Strana 68 od 123 PrvaPrva ... 185864656667686970717278118 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 671 do 680 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #671
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Slazem se, za ovo nisu potrebne bolje slike, i ovako se vidi da je kopija u pitanju.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #672
    Novi član Avatar korisnika DonPatroN
    Član od
    30.5.2016.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Svratio malo do mojih veceras ( vise mu dodje nocas) i vidim caletov sat. Zarazen virusom satova (za to je kriv ovaj forum i vi xD) pogledah u sat da vidim kakvu glupost je sad nasao da nosi. Kad ono imam sta da vidim. Omega seamaster. Kao laik normalno nemam pojma da li je original, a i nemam pojma o samom modelu sata. Pa ako moze pomoc. Ako treba jos neka slicica slikam opet.
    Evo ga :



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #673
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Kopija i to jedna od očiglednijih, da ne kažem grđih.
    DonPatroN likes this.

  4. #674
    Novi član Avatar korisnika DonPatroN
    Član od
    30.5.2016.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    @sky hvala na brzom odgovoru, pretpostavljao sam, ali reko da proverim. Btw dosta lepo izgledaju uzivo ti satovi ( pretpostavljam da i original
    Omega izgleda vizuelno jako slicno).
    Elem ima jos satova
    Ovaj sam dobio iz USA pre mozda cak i 10 godina. Secam se da je bila lepa kutija metalna. Ali osim toga ne znam nista.
    A opet vi ste strucnjaci.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #675
    Novi član
    Član od
    15.6.2016.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom rado jubile cena

    interesuje me cena za ovaj model zenskog sata rado jubile isao sam na neke sajtove mada nisam uspeo naci odgovor pa se nadam da ovde ima dosta vas poznavaoca i da mi mozete pomoci sat je nov nekoriscen nazalost nemam originalnu kutiju jer je to bio poklon
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_20160615_092625.jpg

  6. #676
    Novi član Avatar korisnika DonPatroN
    Član od
    30.5.2016.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Imam jos jedno pitanje, posto mi nesto ozbiljno nije jasno.
    Naime naleteh na ovaj sat na netu Nakit, satovi i dragocenosti : Pilotski sat 14.06.2016 - ID 34540878 - KupujemProdajem
    sad mozda je replika mozda ne, ali ono sto meni upada u oci jesi rimski brojevi koji su okrenuti kontra (tipa VII, VIII).
    Ovo pitam posto to nije prvi sat na koji sam naleteo da ima tako napisane brojeve.
    Sad da i dalje ne zivim u zabludi, da li je mozda nekada tako radjeno, ili je sve fuserica ?
    I zna li neko nesto za ovaj reaktor iznad?
    Ako ne sme link sa sajta drugog, molim moderatore da izbrisu post.
    Hvala.

  7. #677
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    DonPatron imas talenat da nadjes repliku. Tag Heuer sa linka je replika.
    Sto se rimskih brojeva tice nista cudno nema u tome sto su neki napisani naopako. Ima dosta dzepnih, zidnih, kaminskih satova sa tako ispisanim brojevima.
    Sto se Reaktora tice u Guglu je spas. Nije to neki poznati brend pa da neko iz glave kaze sta je u pitanju. Verovatno je neki modni sat.
    DonPatroN likes this.

  8. #678
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Sto se kaze - hoce ga replike...

    Ali, sve je to normalno. O satovima se uci, kao i o svemu drugom. Nakon odredjenog vremena, sve potane jasnije, pa se i replike, pogotovo ove jeftine, prepoznaju bez problema.

    Za pocetak, mada su i sam izgled i zavrsna obrada sasvim dovoljni da covjek odmah okrene glavu na drugu stranu, cijena je nesto sto ce, cak i one koji se ne razumiju u satove, odmah upzoriti da nesto nije u redu.
    Ko jos prodaje Tag Heuer sat za sto i kusur eura? Toliko u prosjeku kosta kopca za Heuerovi kais.

    Ali, kao sto rekoh, sve se ove stvari uz malo truda i interesovanja nauce.

    Sto se Reaktora tice, po ponudi koju sam, onako, ovlas, pregledao, radi se o brendu koji, sudeci po dizajnu tipicnom za te neke fashion/sport hibridne satove i cijeni od stotinjak pa do cak par stotina dolara, puca na prosjecnog americkog kupca koji, u skladu s mainstream modnim tokovima, voli taj robustan, predimenzionirani trenutni trend, ali nema nekih aspiracija za dublje kopanje po ponudi, niti mnogo haje za trdicijom ili imenom.

    Dakle, americki fashion/sport hibrid, namijenjen masovnom trzistu, bez pretenzija da se ugura medju one, kako ih mi volimo nazvati, ozbiljne satove...
    E sad, ovo "americki"... gledajuci cijenu, a onda i cinjenicu da se ne pokusavaju pohvaliti svicarskim mehanizmom, sto je inace praksa, i sto brendovi vole da rade na sva zvona, radi se vjerovatno o Japancu u americkom okopu - sto, uzmemo li u obzir kvalitet i jednih i drugih, sat je vjerovatno kvalitetan i sasvim ok za nekoga koga zanima iskljucivo trenutni trend i, na kraju krajeva, tacno vrijeme.
    DonPatroN likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #679
    Novi član Avatar korisnika DonPatroN
    Član od
    30.5.2016.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Baksuz
    Mada ovo sa Tag Heuer nije bilo tesko (mislim ja ne znam kako je replika, ali sto si lepo rekao, cena od 100 i kusur evra za takav sat, odma ne valja nesto). Vise me zanimalo ovo sa rimskim brojevima, pa sam to hteo da proverim, a sat uzeo samo kao primer, posto sam na njemu video to. na kp ima svasta (verovatno su 90% replike, ali ima svasta bas).
    Poljot 30e, gshock 50-60, tissot 150...
    A ovo oko kopija, pa realno ima nekome od vas da platim pice/rucak pa da mi pokaze te cake i fore

  10. #680
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Da ti uštedim trošak - samo pogledaj prethodne strane i polako ćeš ući u štos

    Ukratko, evo brzih pokazatelja:

    - Preniska cena u odnosu na original
    - Ako prodavac u oglasu napiše „Ne znam da li je original” ili „Mislim da je original”
    - Ako sat ozbiljnog proizvođača ima lošu/jeftinu finalnu obradu ili neku grešku, npr. nakrivljen natpis
    - Ako se razlikuje na bilo koji način od originalnog modela (npr. drugačiji fontovi, brojevi i ostali delovi)

    Inače, veoma često su prisutne sve četiri stavke.

    Kako reče Sky, Google može da pomogne, jer tamo lako možeš naći sliku originalnog modela. Kada upoređuješ slike sa Googlea, OBAVEZNO pogledaj i celu stranu na kojoj je sat, jer to može biti i neki sajt na kome je postavljena fotografija replike.

    Teško je dati univerzalni recept, jer svaka replika je priča za sebe, a ovo su samo opšte smernice. Najsigurnije je odneti sat na pregled kod časovničara kome je poznat određeni model, odnosno koji poseduje kataloge ili može da dođe do fotografija originala.

    Što se tiče cena koje navodiš, poljot zaista možeš naći za 30 €, ukoliko je u pitanju stariji model, tissot se može naći za 150 € ako je kvarcni ili neki stariji/oštećeni mehanički (ali ne mehanički štoper), dok polovni G-Shock može da košta 50-60 €.
    Poslednja ispravka: Neša (25.6.2016. u 23:19)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •