Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

tema: Citizen sat

  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Citizen sat

    Ovaj lepotan zaslužuje veoma velike pohvale.
    Citizen koji je u jučerašnjem danu napunio 28. godina od njegove kupovine, kupljen je u Bagdadu za tadašnjih 90. DM.
    Danas funkcioniše sasvim besprekorno!

    Odstupanja koja ima u jednom danu -2s.





    Očigledno je da je bezbroj puta izudaran kao što se vidi i na slikama, sećam se priča mojih kako je za opklade prijatelja leteo kroz proz kako bi se ta opklada dobila.






    Nikada nije nošen ninakakvo poliranje osim servisiranja dihtung gumica i osvežavanja mehanizma od prašina. Staklo koje poseduje je na njemu od njegove kupovine, nikada nije promenjeno.






    Za njim sam tragao pod svakom oznakom koju ima na poleđini sata jer me interesovalo koje su mehanizme tada ugrađivali u mehaničke satove. Odgovor naravno nisam pronašao.

    Ali je meni zanimjljiva priča da sat koji je koštao necelih stotinak maraka funkcioniše i danas bez ikakvih odstupanja,
    pohvalo zar ne?

    A vas molim za bilo kakav trag ako ga imate, bilo koje sličnosti satova ili za bilo koju informaciju koju bi ste podelili sa mnom!


    Pozdrav...




  2. #2
    Novi član
    Član od
    27.12.2009.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen sat

    Nekada sam imao isti,ili slican Citizen automatic.Iskustvo pozitivno,sat je najmanje isto tako dobar kao i Seiko 5.Nazalost sat je izgubljen prilikom "nezgodne" kafanske situacije krajem 80-tih godina.Iz sentimentalnih razloga sam kupio (prije godinu dvije)Citizen "promaster" automatic,mislim da ima isti mehanizam(Myota 21 rubin-zamajac za navijanje je "jednosmjeran") koji je nov ,rijetko ga nosim jer volim ruske satove.Ovaj "Promaster" ima krunicu sa zadnje strane na broju 8,i licno ga vise volim od Seika Skx007 koji takodje imam.
    Moje iskustvo sa Myota Automatic satovima je da je u prosjeku precizniji od Seiko 7s26.Pozdrav

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen sat

    @ brada...pre svega želim ti dobrodošlicu!

    Citizen Promaster je meni veoma dopadljiv sat, podjednako kao i Seiko Skx007 sa čeličnom narukvicom. Vremenom sam hteo kupovinu SEIKO 5 SPORT 200M MAP METER DIVER SKZ231K1 ali sam nažalost odustao od te kupovine, koštao bi previše, tražili su 400€!

    Da li imaš ozaku pod kojim bi tražio mog Citizena, naziv kolekcije ili neki sajt gde bi se mogli pronaći stari modeli satova?

    P.S. Pošto se spomonje kafanska nezgoda 80-tih, ne znam da li treba Vam persirati s obzirom da sam se tada rodio!?

    Hvala, pozdrav...
    Poslednja ispravka: ANGEL (3.4.2010. u 22:02)

  4. #4
    Novi član
    Član od
    27.12.2009.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen sat

    Hvala na dobrodoslici.Ne treba persiranje,ja ucestvujem na vise foruma u vezi lova i ribolova,na Srpskom i Francuskom.Pratim i forume na Engleskom(zivim u Kanadi u dvojezicnom podrucju),i svugdje je zajednicko da je persiranje suvisno.Naravno ,uzajamno postovanje je uslov za "zdravu" diskusiju.Imam 42 godine i krajem 80-tih ,sam imao 20-tak godina,osjecam se mlad,ali tek kada pogledam djecu(4) vidim da starim.
    Mislim da nije problem naci neki sajt,uz pomoc pretrazivaca,ali mozda nema ni potrebe,to je standardni Citizen automatik,razlika moze biti u narukvici i boji brojcanika.
    400 evra je previse za taj Seiko,mozes danas kupiti najmanje 3 SKX007/009 za te pare od POUZDANIH prodavaca na E-BAY-u cak i sa kutijom i papirima.Recimo taj Citizen Promaster automatic je sa postarinom ~ 100E,naravno ako zivis u USA,ili Kanadi,mozda i manje.
    Taj Citizen je bio nesto rjedji sat od Seiko5.Citizen automatic je i danas rjedji sat od Seika,vjerovatno zbog toga sto Citizen forsira ove ECO DRIVE mehanizme,sa kojima takodje imam odlicna iskustva.Ne znam da li ce solarni sat biti trajan kao automatik,jer poznajem nekoliko ljudi koji su vec mijenjali bateriju.Citizen automatik mehanizam slican onome u tvom satu, se nalazi i u jeftinijim "Svajcarcima" i u pojedinim Poljot-automatik satovima.
    Licno,kao vrlo aktivni lovac,bivsi vojnik,ljubitelj prirode i planinarenja itd smatram da je za sve terene gdje temperatura moze da padne ispod 0C-mehanicki sat "zakon".Mogu pricati o tome neki drugi put i iznijeti iskustva gdje sam dugo bio bez sata zbog baterije koja je prestala da radi kada je najmanje potrebno.
    Jedini problem sa mehanickim satovima na Zapadu jeste naci "majstora" za redovan servis,kao i skup servis koji kod pojedinih "Svajcaraca" moze kostati i 500$.
    Mehanicki satovi su (nazalost) zrtva potrosackog drustva,gdje su cak i prijatelji za "jednokratnu upotrebu".
    Za mene kao Srbina nije problem poslati satove na servis u Srbiju,CG ili RS,ali Amerikanac koji mora dati izmedju 100 do 500 $ na svakih 5 godina se sve cesce odlucuje za kvarcni sat.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Citizen sat

    Citat brada kaže: Pregled poruke
    Mehanicki satovi su (nazalost) zrtva potrosackog drustva,gdje su cak i prijatelji za "jednokratnu upotrebu".

    U potpunosti se slazem! Dobrodosao na forum,svidece ti se ovde sigurno,pozdrav!

  6. #6
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen sat

    Kod nas su satovi zaista skupi. Da li bili kvarcni, koji su naravno jeftiniji i li automatici, skupi su. Ovde treba platiti porez, pluz proviziju zastupnika koji ih donose kako bi naravno nešto i zaradili.
    Jednom sam dobio greškom mail zastupnika Seiko satova sajt E-BAY-a. Naknadno su se izvinjavali kada sam ih upitao da li će me ista cena izaći.
    Imam strah online kupovine pa dodatno plaćam sve osim ako neko nekada donese neki dobar sat i proda ga ovde na forumu, cena je onda dosta niža. Pa eto i poneke ideje ako kojim slučajem dolaziš?

    Kod nas je recimo polovan Citizen Promaster 160€, Seiko dostiže i do 300€. Skupo, zaista skupo. Servisiranje i nije toliko ako za njih ima delova, ako se ne treba naručiti pojedini deo potreban za popravku sata, onda dostiže i nekih 200-250€.
    Od Seika SKZ231K1 sam momentalno odustao jer nikako nisam hteo dati 400€ za taj sat. Prepacio sam se na Fortisa kojeg očekujem u narednih 15-ak. dana.

    Pozdrav,
    Hristos Voskrese...

  7. #7
    Novi član
    Član od
    27.12.2009.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen sat

    Vaistinu Voskrese!Odgovorio sam ti na poruku.Pozdrav

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Citizen sat

    brada, ako imaš mogućnosti i ako si raspoložen, možeš postaviti slike svojih satova u temi "slike satova iz vaše kolekcije"!

    Uzgred, šta se peca u Kanadi i koji oblik ribolova praktikuješ? Mušičarenje, varaličarenje ili možda dubinski?

  9. #9
    Novi član
    Član od
    27.12.2009.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen sat

    Praznici su prosli,pa sam u zurbi jer mnogo radim .Nastojacu da postavim slike i da jos ponesto napisem kada nadjem vremenamoguce za vikend.Ja sam stravstveni lovac,ali bavim se i ribolovom ,uglavnom varalicarenjem.Ponekad i dubinka,ovdje sarana ima koliko hoces i smatra se ribljim korovom.
    U najcjenjenije ribe se ubrajaju pastrmka(nekolike vrste),losos i smudj.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Citizen sat

    Najverovatnije je mehanizam Miyota 8200. Imam slican sat, dnevno odstupanje -5s. Pozdrav.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •