Potvrđujem, uopšteno govoreći sve Pekićeve knjige su baš dobre... Ili meni leže... Kratka priča "Čovek koji je jeo smrt" mi je nešto najbolje što sam pročitao iz pera domaćeg autora...
Printable View
Potvrđujem, uopšteno govoreći sve Pekićeve knjige su baš dobre... Ili meni leže... Kratka priča "Čovek koji je jeo smrt" mi je nešto najbolje što sam pročitao iz pera domaćeg autora...
svaka čast Pekiću na literarnim doprinosima, ali je svoje ime uprljao pred samu smrt kada se povezao sa budućim devastatorima, rušiteljima i autorima jednog democida slobodno mogu reći, zašto mu je to trebalo meni nije jasno
Uz Nemacku knjigu ide i takav sat :D
UMF Ruhla :)
Prilog 120068
Prilog 120069
Prilog 120070
Umro je Umberto Eko
Slava mu.
Prilog 120386
...RIP
Prilog 120392 Prilog 120393:thumbup:
Odličan roman. Preporuka.
Prilog 120756
Prilog 120757
Teaser :)
Ostale su na polici
Prilog 120809
Prilog 120810
Na žalost, zbog kaiša ne mogu da lepo namestim sat.
Skoro svi na okupu. Neke pozajmio i nikad vraćeni, a ne znam kome :(
Prvo pročitan Mort (3. razred gimnazije). Pročitan u cugu, celu noć se smejao, keva dolazila da vidi šta mi je, htela da me testira da nisam nešto duvao.
Posle toga se navukao :)
Prilog 120811
evo je jedna polovina moje biblioteke, isključivo moje, jer sam ja ove knjige kupio i čitao...tu nisu udžbenici, njih ne računam u biblioteku :)
doduše ovo je kad sam imao 25 godina, pre dve godine, sad je narasla diskretno
http://i66.tinypic.com/214cy9x.jpg
Ko nije čuo o radnji ovog romana, kakav bi bio svet da su Nemačka i Japan pobedili u Drugom svetskom ratu. I naravno sat Japanac :)
http://s7.postimg.org/541jyzczf/20160229_222747.jpg
Mali off, ali kad smo već kod biblioteka.
Pre sad već 13 godina, dogovorimo se supruga (tada devojka) i ja da svake godine kupimo bar 5 knjiga. Kako smo tad bili studenti, budžet je bio ograničen studentskim kreditom i stipendijom, ali smo uspevali da povećavamo biblioteku, svako sa svojim knjigama ( jer nam se ukusi po tom pitanju apsolutno razilaze).
Sve je išlo lepo do 2007. godine kad smo krenuli na more u Hrvatsku i usput svratili na par dana u Zagreb. U knjižari naletim na skoro ceo serijal Dine, cena sitnica, 25-30e po knjizi.
Pogađate? To leto nismo otišli na more, vratili smo se iz Zagreba sa knjigama.
Nije mi preostalo ništa drugo, nego da je na taj dan sledeće godine oženim. A za poklon sam od nje dobio
Prilog 120816
divna priča stvarno :) eto lepo je pročitati ovakvu priču o razumevanju
koliko knjiga vam broji vaša biblioteka, ja knjige ne iznajmljujem nikad, ili kupim odmah ili kupim kasnije
nisam više od dve godine nijednu knjigu pročitao :D
Zajedničkim snagama kupljenih imamo oko 160, a ja imam još nekih 1100-1200 koje sam nasledio od pokojnog dede.
Naše su uglavnom naučna i epska fantastika i pisci poput Hesea, Umberto Eko, Markes, Koeljo (pogađajte koje su čije knjige), a od dede mi je ostala svetska književnost (da ne kažem Rusi :) ) i dosta enciklopedia. Za njih, na žalost, nemam mesta u stanu.
A to kada sam pročitao zadnju knjigu me je sramota da kažem. Ima sigurno 5 godina ( ne računam stručnu literaturu).
naravno i ja samo stručno, nemam nameru ništa više da čitam bar narednih 20 godina, izuzev stručnog
da, da Koeljo i Markes, sto godina samoće ti je omiljena knjiga sigurno :lol:
Ja bih više voleo da malo odmorim mozak od stručne literature. Poslednje tri godine me ubiše u pojam, a nema izgleda da će ni narednih 10 biti bolje.
Milane i lookic za ovu apstinenciju od knjiga bi vam sad minuse podelio, da može... Nema izgovora, bar jednu knjigu mesečno možete pročitati. :flapper:
Apsolutno najbolji SF koji sam ilada pročitao i moja omiljena knjiga...i Monster, naravno :)
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...148425fd0f.jpg
Dzozef Hejvud - Berkut
http://i1320.photobucket.com/albums/...psxirx4jkm.jpg
Prilog 121021
Nisu loše, iako nije SF. Pogotovo Vlad.
Prilog 121053 Prilog 121054
I jedan interesantan SF
Prilog 121055
Vlad je super roman. A što se tiče Klarka, još nisam naišao na bilo šta što je napisao a da je ispod genijalnog. Taj čovek jednostavno nije mogao da pogreši.
Evo i mog skromnog citanja :)
Ruska Molnija u novom izgledu ide sasvim sa knjigom ;)
Prilog 121073
Prilog 121074
^^ ja sam bio pomalo skeptičan kod tih knjiga sa dva pisca, ali izgleda da nije loše kad dve glave smišljaju priču.
Ako vam nije problem postavljajte i fotografije na kojima se vidi sažetak knjige. Cilj teme je da se preporuči knjiga, da se neko zainteresuje. Naravno sve se može izguglati ali to nije suština.
Pored sažetka ako neko hoće nešto da doda i svojim rečima opiše, samo napred.
Pa ja citam ratne knjige , prevashodno II Svetski Rat, a i sam naziv kaze dosta :) Mada inace samo na par njih imam omote, ostalo biram u koznom povezu bez sazetka :)
Kakva je knjiga Rus?
Opkoljeni Lenjingrad i jedan Komandirac...
Inace, interesantan, na momente smijesan, na momente potresan i tuzan roman Davida Benioffa - Grad lopova.
Prilog 122628
Kanterberijske price
http://i1320.photobucket.com/albums/...psapp7ndzu.jpg
Amin Maluf - Samarkand
http://i1320.photobucket.com/albums/...psrlrdlv8r.jpg