Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree24Likes
  • 17 Post By skydrummer
  • 1 Post By MMario
  • 4 Post By RUS
  • 1 Post By Милан Милановић
  • 1 Post By BANDIDO

tema: Rec P-51

  1. #1
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Rec P-51

    REC P-51


    Mala danska kompanija po imenu REC, krajem 2015. godine tržištu je predstavila svoj sat inspirisan Fordom Mustangom iz 1960-tih godina. Model sata nosi naziv P-51. Osnivači kompanije su Christian Mygh i Jonathan Kamstrup i kao ljubitelji automobila i satova rešili su da se upuste u proizvodnju satova koji spajaju oba hobija.
    Naziv: 1.jpg, pregleda: 287, veličina: 242,7 KB



    Prilikom izrade modela P-51 korišćeni su elementi tj. delovi Forda Mustanga. Tačnije korišten je lim od kojeg je izrađen brojčanik. Brojčanici su lakirani tako da se patina i rđa neće širiti. Izgled brojčanika inspirisan je mernim instrumentima sa komandne table Mustanga. U gornjem levom uglu je broj šasije automobila od kojeg je izrađen brojčanik, dok je na sredini pokazivač rezerve snage.
    Naziv: 2.jpg, pregleda: 265, veličina: 73,5 KB
    Naziv: 3.jpg, pregleda: 322, veličina: 194,3 KB

    Kućište je, čelično, masivno, jastučastog oblika, 44mm x 44mm (Š x D) a razmak između ušica je 24 mm. Postoji verzija sa i bez PVD premaza kao i sa i bez žutih detalja, na crnom ili braon kožnom kaišu. Staklo je safirno sa AR premazom.
    Naziv: 4.jpg, pregleda: 296, veličina: 141,9 KB
    Mehanizam koji pokreće sat je Miyota 9310, automatik, 28800 vns, 26 rubina. Cena modela P-51 je 1495 dolara.
    Naziv: 5.jpg, pregleda: 273, veličina: 200,6 KB




    Izvori:

    1

    2

    3
    Poslednja ispravka: skydrummer (26.1.2016. u 18:01)
    eee, RUS, VLADAN P and 14 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom re: Rec P-51

    Meni se ovo svidja, samo nekako mi djeluju glomazno sad ne znam ako to uzivo izgleda. Kako sa redom citao tekst cekam gdje ce pisati cijena. I tacno sam ocekivao ovako nesto papreno nakon procitatih par redova. Iako ne kazem da je opravdano, cak naprotiv.
    Ali prateci danasnje cijene nekako sam ocekivao
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  3. #3
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Rec P-51

    Hvala na trudu i predstavljanju po meni promašaj.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Rec P-51

    Naoko interesantan ali samo zbog Mustanga i poveznice....ali neka si ga slobodno zadrze....ne dam te pare za to.
    eee likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Rec P-51

    Pa da upravo zbog toga, ali cim sam to procitao znao sam da ce da lupe neku cijenu. Ovaj dio gdje pise da se neki lim koristi za cifer i tako to.... Odma sam znao da ce tu biti nekih hiljada.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Rec P-51

    Ne bih zeleo da me neko shvati pogresno, ali zbog cega se komentari svih satova svedu na cenu i na cinjenicu da je ona naduvana.

    Ok, cena odredjuje mnogo toga, ali barem kod ovih satova za koje znamo da nisu ciljna grupa bilo koga sa foruma, vec su predstavljeni cisto zbog informisanosti, ne treba da siljimo sa cenom.

    Ako cemo iskreno, cene svih satova u poslednjih xx godina su precenjene, nema tu mnogo filozofije.

    U svakom slucaju, sat mi nije narocito zanimljiv, ali i pored toga volim da procitam po nesto i o ovakvim satovima.

    Hvala na predstavljanju kolega!
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rec P-51

    satovi vredni predstavljanja, cenim inicijativu, nameru, preduzetnički duh osnivača i dizajn iako ima modnu crtu

    nama može da smeta cena, da nam smeta dizajn i šta sve ne, mi smo hipersenzitivna sredina jer ne poznajemo i ne shvatamo, ili pak ne želimo da shvatimo, kako ta zapadna društva funkcionišu

    pominjao sam tržišnu nišu, pa svi njihovi univerziteti afirmišu mala preduzeća, inicijativu i značaj tržišne niše, otud toliko mikro proizvođača sa izuzetno zanimljivim i smislenim dizajnom


    BANDIDO, zašto promašaj, jer zato što neće da postane bestseler, te ovi neće da zarade milione, jer neće da nadmaši longines HQ recimo...ja mislim da to oni ni ne žele, mislim da su ovi ovo napravili iz hobija, dosade, zadovoljstva, sreće, ljubavi prema mustangu i satovima u isto vreme
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (26.1.2016. u 20:06)
    Vladimir NS likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Rec P-51

    Što se mene tiče recenzija nikad dosta! Bravo Sky

  9. #9
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Rec P-51

    Trud i predstavljanje sam pohvalio volim da čitam,pričam o satovima.A sad po meni ako ciljaš na auto koji je mega bestseler onda ciljaš da i sat to postane.Mustang ja ljepota u pokretu,a ovo je jedna loša varijacija na temu.Da bi nešto postalo bestseler treba se posložiti dosta stvari,samo jedna od njih je legenda.Treba malo dizajna,reklame,kvalitete itd.Da ne šiljim pogledaj samo Grand Seiko koliko košta koliko ih se proda koliko čame po oglasima a kao svi ih fale.A pogledaj Submariner.Koliko Hublota ima u oglasima,Tagova...Sve lijepo krasno ali.O cijeni nisam govorio ali 6000€ za Grand Seiko je po meni suludo.U stvari nije kad neko drugi kupuje.Na portalu kod komšija iz Hrvatske stoje Zeniti ubijaju kvalitetom i ljepotom,inhaus mehanizam itd.doduše stoje i Omege i Rolexi ali po čitav sat.
    MMario likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •