Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Moze li mi neko reci nesto o ovome satu......? Planiram da ga kupim unaprijed zahvalan!

    http://www.gemday.com/pic2/nighthawk_feature.jpg

    Nasao sam par tema vezano za ovaj sat na forum, pa bih zamolio ponosne vlasnike da mi kazu par rijeci vezano za masinu
    Poslednja ispravka: b0le (22.2.2010. u 10:52)

  2. #2
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Pozdrav b0le, i dobrodosao na forum!

    Ja sam jedan od ,,ponosnih vlasnika,, pa evo da se oglasim.. Prvo specifikacija sata:

    • Large luminous hands and markers for readability and low-light visibility
    • Pilot's Inner Rotating Slide Rule Bezel is operated by the crown at 8 o'clock
    • Dual Time (GMT time)
    • 180 Day Power Reserve when fully charged
    • Crystal is non-reflective scratch-resistant mineral crystal
    • Stainless Steel Case & Bracelet in Brushed Finish
    • Screw Back Case
    • Push-Button Folding Safety Clasp
    • Time Reset Advisory
    • Low Charge Indicator Window
    • Power Saver Function
    • 200 Meters Water-Resistant with screw-down setting crown
    • Approximate dimensions: 41mm (1 5/8 inches) wide not including setting crown, 12.5mm thick

    Pa da pocnemo od pocetka:

    • Iluminacija je stvarno odlicna, dovoljno je da sat bude izlozen direktnoj suncevoj svetlosti na par sekundi ili malo jacem dnevnom svetlu i dobice prelepu tirkizno plavu boju! Takodje, brojcanik je uvek citljiv, meni se do sada jos nije desilo da i u potpunom mraku ne mogu ocitati vreme...
    • Prsten za konverziju vrednosti i razne funkcije, koristan svakako ako planiras da ga koristis, ako ne tu je uvek estetska vrednost!
    • Crveno-bela skala unutar brojcanika koja pokazuje Dual Time (Drugo vreme).. Jasna stvar da ne duzim nepotrebno.
    • Citizen Eco Drive mehanizam-Analog Quartz, deklarisano odstupanje od +-15sec mesecno pri normalnim temperaturama (+5/+35 C), 32.768Hz. Ja sam merio odstupanje prva 2dana, i nije da se hvalim ali prvog dana nije bilo odstupanja, dok je drugog bila 1sec kasnjenja! Sto je stvarno odlicno (da ga ne ureknem samo kuc, kuc ). 180dana rezerve kada je baterija potpuno napunjena!
    • Mineralno staklo bez refleksije, sa kojim sam ja prezadovoljan za sada! Desilo mi se par puta da sam zakacio sat o metal ili drvo, i na staklu nemam niti jedne ogrebotine..
    • Celicno kuciste, zavrsna obrada sata sasvim solidna, u tom cenovnom rangu rekao bih i odlicna!
    • Pokazivac prazne baterije, sekund skala ima interval od 2sec pri cemu sat i dalje ocitava tacno vreme.. Deklarisano vreme od 2sec intervala do potpunog stajanja je 3dana (podrazumeva se da je sat u potpunom mraku). Time setting warning, ili pokazvac da je sat stao u medjuvremenu i da treba podesiti vreme, sekund skala ima interval u sekundama 1, 1, 2 ili takozvani Hitch movement.
    • 200 metara vodootporan, sa krunizama koje su usrafljene u kuciste.
    • Dimenzije sata sa krunicama su oko 46min, s' tim da sat izgleda mnogo manje na ruci nego na slikama sto moram konstantovati.

    Sve u svemu, ja sam jako zadovoljan kupovinom! Ako imas mogucnost preporucio bih ti naravno online kupovinu sata, jer je cena daleko jeftinija nego kod nas! Ako pak nemas tu mogucnost, cena Citizen Nighthawk-a je oko 35k dinara! Bomar je ovlasceni distributer..
    Ako imas bilo kakvih drugih pitanja, pitaj slobodno..

    Malo sam na brzinu pisao, pa se izvinjavam na greskama ukoliko ih ima.. Zamolio bih i Admine da deo texta kopiram i otvorim novu temu u podforumu ,,Kompletni testovi satova,, ako je review dovoljno dobro napisan?

    Veliki pozdrav,
    Aleksandar
    Poslednja ispravka: dragon (2.3.2010. u 0:21) Razlog: Neispravan link

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Može slobodno copy/paste... sasvim je ok opis, verujem da će mnogima biti od koristi, samo okači i par slika sata uz opis.
    I možda ukratko o narukvici i koliko traje ta iluminacija, mada je ok i bez toga.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Hvala puno ....na odgovorima
    sat sam pogodio za 200 evra
    sat nije nosen i ima garanciju 2 god......u svim ovlascenim servisima citizena
    mislim da to nije skupo za ovaj sat s obzirom da ga ne mogu kupit preko ebay ili amazona
    a i kolko sam mogao vidjet na ebay kosta iymedju 210-245 dolara bez taksi

  5. #5
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Citat b0le kaže: Pregled poruke
    Hvala puno ....na odgovorima
    sat sam pogodio za 200 evra
    sat nije nosen i ima garanciju 2 god......u svim ovlascenim servisima citizena
    mislim da to nije skupo za ovaj sat s obzirom da ga ne mogu kupit preko ebay ili amazona
    a i kolko sam mogao vidjet na ebay kosta iymedju 210-245 dolara bez taksi
    i interesuje me jos jedna stva zasta sluzi ona cetvrta kazaljkica

  6. #6
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    200e je sasvim korektna cena ako vec nemas mogucnost online narucivanja i ako je sat zaista nov kao sto kazes.. Imaj u vidu samo to da je konkretan model koji si ti naveo ,,Black Coated,, a takve narukvice su podlozne grebanju, i ogrebotine su prilicno vidljive! Cisto da znas i to..

    Cetvrta skala pokazuje drugo vreme.. Citat iz Terminologije:
    ,,Prikaz duplog vremena: sat koji meri lokalno vreme i vreme u najmanje još jednoj vremenskoj zoni. To duplo vreme se može prikazati uz pomoć dodatnog brojčanika, dodatne kazaljke, podbrojčanika ili na druge načine.,,

    Hvala dragon! Sutra cu otvoriti novu temu i dopuniti sa slikama i nekim delovima koji fale.. Ako ima jos nekih sugestija, dobrodosle su naravno..

    Pozdrav

  7. #7
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    pa dobro narukvica uvjek moze da se promijeni

  8. #8
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Upravo sam napisao ceo review u Kompletni testovi satova i greskom ugasio Tab! Ne verujem sta sam uradio!
    Sa sve dopunjenim textom i slikama...

    Ima li ikakve nade da se iz npr History foruma izvuce poslednji prikaz poruke ili nesto slicno? Posto sam stigao malte ne do kraja, ostalo mi je da se ubaci jos jednu sliku i nista vise?

    Edit:
    Uspeo sam da povratim nekih 60% teme pa cu samo ponovo dopuniti to sto fali, obli me hladan znoj na trenutak!

    Izvinjavam se na Off topic-u.

    Aleksandar
    Poslednja ispravka: Corsair (4.3.2010. u 22:38)

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Citizen Men's Eco-Drive Nighthawk Black Watch #BJ7005-59E

    Veruj mi znam kako se osećaš, i ja sam imao takve ispale pa i veće. Jedne subote sam otišao na posao da završim neku ponudu i radio sam oko 3 sata na tome i kada sam zatvarao fajl iz nekog neobjašnjivog razloga sam na pitanje:

    Do you want to save the changes to Document?

    odgovorio sa: No

    Nakon toga mi je došlo da se zakoljem zarđalom kašikom...

    Pozdrav,
    V.S.

Slične teme

  1. Citizen Nighthawk
    By RUS in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 9.11.2011., 11:05
  2. Citizen Eco Drive Veciti Kalendar
    By iwc in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 16:38
  3. Citizen Black IP Eco Drive
    By gorro in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.12.2009., 12:48
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.5.2009., 19:10
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.1.2009., 14:49

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •