Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree10Likes

tema: Seiko 6117-6400 World Times

  1. #1
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Seiko 6117-6400 World Times

    Danas sam nabavio sat poput ovog na datom linku http://pippick.com/reviews/worldfaceoff/worldtimer_faceoff3.htm

    I
    mam sledeći problem

    Kada je krunica na nultom položaju, tada se okreće bezel sa natpisima mesta na planeti
    Kada se krunica postavi na prvi zglob, tada se podešavaju dani u mesecu.
    Kada se krunica izvuče na drugi zglob (ujedno i poslednji), tada se podešavaju skazaljke za sate i minute.
    Problem je što neznam kako da podesim crvenu skazaljku koja pokazuje drugo GMT vreme, to jest problem je što se ista okreće kada i skazaljke za sat i minute na drugom zglobu krunice.

    Dali neko zna kako da podesim crvenu skazaljku tako da bude usaglašena sa vremenom koji ja želim.
    Poslednja ispravka: d1d (25.11.2011. u 10:31) Razlog: naslov teme
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Koliko sam uspeo da shvatim na osnovu onoga što sam pročitao na internetu, GMT kazaljka bi trebalo da je povezana sa satnom, tako da pokazuje vreme u formatu 24h. Na primer, ako je devet uveče, onda bi trebalo da je na njoj 21. Evo citata koji me je naveo na ovaj zaključak:

    Hi Andy,

    The GMT hand is unfortunately geared directly to the main time hands, so if it's 12 a.m it should show its equivalent in 24-hour time. In this case it should be 0000 hrs. And if it's 1 p.m. the red hand should point to 1300 hrs.

    ...
    Izvor: Seiko & Citizen Forum: How to set the GMT pointer for Seiko 6117 world time..

    Ovaj čovek je pitao za neki kvar, ali ovde bi trebalo da je suština. Ukratko, ključan je ovaj deo: "The GMT hand is unfortunately geared directly to the main time hands". Ako je kolega u pravu, onda možeš da je podešavaš jedino na drugom kolenu.

  3. #3
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Prevedeno na srpski da ga odnesem kod časovničara pa da on uskladi skazaljke.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Ako sam dobro shvatio tekst, satna kazaljka bi trebalo da je usklađena sa GMT. Da li je tako i kod tebe, tj. da li se pomera na bilo koji način ako podešavaš običnu satnu kazaljku? Ovo "unfortunately geared" znači da je fabričko rešenje nesrećno.

    P.S. Koliko sam shvatio tvoj prvi post, kod tebe je sve u redu, i ne moraš kod časovničara. Ukoliko GMT kazaljka prati satnu, sve je u redu.
    Poslednja ispravka: Neša (24.11.2011. u 19:50)

  5. #5
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    GMT kazaljka prati satnu ali kada satna pokazuje 21h tada GMT pokazuje 3 ujutru. Zato kažem da bih morao kod časovničara, jer prethodni časovničar koji je čistio sat očigledno nije ni pokušavao da uskladi ove dve kazaljke.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Izvini ako sam te pogrešno shvatio, mislio sam da se pitanje odnosi samo na to da li postoji neki način da se nezavisno podešava, što prema onom tekstu očigledno nije slučaj.

    Nadam se da je u pitanju sitnica i naravno, čestitam ti na novom primerku u kolekciji. Koliko sam video na internetu, relativno je redak, a zaista lepo izgleda. Ako budeš imao vremena, nadam se da ćeš nas počastiti i nekom fotkom.

  7. #7
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Pa da ponovio sam se, i planiram da postavim slike, ali posle vikenda (idem na Kopaonik), pa prvo sam mislio da neznam da podesim zato sam i pisao, ali sam posle tvog posta shvatio da mi GMT i satna skazaljka nisu usaglašene, to jest da prethodni časovničar koji je čistio mehanizam kada je vraćao sve na mesto nije se potrudio da ih podesi.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    GMT vremenske zone se razlikuju. Moji GMT satovi su se podesavali bas u suprotnom smeru kada i datum na satu, ne vidim nikakvu funkciju GMT-a ako prati samo satnu kazaljku. Da pomera se i prati je kada podesavas centralno vreme ali sama GMT kazaljka bi trebala da se posebno podesava.
    Mozda je problem krunica sata?

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Mene je Bursin sat podstakao da potražim nešto više, ali na osnovu onoga što sam citirao i još jednog posta, izgleda da jeste malo nelogično napravljen:

    As the name implies, this is a timepiece which allows the wearer to see what time it is in various major cities across the globe.
    This is done by rotating the "city ring" or time zone (the one with the light blue and black names on it) where you are located via the crown in its normal un-pulled position.

    The idea is to then line up your city/time zone with the red hand (which moves once around the dial in 24 hours) and then the time at any other location - including GMT - can be determined quite readily by reading off the time opposite that city or time-zone.
    Izvor: Time After Time: Seiko "World Time" - A 6117-6400 from 1970

    Ako može da pomogne, na citizenovom nighthawku se ona treća kazaljka podešava zajedno sa minutnom kazaljkom, tako da se lako dobija vreme bilo gde u svetu. Koliko sam shvatio navedeni tekst, izgleda da zapravo vreme u drugim delovima sveta treba čitati pomoću prstena, a ne pomoću kazaljke.

    Na internetu sam uspeo da pronađem samo ovo što kažem i što je Angel već rekao. Priznajem da sam zbunjen.

    Unapred se izvinjavam obojici i svim ostalima ako sam uneo zabunu.
    Poslednja ispravka: Neša (24.11.2011. u 21:43)
    ANGEL II likes this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: pomoć Seiko 6117-6400 World Times

    Tako je, kazaljka je "fiksirana", a vreme se ocitava pomocu rotirajuceg prstena.

    Evo, da ne prepricavam:

    In contrast with watches with a settable 24-hr hand, which tell you local time and time in a second zone (usually GMT) and that's all, the fixed-gear 24-hr hand on these two plus the rotatable inner bezel allow you to simultaneously check out the time anywhere in the world. It's really a very simple idea, and very easy to use. Here's how it works.

    1. Rotate the inner bezel until your timezone (in this case, Sydney) is opposite the 24-hr pointer.

    2. Look for the timezone you want, and read off the time on the hour scale around the outside of the dial.

    As an example, say we want to know the time in Denver, Colorado. (Nice place, Denver. Reminds me more than a little of Adelaide.) The hour scale indicates 17 or 5.00pm. Using a little bit of interpolation and noting the minute hand, we can say that when it's 10.12am in Sydney, it's 5.12pm in Denver (the previous day, of course). Naturally, this method doesn't take into account any daylight savings that might be in force. For that, you need to do a little mental gymnastics or use an electronic watch such as the Citizen Navihawk or Skyhawk, which does it all for you.
    One disadvantage of this method is that you need to reset the bezel to the pointer every time. There's no way to keep the two timezones 'in sync' as it were, as is done automatically with electronic watches.
    izvor: WORLDTIMER FACEOFF PAGE 3

    sutra-prekosutra cu, nadam se, stici da uslikam i svoj nedavno ulovljeni primerak seiko 6117
    Neša likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Times satovi ?
    By Stole33 in forum Modni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.9.2011., 7:46
  2. Casio G-Shock's SHOCK THE WORLD 2010
    By dragon in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.9.2010., 8:41
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 2.9.2010., 0:17
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.3.2009., 17:11
  5. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 12:05

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •