Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 32
Like Tree188Likes

tema: Cortébert, pod velom zaborava.

  1. #21
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Ma da, trgovci i muljatori najverovatnije. Sajt siromašan, bez i jote o firmi... samo broj telefona u Kijevu.
    Prosto mi je krivo što arče nešto plemenito.
    Marko Crv likes this.

  2. #22
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Bilo kako bilo, to je jedan od satova koga treba imati dok još mogu da se kupe za par crvenih, jer napolju drže cenu.
    Marko Crv likes this.

  3. #23
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Daklem, ovo već postaje zabrinjavajuće: vintage izgled, vrlo namerno... i miyota 8215 unutra (napredak). A na slikama "watermark" SITTO UFFICIALE CORTEBERT ?!?





    Moraću da obratim pažnju na ovu podmuklu ponudu... šta ako jednog dana osvane ganc nov model sa kalibrom 704 npr?
    RUS and VLADAN P like this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Vukas sve cestitke za teks, posebno sto ovaj proizvodjac zasluzuje da se pise o njemu. Pravili su divne satove, ja ih imam nekoliko uglavnom sa unitasom i sa cal 695 i uvek kada ih pogledam bude mi zao sto firma nije nastavila sa radom. Ovo sa Ukrajinom mi se ni malo ne dopada, nije mi jasno kako svajcarci nisu zadrzali ime ove renomirane firme?
    Vukas likes this.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Evo i od mene par komada u slici, ostale nemam ni uslikane
    Priložene slike Priložene slike Cortébert, pod velom zaborava.-5dscn6728-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-1dscn6712-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-2dscn6713-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-2dscn6716-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-3dscn6724-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-4dscn6720-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-4dscn6721-medium-.jpg   Cortébert, pod velom zaborava.-5dscn6723-medium-.jpg  
    RUS, VLADAN P, Vukas and 2 others like this.

  6. #26
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Na ye-bayu (ups) nikad dosadno... Pustim neku pretragu (Cortebert, naravno), kad ono - čuveni vandal Wandolec, čovek čiju bi egzekuciju pozdravilo pola horologista ove planete (ne podstičem, daleko bilo). Šta si sad, crni sinko, napravio? Cortebert Régulateur!?! Cal 592?? Čekaj malo dete... to ne postoji. Uopšte.



    Ajmo malo izokola: Régulateur = starinski zidni sat, sa klatnom, služio pre sto godina da ljudi podese sat. Odu kod sajdžije, dobardan... podese, doviđenja. Naziv ostao do danas, šmekerske swiss firme prave "takve" ručne, ko voli, za debele novce. Ozupče ispod cifera zupčanik za najsporiju skazaljku istim takvim, premeste je na njega i eto lepote. Mislim - šminke.



    E sad, zašto je Wandolec "kriminalec"? Smislio je inovaciju! To sam video samo na njegovim rukobrljotinama, svaka mu čast! Ne bih ni skontao nego malo dalje čovek nudi i Omegu Régulateur, isti kalup, ista priča.



    Ciferi odrađeni u sito štampi, liče... a izmeštenu skazaljku na istovetnoj poziciji fiksira jedan zavrtanj! Šaraf! Ušrafio je direktno na osovinu glavne opruge (ako nije njegov patent, molim za ispravku). Još uvek se češkam po glavi... Cortebert Régulateur... vidi ti Ukrajinca. Sad imam podeljeno mišljenje o njegovom slučaju. Prvo bih mu uručio plaketu za doprinos i inovativnost a onda pozvao strelj.... vod. Ili obrnuto, ništa ne menja.



    PS Primetio sam da ne mogu da se okanem Ukrajine ovih dana... dobro sam uopšte i primetio.
    HADzI DALIBOR and zare like this.

  7. #27
    Novi član
    Član od
    3.12.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Pozdrav svim ljubiteljima i poznavaocima satova, nisam siguran da sam stavio slike na pravom mestu ako je takav slucaj unapred se izvinjavam... Stric je kupio ovaj sat pa bih vas molio za pomoc oko indetifikacije najvise zbog toga da vidimo da li ga vredi popravljati jer je navijen a ne krecu se skazaljke pa ne znamo o cemo je rec...uglavnom ovo bi trbalo da bude varijanta automobilskog sata...evo i slika.....pa me zanima najvise da li ima smisla servisirati ga...mislim da je reko da ima 13 ili15 rubina nisam siguran...Hvala u svakom slucaju
    Cortébert, pod velom zaborava.-img_20131203_141228.jpgCortébert, pod velom zaborava.-img_20131203_141234.jpgCortébert, pod velom zaborava.-img_20131203_141243.jpg

  8. #28
    Član Avatar korisnika babaideda
    Član od
    10.6.2011.
    Lokacija
    Београд
    Poruke
    262
    Lajkovi
    1043
    Reputacioni uticaj
    112

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Cortébert, pod velom zaborava.-img_9259.jpg Cortébert, pod velom zaborava.-img_9260.jpg

    Cortebert 17 rubina, nisam ga otvarao, ne razumem se u ovu marku, pretpostavljam da je odlično stanje unutra, pošto je očigledno izkolekcije, još uvek stoji originalna nalepnica.

    Može li ko da prokomentariše nešto o starosti itd.
    VLADAN P and Zagor like this.
    Единый, могучий Советский Союз!

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Jako lep satic. Tacno kada je uradjen bi se mozda moglo zakljuciti po broju unutar kucista, tj., na mehanizmu. mada je Coterbert stavljao brojeve i na unatarnju stranu poklopca. Btw, po obliku kucista, Toneau, te po boji cifera, a ponajvise po obliku i velicini krunice....sat datira negdje sa kraja '70-tih ili rani pocetak '80. Ta boja cifera je vrlo interesantna i upravo tih godina mnogi proizvodjaci su je koristili. Maslinasto-tamna sa presijavanjem. Dokaz o godistu je krunica. Tek krajem sedamdesetih godina Cortebert prelazi sa uskih, tankih, na ove vece, odnosno deblje u duzinu krunice. Puno podatnija za navijanje.
    Sat je jako dobro sacuvan svih ovih godina i treba ga nastaviti cuvati. Jer se sve teze pronalaze ovakvih lepi ekzemplari.
    babaideda likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Cortébert, pod velom zaborava.

    Prekrasan automobilski sat.
    Što se tiče brenda ja ga poštujem do perioda drugog rata,sve kasnije to više nije to.
    babaideda likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •