Rolex Daytona -2 sekunde, takodjer -2 sek i sa uključenom štopericama 24h. Štoperica nije uopste utjecala.
    bokanegra likes this.

  2. #72
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Casio Duro MDV-106 sa Miyota 2115 kvarcnim mehanizmom mi je manje više do promene datuma(jednom u mesec-dva meseca) gotovo u sekundu tačan, ali pre neku noć sam osetio čari kvarcnog mehanizma koji nije termo kompezacioni.

    Naime, skinuo sam najlonski Nato kaiš i posebno oprao njega i sat u sudoperi (malo se zamastilo jbg), i ostavio sam pored kamina negde oko 1h posle ponoći da se suše i kaiš i sat. Ujutro oko 6h sat kasni CELIH 5 MINUTA!!!

    Ništa, podesio sat i evo već nekih 5 dana je opet u sekundu tačan.

    Malo sam i čitao po netu o osobinama kvarcnih mehanizama, i uticaju temperature na oscilovanje kvarca, i došao do saznanja da kvarcni mehanizmi sa povišenjem temperature ubrzavaju, ali nije to linearno, niti eksponencijalno, već je parabolično, odnosno sa povećanjem temperature, do neke tačke mehanizam se ubrzava, i od te tačke sa daljim povećanjem temperature krene da usporava ?.... Bilo mi je čudno, ali tako je.

    Takođe sam saznao da pojedini proizvođači za pojedina tržišta drugačije šteluju kvarcne mehanizme koji nisu termo kompezacioni, pa tako nije isti onaj koji ide za Rusko tržište i onaj koji ide za Kaliforniju recimo. Svašta....mogu lepo da sve prave da budu termokompezacioni i nema glavobolje, ipak je ovo 21. vek.
    bokanegra, Milos G. and rage-man like this.

  3. #73
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    921
    Lajkovi
    7654
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Hamilton H-10, zaista odličan

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20201106_215503.jpg
Viđeno:	281
Veličina:	28,4 KB
ID:	150699

  4. #74
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Lijep sat ali mu je svaki mjesec februar, nema šanse da prebaci 28 dana u mjesecu. Kasni od 20-25 sek dnevno. Ne smeta mi ali u poredjenju sa drugim satovima koje sam imao i imam ovaj uzima pauzu za topli obrok u toku dana.
    Koliko je tačan vaš sat?-0119ddab-30da-444d-acdc-9a176c23cd8a.jpg

  5. #75
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Previše je neprecizan. I ovo za 28. nisam shvatio?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    BucaJr. and Ivke1 like this.

  6. #76
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.259
    Lajkovi
    7635
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Smart Watch Samsung Gear S3 Frontier, u sekundu tačan......više me nervira što ljudi nisu tačni kad treba da se nadjemo negdje....
    don Alberto likes this.

  7. #77
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Previše je neprecizan. I ovo za 28. nisam shvatio?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Koliko kasni izgubi dva-tri dana u mjesec dana.
    popovac 76 likes this.

  8. #78
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    597
    Lajkovi
    4319
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Ja retard opet ne kontam... Prvo sam pomislio da glavi datum na broju 28 a sada, sa dnevnim kašnjenjem od 20-25sec, kažeš da izgubi 2-3 dana mesečno

    Sa 20-25sec dnevno ispadne 10ak min na mesec dana pa zato opet nmg da razumem, sorry.

  9. #79
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Citat BucaJr. kaže: Pregled poruke
    Ja retard opet ne kontam... Prvo sam pomislio da glavi datum na broju 28 a sada, sa dnevnim kašnjenjem od 20-25sec, kažeš da izgubi 2-3 dana mesečno

    Sa 20-25sec dnevno ispadne 10ak min na mesec dana pa zato opet nmg da razumem, sorry.
    To je bila sala, ironija. Naravno da ne gubi 2,3 dana mjesečno. Iskreno nisam ni računao koliko izgubi mjesečno.
    Neobično mi je da sat toliko odstupa u odnosu na sve satove koje sam imao i imam. Ni jedan nije prelazio 10 sek.
    Iskreno ne smeta mi samo se osjeti razlika.

  10. #80
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    To je bila sala, ironija. Naravno da ne gubi 2,3 dana mjesečno. Iskreno nisam ni računao koliko izgubi mjesečno.
    Neobično mi je da sat toliko odstupa u odnosu na sve satove koje sam imao i imam. Ni jedan nije prelazio 10 sek.
    Iskreno ne smeta mi samo se osjeti razlika.
    Bila vec prica na onoj temi sto je zakljucana. Ne mali broj novih Seiko-a dolazi prilicno lose regulisana (neki cak zreli za servis posle par godina, kao sto je moj primerak bio), tako da bi mu poseta casovnicaru verovatno pomogla. Takodje, moguce je da se od nekog potresa/udarca poremetila regulacija. I ostaje pitanje u kojoj poziciji je sat ostavljen kada se ne nosi na ruci, to moze da bude od znacajnog uticaja, cak i za daleko sofisticiranije mehanizme od tog 6R15.

    Inace,bez namere da nekome popujem ili filozofiram, ovo merenje prosecnog kasnjenja po danima nije preterano pouzdano niti merodavno (premda stoji da je to ono sto se na kraju dobije, koliko cesto moras da podesavas sat), vec je mnogo indikativnije pratiti par dana po pozicijama sata kako se ponasa, pa na osnovu toga suditi o preciznosti/tacnosti tog mehanizma/sata. I ovo nije Bogom dano ,jer dodatnog uticaja ima i izohronizam, temperatura...
    Tako je npr. moj Seiko zreo za servis na ruci kasnio tipa 30s/d, ali sam znao da ako ga ostavim sa krunicom okrenutom na gore preko noci da ce da ubrza tih ~ pola minuta - tehnicki imam sat koji ima 0-1s/d prosecno odstupanje (tu sam video da dosta ljudi pocinje da daje izjave kako ima sat koji je po COSC-u ), a u stvari imam sat koji je poprilicno neprecizan i lose radi.

    Inace sam poprilicno opsednut pracenjem ponasanja/odstupanja svojih satova.
    Evo skrinsotova od merenja za par mojih satova (uhvacen presek stanja, ne svako posebno merenje)...

    Seiko SARG009, servisiran, sa 6R15 (on je i najdetaljnije ispracen, jer je skoro sa servisa)
    Koliko je tačan vaš sat?-screenshot_2021-01-22-11-43-43-459_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

    Steinhart Ocean 500 Titanum, sa Sellita SW300 mehanizmom
    Koliko je tačan vaš sat?-screenshot_2021-01-22-11-45-06-352_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg


    Fleiger sa Seagull ST36 (dosao razdesen ~+50s/d u svakoj poziciji, Simovic ga za bukvalno pola minuta doveo u ovo stanje)
    Koliko je tačan vaš sat?-screenshot_2021-01-22-11-42-33-266_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg


    A evo i primera gde se sat veoma lose generalno ponasa, ali zato ima prosecno odstupanje u toku mesec i po dana od 0.0s. (gorepomenuti Seiko, pre servisa, a nakon 4 godine vise-manje svakondevnog nosenja)
    Koliko je tačan vaš sat?-screenshot_2021-01-22-14-41-14-760_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg
    Ivke1 likes this.

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko satova posedujete?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 21:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •