Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom

    Ima interesantnih Sea-Gull modela(pogotovo sto trazim klasican sat velicine od 37mm-43mm) za pristojne novce(cca 120 evra sa carinom i porezom). Sto se tice samog kvaliteta- mislim da moze da bude od ciste desetke do ispod nule... Za Sea-Gull verovatno ne, ali za ostale...

    Pogledajte na Ebay, ima prodavaca sa dobrom reputacijom i dobrim komentarima i slikama kupaca po raznim forumima.

    Sto se istoka tice, SNZG013 mi se dopada, tik je iznad kineza po ceni kod nas. Doduse, imam sat u "slicnom" fazonu, a uskoro mi se sprema put u USA pa cu mozda tamo da pazarim stosta

    OFF: Ima li ko iskustva sa povraćajem poreza iz USA?
    Poslednja ispravka: sima hrabri (4.2.2012. u 13:58)
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  2. #12
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Koliko znam ne postoji povracaj poreza iz usa.
    A za kineza, da sad kupujem uzeo bih:
    Seagull 1963 Chinese Air Force
    sat sa lepom istorijom i u kvalitetnijoj izradi od stanradnih kineskih.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Citat DrAgod kaže: Pregled poruke
    OFF: Ima li ko iskustva sa povraćajem poreza iz USA?
    USA je jedna od drzava u kojoj nema PDV-a (ili VAT-a).

  4. #14
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Oni imaju godisnji porez, radost pravu I taj porez je veselje kada se iznosi kojima se ameri busaju da zaradjuju smanjuju na pola

  5. #15
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Dosta sa OFF-om.
    Tema je vezana za kineske investitore koji stoje iza poznatih satnih brendova, drzite se toga.
    Sto se tice kineskih brendova, postoji citav podforum za takve rasprave.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #16
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Jel iko ima pouzdanu informaciju, i da li je i jedan poznati proizvodjac satova o tome javno picao, u kolikoj se meri proizvode svajcarski satovi u Kini? Tek sa odgovorom na ovo pitanje se moze govoriti okinesko-svajcarskim investicijama i medjusobnoj saradnji.

  7. #17
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Investicije i investitor ne moraju da imaju veze sa mestom proizvodnje!
    Od polovine devedesetih do 2009. god, dok je Roamer bio u 100% vlasnistvu kompanije iz Hong Konga i dalje su satovi Roamer bili sa oznakom "Swiss made" i odgovarali su tom standardu.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #18
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Ocigledno je da nisi citao temu od pocetka i video link koji sam postovao:
    The Swiss Watch Industry - Swiss Made
    Gde se jasno vidi koliko je labav "swiss made" standard:
    "As we have seen, to be Swiss, a watch must use a Swiss movement. According to Section 2 OSM, a movement is considered to be Swiss if:

    it has been assembled in Switzerland;
    it has been inspected by the manufacturer in Switzerland; and
    the components of Swiss manufacture account for at least 50 percent of the total value, without taking into account the cost of assembly."
    Dakle, da bi sat nosio swiss made dovoljno je da bude sklopljen i pregledan u Svajcarskoj kao i da komponente u mehanizmu napravljene u Svajcarskoj vrede preko 50 posto vrednosti mehanizma. Prevedeno na srpski, dovoljno je da deo mehanizma bude napravljen u Svajcarskoj (ekstremno gledano ako je lepo dekorisan automatic ima neki plemeniti metal, onda dekorisani deo nosi 50%) dok sve ostalo- cifer, ostatak mehanizma, kuciste, narukciva, skazaljke- moze da se pravi u kini.
    Ono sto sam pitao - u kojoj meri su proizvodjaci outsourceovali proizvodnju satova u kinu imajuci u vidu ovu odredbu i ako je vec to sasvim dozvoljeno, da li je iko od proizvodjaca imao hrabrosti da se zvanicno o tome izjasni?

    Sve ovo pitam je postoje zigovi i "swiss case" na kucistu sata kao i "swiss made" na narukvici koje su prave retkosti sto upucuje da retko ko proizvodi kucista i narukvice u Svajcarskoj vec se ona uvoze iz Kine?
    Poslednja ispravka: Wildboar (5.2.2012. u 6:22)

  9. #19
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kinezi u Švajcarskoj i EU

    Moguce je da ne citam postove i kompletne teme, desava se to meni
    Wildboar - procitaj prvu recenicu prvog posta (DrAgod) ove teme. Tada ce ti biti jasno da je tvoj prethodni post van ove teme. "Prevedeno na srpski", ne pricamo o tome
    O "labelima" "swiss made, made in japan, made in germany........" je bilo puno reci na ovom forumu, na zalost u vise tema i na vise mesta. Link koji si postavio sa FHS-a je odavno postavljen i raspravljan na forumu, ja sam ga postavio pre nesto manje od godinu dana.
    Imam predlog, vidim da si zainteresovan za poreklo satova, delova i komponenti, pokreni novu temu tipa "Zemlja porekla...." ili "Label Swiss made" ili nesto slicno pa ce diskusije sa tom tematikom biti grupisane na jednom mestu. Bilo bi to korisno jer ce pitanje porekla stalno i sve vise biti aktuelno.
    Da se vratimo na ovu temu. Ovde je ideja da se postave informacije o potpunim ili delimicnim vlasnicima Swiss brendova koji su iz Kine. Kupovina delova ili komponenti u Kini ne spada pod kineske investicije.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •