Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree27Likes

tema: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Pozdrav svima!

    Zapala su mi za oko ova dva citizena - AT8030-00E i AT9015-08E. Oba su limited edition, sa H800 eco-drive mehanizmom. Drugar bi mi doneo neki od njih iz Amerike, pa bi cena bila relativno povoljna.

    Interesuje me da li je neko imao prilike da vidi neki od ovih satova uživo, ili makar neki sličan model. Voleo bih pre porudžbine da imam makar nagoveštaj kako izgledaju uživo...

    Svako iskustvo i mišljenje je dobrodošlo!


  2. #2
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Evo jedan video slicnih modela H800 ,mozda malo pomogne sto se tice izgleda:

    salce likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Lep izbor si napravio, video sam ih uzivo, ali koliko ti je zaista vazna ta radio-kontrola, ako nije toliko, onda...

    Ovaj dole je na mene ostavio najaci utisak, bar te nedelje. Steta...




    Citizen Eco-Drive CA0525-50L /PVD

    Imas mogucnost da dodjes u posed sata koji se izdvaja svojim izgledom i kvalitetom materijala.

    Sat koji ne moze da ne privuce znatizeljan pogled, besramno ce odati svog vlasnika, covu sa istancanim-rafiniranim ukusom. Sa tim neverovatnim smislom za osecaj.

    Svakako poseban, predstavljen krajem prosle godine, kao i ostali sa liste. Sa cenom koja je vise nego povoljna.

    Jos ako ti drugar zivi u nekom vecem gradu, i jos ako ima neki
    Chinatown, sa krstenim-licenciranim radnjama za satove, a veruj mi oni, chajnezi su ludi za satovima, ihaaaa...

    Ima da ga dobijes bar za $ 280,00-300,00 dolarosa amerikanosa max. Samo ako ti drugar ume da kaze: Vec sam ga gledao u jednoj drugoj radnji odmah tu iza coska, davali su mi za $ 300,00 ako mi ga vi dajete... Pa onda jedna duza dramska pauza, za $280,00, uzimam ga. Na pitanje prodavca da li placa keshijanom, tu je prica gotova, odma potvrdno klimne glavom i sevne keshijanu.

    Sledeci koji je privukao moju paznju je bio...




    Citizen Eco-Drive Nighthawk CA0500-51L

    Neko ce reci; Eh... Titanijum...Ko je imao i nosio velike satove od istog mu, taj zna zasto.
    A grebanje i guljenje... Ej.. ogrebala maca, karakterni oziljci koji zivot znace.
    Ovba sata izgledaju opako, na ruci leze kao dujpe na noshi.

    Ako si za vrhunska uzbudjenja koja nudi Citizen, onda baci pogled dole.



    Citizen Eco-Drive Altichron BN5035-02F

    Jos jedan koji izgleda kao milion dolarosa, i koji me je naterao da se zapitam: Sta ja ustvari zelim da budem kada porastem? Pilot, lekar, pekar, apotekar...


    Ako bas insistiras na R.C. onda razmotri i ovaj...




    CitizenCitizen Eco-Drive Perpetual Chrono A-T Rose Gold AT4006-06XPerpetual Chrono A-T Rose Gold AT4006-06X

    A za Eco-Drive, tacnost i TI, sta reci... Vozi Mile dokle god te volja.



    Ajd...Pa sta god.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (28.2.2014. u 10:35)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Sva 4 su skroz ok, ali... plava nije moja boja, onaj BN5035-02F mi je previše neozbiljan a ni rose gold ne volim... Radio kontrola mi nije neophodna, eco-drive je i bez nje izuzetno tačan, ali sviđaju mi se baš ona dva modela...

    Pošto si ih video uživo, više me zanima šta misliš o njima. Pogotovo me zanima kako uživo izgleda cifer na AT9015-08E...

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Iskreno nisam bio impresioniran LE edicijom i placanjem luksuzne kutije sa fol kevlarskom postavom, pa nisam mnogo ni obracao paznju. Jesam ipak primetio cifer u vidu pcelinjeg saca ( na AT8030-00E) koji me je pak podsetio na jedan drugi Eco-drive duo Citizen, koji je odavno prestao da se pravi.

    A drugi-tvoj prvi izbor...Licno nisam ljubitelj World time fazona, tako da...



    Ne daj se zavarati plavom, to je samo refleksija.

    Ti ces na kraju ipak odluciti.





    Citizen Men's AT8030-00E Eco-Drive Limited Edition World Chronograph A-T Watch - YouTube


    Ajd...


    Pozz
    Zagor likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Ova slika na ruci koju si stavio je baš lepa, fino prikazuje sat. Sviđa mi se i kaiš sa šarom kao na automobilskoj gumi. Inače, iskreno, ni ja se ne ložim baš na world time fazon, ali mi je ostatak sata jako lep. Da mogu, izbacio bih taj world time deo.

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Sat je stigao pre desetak dana, ali tek sad stižem da se javim. Izuzetno sam zadovoljan, sve mi je lepši što ga duže imam! Ono što me je posebno obradovalo je što ovaj sat bez ikakvih problema svake noći primi radio signal za podešavanje, iako živim na II spratu, na Novom Beogradu, prozori su orijentisani prema jugoistoku, a na njima su noću zatvorene alu roletne i venecijaneri.

    RUS, vladas, Bigmag and 9 others like this.

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Drugari, potrebna mi je mala pomoć od nekoga sa iskustvom. Kao što sam već pri kupovini sata planirao, hteo bih originalnu narukvicu u kombinaciji kaučuk/čelik da zamenim čeličnom narukvicom. Nakon dosta istraživanja (pošto Citizen izgleda isključivo želi da isporuči kao rezervni deo onu narukvicu koja je fabrički došla uz sat) došao sam do zaključka da je kućište mog sata identično modelima AT8010-58E, AT8020-54L, AT8060-50E i još nekima.

    Probao sam da preko ovlašćenog zastupnika (Bomar) poručim narukvicu za neki od ovih modela, iako Citizen ne želi da potvrdi da je njihova montaža moguća na moj sat. Međutim, naišao sam na problem - prema uvozniku svi ovi satovi su za američko tržište (što smatram netačnom informacijom jer su se ovi limited edition satovi prodavali i u Nemačkoj i Britaniji, sasvim sigurno) i pošto nisu predviđeni za evropsko tržište, nije moguće poručiti narukvicu. Takođe, oni nisu voljni da probaju montažu bilo koje druge čelične narukvice koju imaju na raspolaganju.

    E sada, pre nego što napravim sledeći korak, potreban mi je savet. Istražujući da li na moj sat može da se montira metalna narukvica, rečeno mi je da jedini problem može da bude položaj rupa za iglicu na kućištu sata, ali da Citizen te rupe buši na identičnim mestima na kućištima sa metalnim narukvicama i onim od kaučuka, dok se rupe ne poklapaju na kućištima satova koji fabrički dolaze sa kožnim kaišem. Uspeo sam da dođem do slika visoke rezolucije jednog od modela sa metalnom narukvicom i čini mi se da se rupe zaista nalaze na istom mestu kao na mom kućištu. Povodom ovoga, voleo bih da mi neko potvrdi informaciju koju imam, naravno ako neko na forumu zna odgovor. Ukoliko je tako, poručio bih narukvicu preko eBay.

    Drugo pitanje je jednostavnije. Umesto metalne narukvice, razmišljao sam i o kaišu od kevlara. Modeli širine 23mm nisu baš česti, ali pronašao sam ovaj koji deluje izuzetno kvalitetno, a mislim da bi lepo izgledao na mom satu:
    23mm MiLTAT Kevlar Watch Strap in Red Stitches

    Pitanje je - da li je bolje da umesto kaiša od 23mm uzmem za 1mm uži, pošto na kućištu sata ne postoje prorezi za oslobađanje iglice. Nemam iskustva sa kaiševima od kevlara, pa ne znam koliko su savitljivi. Hvala unapred na savetima!

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    Baš niko ne zna odgovor? Makar na drugo pitanje? Da li bi bilo bolje da se prebaci poruka u "pitajte časovničara"?

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Citizen H800 - AT8030-00E i AT9015-08E

    1. Tu može stati bilo koja čelična narukvica od 23mm. Jedino je pitanje koliko će biti lufta između narukvice i kućišta ,a to možeš znati jedino kada probaš

    2. Kupi od 23mm
    mire likes this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •