Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 82
Like Tree59Likes

tema: Homage ili fake

  1. #71
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Ok, ajmo od početka, uzevši u obzir, da nam je različit kapacitet razumevanja.

    Šta znači Etika


    Citat Milos G. kaže: Pregled poruke
    Etika nije osobina već grana filosofije.

  2. #72
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Ne znam pod koju kategoriju bih ovo stavio, ali mi je pre par meseci obelezilo dan. Ako se ovaj Paulares dostavlja u Srbiju, zasto ne moze Dan Henry. Odustao sam od njega i od cele te unofficial varijante, odnosno, "egzotike" u prepoznatljivim stilovima i od tada se iskljucivo baziram na proverene gigante i "dokazane" stvari.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	D4EE81A4-F004-425E-BFB2-778BF8189F39.jpeg
Viđeno:	225
Veličina:	224,2 KB
ID:	150742
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	34A1F64C-79CC-4CE4-BDEB-5F4C66644D13.jpeg
Viđeno:	288
Veličina:	266,0 KB
ID:	150743
    Milos G. likes this.

  3. #73
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.603
    Lajkovi
    23519
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Ok, ajmo od početka, uzevši u obzir, da nam je različit kapacitet razumevanja.

    Šta znači Etika
    Upravo si podelio definiciju koja je istovetna onome što sam ja gore napisao. Znao sam da su nam kapaciteti različiti, ali baš ovoliko... A možda si samo umoran, kasno je doduše.
    Poslednja ispravka: Milos G. (9.11.2020. u 21:12)
    Attila likes this.

  4. #74
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Nisam zadužen za čitalačke sposobnosti sugovornika. Bez obzira na kapacitet pojedinca, zna se šta je mišljeno sa izrazom horološka etika.

    Ali, u pravi si. Bio sam umoran i otišao sam pre na spavanje nestrpljivo očekviajući, da ću nešto nešto novo naučiti danas, kada se probudim. Bilo je malo kasno, kada je glavni akter ove teme otvorio novu podtemu Steinhart, pa sam se nadao, da će forum danas biti obogaćen stručnim nalazima nekoga, ko ne razlikuje homage od fake-a. Odmah mu se pridružio sugovornik, koji ni posle sedem godina na forumu ne razume, šta je diver, šta je hronograf ili tahimetar, a da se ne bi sve završilo monotonom časovničarskom terminologijom, tu se našao i treći, koji je nakon deset godina tumaranja na forumu, sinoć iskazao umetničke sklonosti delom: Šta će nam struja, dok imamo gusle.
    Pošto je ova ekipa osim stručnih atributa iskazala visok stepen etičkog pristupa - prvi je legalizirao nošenje fake-a na forumu, drugi je ovu temu obogatio iskazom, da neuki odnosno neiskusni kupac treba biti kažnjen lažnim navodima na satu, a treći je idolizirao prvog deklarirajući ga kao ponosnog vlasnika fake sata, očekivao sam i visoku moralnu poantu te rasprave. Ko misli, da preterujem, izmišljam ili vređam, neka obrati pažnju na stranice 2,4 i 6 ove teme.
    A evo, danas ništa. Eh, kada bi bilo sadržajno pisanje tako jednostavno, kao vređanje.

    Citat Milos G. kaže: Pregled poruke
    Upravo si podelio definiciju koja je istovetna onome što sam ja gore napisao. Znao sam da su nam kapaciteti različiti, ali baš ovoliko... A možda si samo umoran, kasno je doduše.

  5. #75
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Idemo dalje dok ne zaključaju temu znači ,pa ok Znači proizvodjač Paulareis kaže uzimaš homage sat Omege sa Dandong/Peacock caliber SL-3006,28,800 bph, 4Hz mehanizmom. Plus ostali detalji. Čim mi to kaže i dobijam to što kaže nisam fake dobio. Dobio sam homage sat sa karakteristikama navedenim.

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk
    Milos G. likes this.

  6. #76
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Da, bio bi homage, kada bi i na samom satu bilo navedeeno:

    Automatic Self Wind
    WR 3 BAR

    Ali pošto se na satu nalaze sasvim drugi, odnosno netačni navodi: Co-Axial, Master Crhonometer, ZrO2 (keramički bezel i brojčanik) i WR 600 metara, Preofessional - onda to ni u kojem slučaju ne može biti homage, jer navodi na satu nisu istovetni navodima na tehničkoj specifikaciji. Nije kupac dužan pratiti šta piše u specifikaciji i šta na satu, nego je dužnost proizvođača osigirati istovetnost fizičkog stanja proizvoda sa tehničkim specifikacijama. Ovakav sat ne bi prošao legalnu proveru ni na jednom tržištu evropske unije. I ne samo tamo. Ni na jednom uređenom tržitšu. To što se prodaje On Line, ne znači, da je sve u vezi sa njim legalno. Kod bilo kojeg zvačničnog pregleda tržišne inspekcije, on ne bi prošao. Žao mi je što ovo pišem, ali ti si u neku ruku obmanut. Mada si ga svesno kupio. Ti si imao mogućnost, da se odlučiš. Ali ima kupaca, koji nemaju puno iskustava, ne znaju da prate tehničke specifikacije, ne kupuju svi nove satove. Kada kupe polovan takav sat, oni su zavisni od toga, šta ima kaže bivši vlasnik ili da li će da novom kupcu izruči papire, gde su navedeni tehnički detalji. Ako to ne dobije, on se oslanja na navod na satu i onda je potpuno obmanut. A pravo svakog kupca je da ne bude prevaren. Na žalost, to ovde nije slučaj.

    Npr. pogledaj Gigandet, koji se može dobiti po skoro istoj ceni, kao ovaj Paulareis. Tamo umesto Superlative Chronometer Officialu Certified piše Automatic 42h, Professional, 300 m - 1000 ft. I to je sve istina. To je onda homage. On u fizičkom obliku preuzima uzor po kome je pravljen ali navodi na satu nisu isti kao na originalu. Iako su pisani u istom fontu. Jednostavno, kupac se može osloniti na navode na satu. Čak mu nije ni potreban detaljniji pregled tehničke specifikacije. Ni u kom slučaju nije obmanut.

    Meni je žao, ali na kraju ti si bio zaveden. Odnosno, dopustio si da budeđ zaveden. Iako se prodaje on Line, Poulearis nije legalan sat. Kada jednom i ovaj segmet prodaje na kineskom tržištu bude usklađen sa osnovnim pravilima međunarodne trgovine, on se u ovakvom obliku neće smeti prodavati.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (10.11.2020. u 9:06)

  7. #77
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Znači da nema na satu : Co-Axial, Master Crhonometer, ZrO2 (keramički bezel i brojčanik) i WR 600 metara, Preofessional ondak nije fake ondak je homage. To kažeš

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  8. #78
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Da, onda bi bio homage.
    Ali ne opterećuj se toliko sa tim homage. Važnija je činjenica, što navodi na satu nisu istovetni tehničkim specifikacijama sata.
    Dzigilibonglica and Waldi like this.

  9. #79
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.603
    Lajkovi
    23519
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Nisam zadužen za čitalačke sposobnosti sugovornika. Bez obzira na kapacitet pojedinca, zna se šta je mišljeno sa izrazom horološka etika.

    Ali, u pravi si. Bio sam umoran i otišao sam pre na spavanje nestrpljivo očekviajući, da ću nešto nešto novo naučiti danas, kada se probudim. Bilo je malo kasno, kada je glavni akter ove teme otvorio novu podtemu Steinhart, pa sam se nadao, da će forum danas biti obogaćen stručnim nalazima nekoga, ko ne razlikuje homage od fake-a. Odmah mu se pridružio sugovornik, koji ni posle sedem godina na forumu ne razume, šta je diver, šta je hronograf ili tahimetar, a da se ne bi sve završilo monotonom časovničarskom terminologijom, tu se našao i treći, koji je nakon deset godina tumaranja na forumu, sinoć iskazao umetničke sklonosti delom: Šta će nam struja, dok imamo gusle.
    Pošto je ova ekipa osim stručnih atributa iskazala visok stepen etičkog pristupa - prvi je legalizirao nošenje fake-a na forumu, drugi je ovu temu obogatio iskazom, da neuki odnosno neiskusni kupac treba biti kažnjen lažnim navodima na satu, a treći je idolizirao prvog deklarirajući ga kao ponosnog vlasnika fake sata, očekivao sam i visoku moralnu poantu te rasprave. Ko misli, da preterujem, izmišljam ili vređam, neka obrati pažnju na stranice 2,4 i 6 ove teme.
    A evo, danas ništa. Eh, kada bi bilo sadržajno pisanje tako jednostavno, kao vređanje.
    Dobro jutro. Hvala ti što postojiš.
    Attila likes this.

  10. #80
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Homage ili fake

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Da, onda bi bio homage.
    Ali ne opterećuj se toliko sa tim homage. Važnija je činjenica, što navodi na satu nisu istovetni tehničkim specifikacijama sata.

    Ili, zašto je fake...zamisli samo:

    Prodaju ti televizor, a na televizoru piše Android smart TV, pokušaš da pokreneš Youtube, kad ono glupi televizor, ali eto piše android smart tv...
    Ili piše M3, ali u stvari je bmw diesel, cvakće ko prekrupač a ti furaš M3 značku ispred oblaka dima,

    ili, piše na flaši mleka da je dobro još 10 dana, a ono se ukiselilo, otruj se ako si lud!
    Tvoja volja, ali nemoj da se hvališ time!
    (mislim na Atilu),
    jbt, čovek ima toliko dobrih satova, i onda...zašto?
    Poslednja ispravka: Dzigilibonglica (10.11.2020. u 10:54)
    Haifisch23 likes this.

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •