Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
  1. #1
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Potreban savet i mišljenje -

    Pozdrav svima,

    Sasvim sam slučajno naleteo na ovaj forum i vidim da je dovoljno aktivan za ovako posebnu oblast. Elem, volim lepe satove, mada nemam neke preterano skupe.. Imam neki Swatch star 10ak godina, zatim jednu Festinu i od skoro jedan jefiniji Esprit sat. Eto neka ovo bude uvod.

    Što se tiče teme, zanima me da li nekom ima iskustva sa tzv. automatci digitalnim sajtovima. Ja sam skoror na internetu skoro naišao na sledećei model:


    U pitanju je firma iz Švajcarske. U njemu je automatski mehanizam koji navodno radi. E sad sam se raspitivao o njemu na sledećem forumu i jedan član mi je dao mnogo korisnih informacija: http://forums.timezone.com/index.php...18#msg_4820931

    Tako da sam upoznat sad više manje sa nekim detaljim, i kad je pravljen i kako je pravljen. Sad mi je više zanimljiv nego što odiše lepotom. Viđao sam slične satove na interentu ali nikad nisam došao u priliku da ga eventualno kupim.

    Zato sam i otvorio temu jer imam par dilema. Prvo me zanima da li mislite da ova "skrama" oko stakla može da se ispolira ili očiste (naravno kod časovničara). I uz to da li možete da mi preporučite dobru a povoljnu časovničarsku radnju. I koja bi po vama bila cena te "operacije".
    E sad morao bih da pazarim i novu narukvicu, na ovoj slici sat skroz desno i sviđa mi se takva narukvica. Da li ima nešto slično da se pazari kod nas?




    E sad i zadnja dilema, da li je skupo dati 10e za onakav sat u onakom estetkom stanju. Unutra ne znam ni na šta liči i ne verujem da ću moći da vidim. VErujem da ću morati da dam bar još 20e da bi ličio na nešto.


    Pozdrav i nadam se da ćete mi napisati neke odgovore. hvala unapred

  2. #2
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    pozdrav
    pa taj sat ,kako se meni cini je sa limundo aukcije po meni nije skupo ali dali ti treba zato sto volis satove ili samo tako ako volis satove ili sakupljas onda nije mnogo ni 20 eura pa ako ti ne licitiras onda ce ga neko drugi a i ja ga imam na posmatranju pa moze biti svasta pa ako ti nije tesko javi pa da ja odustanem ja imam slican a kako kazu kineski ali meni je drag jer je u mom okruzenju jedinstven ,pa ti odluci sam i ako ti se svidja nemoj cekati jer
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  3. #3
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    Pa pazi ovako.. Razmisliću još neko vreme.. Za sad sam mislio da definitivno odustanem, jer će poliranje biti malo teže.. Nije da skupljam satove, ali volim interesantne satove.. I mehaničke stvari uopšte.. U svakom slučaju da ga pazarim, uzeo bih kompletno da ga sredim. Naravno da bih ga nosio. Još ću sutra da zovem neke časovničare da ih pitam koliko bi me ispalo poliranje itd.. Jer verujem da moram bar još 30ak evra najmanje da dam da se sredi u potpunosti.

    E sad evo jedne jasnije slike, da vidiš o čemu se radi. Znači nije baš jednostavno srediti to:


    btw, jeste sajt limundo.. I razmenio sam dosta poruka sa čovekom koji licitira. Do sutra ću razmisliti definitivno, kad se čujem sa nekim časovničarima koji su na nekim temama preporučeni.

    Eto toliko. Naravno ako neko zna kolika bi bila cena poliranja ove štete gore na kućištu, i proveravanje, štelovanje i čišćenje (ako treba) mehanizma.. A mislim da je narukvica negde oko 1000 dina (kvalitetna)...

    Btw, nije mi frka ako neko kupi umesto mene.. Ipak je ono nadmetanje

  4. #4
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    Ovak na slici mi se čini da je neko probal brusit gornju stranu zbog tih oštečenja koja su možda nastala zbog hrđe jer je negdje u vlagi stajal.Ako kućište nije čelično neće se moči ukloniti oštećenja jer mi se čini da su duboka, a skidanjem debljeg sloja pojavit će se osnovni matrijal kućišta

  5. #5
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    @watchmag1: Pa ja mislim da je lik rukom skidao višak i izgleda kao da je brušeno.. A pojavljuje se prvobitan materijal.. NAgađam da je možda čak i mesnig.

    Videću da okrenem neke časovničare da vidim koliko bi to koštalo.. Ne znam ni ko bi radio ponovno hromiranje.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    pa taj sat ce na kraju kostati 100 eura ako se nastavi ovako ,prvo je krenulo sa dvadeset a sad je vec plus 30 pa do koje cene smo spremni da idemo
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  7. #7
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    @laslo51: HAhaha, pa ja još nisam ni dao ponudu.. )))) A vidim na sajtu da je samo jedan lik dao ponudu. Evo i ja sam je tek sad dao.. Ne znam na koju aukciju ti misliš.

    Btw, kompletan ovakav sat (sličan) ne vredi više od 30-50e.. I naravno da je savršen.. Dakle ovaj u ovakvo žalosnom stanju nije preterano vredan (ko zna da li treba da se radi na njegovom mehanizmu).
    Poslednja ispravka: esdy_11192 (10.12.2009. u 18:27)

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    Ko zna dal vas dvojica uopšte pratite istu aukciju!
    Poslednja ispravka: dragon (10.12.2009. u 18:46)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    Upavo tako.. Nešto kao da nije ista..

  10. #10
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Potreban savet i mišljenje -

    mislim da vam je najbolje ako ga kupite da ne ulažete u popravak jer bu vas to skupo došlo,a možda još bolje da sačekate da se pojavi neki u boljem stanju.
    Inače savjet je da ne kupujete nešto na prvu jedino ak nije jako povoljna cjena ili vam nekaj takvo treba za kolekciju u stanju kakvom je.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje
    By sasa.vujovic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 11:57
  2. SEIKO SKA371P1, vaše mišljenje?
    By martinn in forum Seiko
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.8.2009., 3:14
  3. savet
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.2.2009., 22:07
  4. Tražim mišljenje u odabiru sata - Fortis ili TAG Hauer?
    By drendo in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:59
  5. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •