Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree9Likes

tema: Molba za knjigu

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Molba za knjigu

    Već duže vremena pokušavam pronaći na internetu PDF verziju knjige "La Classification Horlogere", ali jednostavno ne ide. Nekada je bilo, ali više nema, vjerovatno jer je mala potražnja za istom. Inače to je najbolja knjiga koja je ikada izdata o satnim mehanizmima, naročito o vintage modelima.
    Za neupućene, knjiga "La Classification Horlogere", je izdata u tri toma, prvi 1936 u Ženevi, a drugi mislim 1938 i treći 1949.
    Ako neko posjeduje link za skidanje navedenih knjiga ili ima PDF verziju, a želi podijeliti samnom, od srca mu se zahvaljujem, jer mi je stvarno neophodna ova knjiga.
    Ustvari preporučujem svakom kolekcionaru satova da je proba nabaviti, jer to je na neki način biblija ljubitelja satova.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    Ako ti nešto znači, evo verzije koja nije skupa:

    Horloger-Rhabilleur

    Ovo je legalna verzija koja se plaća 10 evra, a vidim da imaju još neke zanimljive naslove.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.9.2013.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    Znam za tu stranicu, u svakom slučaju hvala na odgovoru.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    Nevezano za ovu temu, jer je pomenute knjige,tri toma "La Classification Horlogere" gotovo nemoguce pronaci na netu (ovo "gotovo" sam dodao samo iz razloga sto je autor teme napisao da se PDF nekada nalazio online - ja ga, medjutim, nikada nisam vidio), a i ovo par rijetkih, antikvarskih primjeraka u prodaji kosta stotine eura, pitao bih, usput, gdje clanovi foruma nalaze stivo vezano za urarstvo?

    Ja sam znao naletiti na poneki PDF, ili kakvu dobru recenziju na par americkih foruma, da sad ne reklamiram bezveze... ali, eto, bas nedavno skinuh par interesantnih PDF-ova, uglavnom stare, na engleski prevedene gradje, poput knjige o istoriji Longines-a, ili knjige o medjusobnom trvenju i potencijalnoj konkurenciji casovnicarske industrije Svicarske i Amerike, nekada davno itd...

    Neke od ovih knjiga, prijevoda i publikacija sam skinuo sa stranice izvjesnog Richarda Watkinsa, pa sad, ne znam kako stoje stvari sa postavljanjem tudjih linkova na ovom forumu, uglavnom, koga zanima samo nek u Googlu kraj njegovog imena dopise jos FNAWCC.
    Poslednja ispravka: arch_m (29.9.2014. u 1:09)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    Hvala ti za taj info.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    OFF
    @arch_m
    Zanimljiv izbor avatara, imam tu ploču, mada već odavno ni gramofon nemam Inače KK su veliki bend, meni se sviđaju i neki solo radovi Roberta Fripa, npr. Brajanom Inom.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom

    OFF @vlajo

    Eh da, dobri stari King Crimson...
    Ma kompletna ta prica progresivnog roka, bilo da se kretao linijom jazz fuzije ili tezio nekom glam fazonu, sve je to na kraju ispadalo pakleno dobro... i tu je London ostatku svijeta zadavao domacu zadacu, kao i obicno...
    King Crimson, Colosseum, pogotovo s Chrisom Farloweom, pa Cockney Rebel... pa fantasticni Van der Graaf, doduse manchesterski bend, ali je i carobnjak Hammill rodjen u Londonu... mora da je po toj liniji povukao na kakvu muzikalnu tetku.

    @MMario
    Nema na cemu! Mozda neko naleti na kakvu interesantnu stvar. Radi se uglavnom o starim spisima prevedenim na engleski, ima detalja iz pojedinih sfera svicarskog, americkog i engleskog urarstva, pa ko zeli, neka malo procacka po Watkinsonovoj stranici, a njegove sam tekstove nalazio na vise foruma. On je istoricar urarstva i na jednom je forumu napravio listu po njemu najbitnijih naslova vezanih za ovu nasu pasiju... ako uspijem opet naci, postavicu.
    Poslednja ispravka: RUS (29.9.2014. u 15:17)

  8. #8
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    zna li neko gde mogu kupiti knjigu, može i polovna, može i nova još bolje, ili naziv knjiga o remontu odnosno popravci časovnika

    ima na srpsko-hrvatskom jeziku remont časovnika ruskog autora ali ne mogu da je nadjem na kupindu, ne bih kupovao knjige na engleskom i nemackom jeziku, ne bih skidao nista online ili pdf, dakle interesuje me samo znate li naziv te neke zamisljenje targetirane knjige koja bi mi mogla pomoci

  9. #9
    Novi član
    Član od
    20.3.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    Knjiga Urarski prirucnik oo Josipa Ivankovica.
    Bila je u prodaji preko interneta,acini mi se da je ima,valjda ne kompletna,da se skine na netu.
    Ja sam je licno kupio na buvljaku za 150 dinara.

  10. #10
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Molba za knjigu

    hvala druže, ja sam je našao na kupindu ali po ceni od 3000 dinara, tri hiljade i nisam hteo oda je kupio, jbg imam biblioteku i kupovao sam knjige pa znam koliko se kreću cene, to je preskupo

    evo ima je i dalje, stajaće tu u oglasima još nekih trideset, četrdeset godina po istoj ceni, a ima jedna od 2.700 dinara

    https://www.kupindo.com/Tehnicke-nau...OSIP-IVANKOVIC

    inače nisam odustao od nje i dalje je tražim, sjajno štivo

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •