Strana 44 od 57 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 431 do 440 od ukupno 570
Like Tree1815Likes

tema: Seiko 5 satovi clanova foruma

  1. #431
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    maaatijaaa , dobro došao na forum.

    Seiko 5 koji imaš je vrlo čudan. Brojčanik sigurno nije orginalan. Na brojčaniku piše da bi mehanizam u satu trebao biti 7s26 a unutra je 7009.Međutim to je nebitno jer brojčanik sigurnio nije orginalan (suviše je aljkavo urađen, font je drugačiji itd).
    Na poklopcu piše da je u satu meh 7019 koji je proizvođen 70-tih godina i kada bi se gledala oznaka sa poklopca sat je iz 1972. godine (ne 1992).
    Možda je taj sat nekada bio vrlo oštećen pa je časovničar ubacio u sat šta je imao. Uglavnom brojčanik (koji je kopija), mehanizam i poklopac su kontradiktorni.
    Poslednja ispravka: skydrummer (12.6.2016. u 14:15)

  2. #432
    Novi član
    Član od
    14.6.2016.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    24
    Lajkovi
    75
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Pre par dana sam postao ponosni vlasnik 5-ice, pa rekoh da prilozim svog ljubimca :3 Mesecima sam obletao ovaj forum i zbog vas sam zavoleo automatike, hvala vam svima! Seiko 5 satovi clanova foruma-whatsapp-image-20160809-1-.jpegSeiko 5 satovi clanova foruma-whatsapp-image-20160809.jpegSeiko 5 satovi clanova foruma-whatsapp-image-20160809-2-.jpegSeiko 5 satovi clanova foruma-whatsapp-image-20160809-3-.jpeg
    vladas, jagos, VLADAN P and 15 others like this.

  3. #433
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    uzivaj , pa spremaj pare za sledeći to tako ide
    Sekula13 likes this.

  4. #434
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Sekula13, dobro došao na forum.
    Odlična petarda. U zdravlju je nosio. Meni je taj model sa baš tim plavim brojčanikom jedna od najlepših novih petica.
    Svestan namene i cene sata moram da te pitam kako si zadovoljan osvetljenjem, da li drži dovoljno dugo? Rekao bih da je više nego dobro.

  5. #435
    Novi član
    Član od
    14.6.2016.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    24
    Lajkovi
    75
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Hvala Prvobitno sam trazio snk393k1, jer sam se pre nekoliko meseci zaljubio u njega, obisao sam sve zivo, svima mogucima se obratio, nema ga nigde.Posle su iz Vitanova zvali distributere i nema ga nigde jer se ne proizvodi...Ali kad sam video ovog lepotana i stavio ga na ruku, rekoh "To je to, uzimam." A sto se tice osvetljenja, prilicno sam se prijatno iznenadio.Jasno i jako svetli iako sam npr u podzemnom prolazu gde ima svetla, izloga itd.Samo jedno pitanje, posto nisam siguran da li se tripujem, da li se metalna narukvica malo rasiri/olabavi nego u odnosu kad je tek kupljen? Jer mi se cini da mi sada seta po ruci vise nego pre.Nije problem da se skrati, samo da znam da li se tripujem ili je to tako

  6. #436
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Mislim da ti se narukvica nije raširila ili olabavila nego ti verovatno ruka malo otiče od vrućine što je normalno. Isto se dešava kada radiš neki fizički posao, ruka malo otekne. Nije problem naći neki starovremenski sat (npr. 40 godina star) sa narukvicom koja ima šuplje linkove koja se usled dugogodišnjeg nošenja olabavila tj malo se "razvukla". To kod tebe nije slučaj jer je sat nov.
    VLADAN P, Dukin and Sekula13 like this.

  7. #437
    Novi član
    Član od
    14.6.2016.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    24
    Lajkovi
    75
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Mislim da ti se narukvica nije raširila ili olabavila nego ti verovatno ruka malo otiče od vrućine što je normalno. Isto se dešava kada radiš neki fizički posao, ruka malo otekne. Nije problem naći neki starovremenski sat (npr. 40 godina star) sa narukvicom koja ima šuplje linkove koja se usled dugogodišnjeg nošenja olabavila tj malo se "razvukla". To kod tebe nije slučaj jer je sat nov.
    E pa moguce, nisam o tome razmisljao.Hvala na novom znanju

  8. #438
    Novi član
    Član od
    10.1.2017.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    13
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Pozdrav, ja sam Mario iz Zagreba. Već neko vrijeme pratim forum, a i član sam hrvatskog foruma Portal satova. Ovo je moj Seiko 5 sa 7009-3120 mehanizmom iz 6.mj 1990. Zanimljiva je priča tog sata, naime moj stari ga je dobio za imendan 1990. godine i otada mu je stalno bio na ruci do prije 5-6 godina kad je stao. Stari radi u raznim uvjetima i nije previše pazio na sat pa je s njim tokario, brusio, vario i sl., pa su na satu ostali tragovi vremena i posla. Ja sam ga pronašao prije par mj i odnio ga kod urara. Promijenjeno mu je staklo, očišćen mehanizam, napravljen servis i stavljen kožni remen. Do sad nisam uspio naći na internetu konkretan primjerak pa ne znam da li da mislim da je rijedak ili jednostavno nitko tko ima ovakav sat ne stavlja slike Znam da nema preveliku cjenovnu vrijednost, ali je vrlo velika sentimentalna tako da sat ostaje uz mene "dok sam živ". U kolekciji, ako ju tako mogu nazvati imam još Tissot Quickster T095.417.36.057.02, Casio G-shock kockicu solar rc i jednu Festinu koju sam kupio prije 10 godina dok još nisam znao ništa o satovima. Pozdrav!




  9. #439
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Katramaniac
    Dobro nam došao!
    Lepu stvar si uradio za tu peticu.

    Bilo bi nam drago da nam i ostale satove predstaviš otvaranjem svoje teme u Galerije satova članova foruma
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #440
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Katramaniac dobro došao na forum.
    Lep Seiko i lepo je da si ga sačuvao.

    Što se tiče toga da ne možeš na netu pronaći identičan sat, mislim da tvoj Seiko nije u orginalnom fabričkom stanju (uzmi sa blagom dozom rezerve). Tačnije, mislim da je kućište zamenjeno. Naime, oznaka tvog kućišta je 3120 a taj brojčanik zajedno sa takvim kazaljkama ide uz kućište čija je oznaka 4040 (puna oznaka Seiko 5 7009 4040). Primer jednog takvog Seika: https://uhrforum.de/vintage-seiko-5-...4040-a-t107407 . Ima još primeraka na netu koji se mogu pronaći.
    Oznaka brojčanika sa tvog Seika je 334R R i postoji u dve verzije, srebrna i crna i koliko sam primetio obe idu na kućište 4040.
    Naš član Taunus ima jedan Seiko 5 7009-4040 sa srebrnim brojčanikom a član Lemi ima verziju sa crnim brojčanikom. Oba sata su prikazana u ovoj temi.

    Zaključak, prilikom nekog servisa u prošlosti, časovničar je zamenio kućište.
    taunus likes this.

Slične teme

  1. Mala pomoc od Admina i ostalih clanova
    By Mardz Simpson in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 22:32

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •