Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree7Likes
  • 7 Post By tihomirov

tema: Timex Electric Model 41

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post Timex Electric Model 41

    Umalo da nisam ovaj sat stavio u podforum Vintage Quartz što bi bila pogreška jer ovaj model nije
    kvarcni sat već elektromehanički no krenimo redom...

    Timex Model 40 prvi put je proizveden 1969 g. i uvelike se zasniva na Hamiltonovim 500/505 mehanizmima, dakako razlika između ta dva mehanizma je što je Timex u proizvodnji koristio
    jeftinije materijale. Ipak Timexovi satovi su se pokazali vrlo preciznima i trajnima


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	HPIM1698.jpg
Viđeno:	496
Veličina:	232,6 KB
ID:	131829


    Ovaj moj satić je proizveden 1970 g. sa modelom 41. Kod Timexovih vintage modela ovo je
    lako odrediti po brojevima otisnutim kod brojke šest. Četiri broja s desne strane su 4170
    70 označava godinu proizvodnje 41 broj mehanizma. 9624 s lijeve strane označava broj modela
    odnosno kućišta.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	HPIM1697.jpg
Viđeno:	435
Veličina:	225,5 KB
ID:	131830

    Pogled sa stražnje strane kućišta


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	timexdynabeatelectric2.jpg
Viđeno:	525
Veličina:	62,4 KB
ID:	131831

    Ovo je slika mehanizma 40 kako se mehanizam 40 i 41 razlikuju samo što meh 41 ima datum
    vjerujem da će i ova fotka biti dobra. Nisam se usudio otvarati sat jer sam pročitao da malo
    neopreznosti može poremetiti mehanizam iako mi ovaj djeluje jednostavno.
    Sat je inače 34 mm promjera i 12 mm visine otkucava na 21.600 bph. Ovi modeli su zadnji proizvedeni
    1975 g. na Tajvanu. Ovaj sat jednostavan i jeftin ipak predstavlja jedan period ručnih satova prije
    dolaska kvarca dok su na brojčaniku još ponosno nosili natpis "Electric"
    VLADAN P, nele, taunus and 4 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    596
    Lajkovi
    4314
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Timex Electric Model 41

    Nemam šta pametno dodati osim da sam sasvim slučajno zavoleo Timex... Tako sad čim vidim Timex u oglasima panično reagujem da ga kupim ukoliko mi se svidi. Sa sa ovim tekstom sam naučio još nešto pošto nikada nisam googlao o istoriji Timexa pa mi se sad još više sviđaju. Iako su ameri u pitanju

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Timex Electric Model 41

    Lep sat. Timex je cuvena, cuvena kompanija. Neki ce reci da su nikakvi i da je uvek bolje za mali novac uzeti Casio. Kao sto mi i Azijati, npr, uzimamo Casio za jako male pare tako Ameri sa Timexom. Timex je jako popularan na Watchuseeku.

    Sent from my Lumia 640 XL using mTalk.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •