Strana 77 od 123 PrvaPrva ... 276773747576777879808187 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 761 do 770 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #761
    Novi član
    Član od
    7.12.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    99% je original.

    Koliko vredi otprilike?

  2. #762
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    2000 evra. Šalim se, vredi koliko ti se sviđa. Ja ne bih dao ni 20 evra za to a kamoli 80.

  3. #763
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Evo koliko koštaju na oglasima:
    Pretraga oglasa - KupujemProdajem

    Pretragu sam ograničio na Beograd, a kako se vidi, prosek cene polovnih je 50 €. Naravno, ako je skuplje plaćen kada je bio nov, prodavac može tražiti i više novca. Pogledaj i ovu temu: Da li kupiti Jacques Lemans Powerchrono 1-1485B

    To u principu nisu loši satovi, mada spadaju u tzv. modne, a što se tiče cene, probaj da je spustiš ako ti se sat sviđa. Pogledaj za taj novac i neki Seiko, Citizen ili Casio. Ako u obzir dolaze polovnjaci, za istu cenu se svakako dobija više.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #764
    Novi član Avatar korisnika veljkozivanovic
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    37
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nasledio sam sat, stajao je u fioci bar 30 godina, časovničar je bio težak na rečima, reče samo da je navijač i da je mehanizam skoro suv, kompletan servis 5000din. Ne mogu da nađem nikakve podatke o ovom satu na internetu.
    Zahvalan za bilo kakav info.
    Od skoro sam prisutan na ovom forumu i oduševljen sam, za kratko vreme puno sam naučio i stekao još mnogo više poštovanja prema satovima i celokupnoj nauci koja stoji iza njih.

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  5. #765
    Novi član Avatar korisnika veljkozivanovic
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    37
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Zamalo da zaboravim slike😀.


    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  6. #766
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Veljko Živanovicu dobro došao na forum.
    Što se tiče sata rekao bih da je iz 50-tih godina. Ne znam ništa o samom proizvođaču. Što se mehanizma tiče , pogledaj vrlo pažljivo ima li neki logo ispod balansnog točka (taj veliki točak sa oprugom). Trebao bi biti neki logo.
    Ako vidiš logo uporedi ga sa oznakama na fotkama koje sam postavio. Tako bi mogao saznati ko je proizvođač mehanizma a to bi dalje moglo pomoći da se utvrdi koji je tačno mehanizam.
    Još jedna stvar, ako je majstor tražio za servis mehanizma 5000 dinara to je previše za taj mehanizam, otprilike duplo više od očekivanog. Toliko ne košta ni servis automatika npr Seiko 7S26 i slični. Uostalom obiđi nekoliko časovničara pa ćeš videti da to nije ta cena.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-1illl3.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-2v9reip.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-25q4rpf.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-692txe.jpg
    Bluesky likes this.

  7. #767
    Novi član Avatar korisnika veljkozivanovic
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    37
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Veljko Živanovicu dobro došao na forum.
    Što se tiče sata rekao bih da je iz 50-tih godina. Ne znam ništa o samom proizvođaču. Što se mehanizma tiče , pogledaj vrlo pažljivo ima li neki logo ispod balansnog točka (taj veliki točak sa oprugom). Trebao bi biti neki logo.
    Ako vidiš logo uporedi ga sa oznakama na fotkama koje sam postavio. Tako bi mogao saznati ko je proizvođač mehanizma a to bi dalje moglo pomoći da se utvrdi koji je tačno mehanizam.
    Još jedna stvar, ako je majstor tražio za servis mehanizma 5000 dinara to je previše za taj mehanizam, otprilike duplo više od očekivanog. Toliko ne košta ni servis automatika npr Seiko 7S26 i slični. Uostalom obiđi nekoliko časovničara pa ćeš videti da to nije ta cena.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	1illl3.jpg
Viđeno:	137
Veličina:	79,5 KB
ID:	128319Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	2v9reip.jpg
Viđeno:	127
Veličina:	80,9 KB
ID:	128320Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	25q4rpf.jpg
Viđeno:	178
Veličina:	72,1 KB
ID:	128321Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	692txe.jpg
Viđeno:	164
Veličina:	61,2 KB
ID:	128322
    Hvala na brzom odgovoru, čini mi se da nema nikakav logo ispod b točka, primetio sam samo u tom delu broj 853 ako to išta znači..

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  8. #768
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Taj broj je verovatno oznaka mehanizam ali ne znam ko je proizvođač.

  9. #769
    Novi član Avatar korisnika veljkozivanovic
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    37
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Taj broj je verovatno oznaka mehanizam ali ne znam ko je proizvođač.
    Mehanizam sa brojem 853, kako internet kaže, imaju IWC🤔 i ETA.. ETA-in je iz 41 godine i ima u varijantama sa 21 i 15 rubina, možda je taj, to bi verovatno značilo da je solidan i da bi ga vredelo popravljati?

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

  10. #770
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Tražio sam preko Gugla koji bi to mogao biti mehanizam. Eta 853 i IWC 853 nije sigurno. Mehanizam u tvom satu ni malo ne liči na te mehanizme. Inače IWC 853 je automatik a tvoj je ručni navijač.
    Poslednja ispravka: skydrummer (19.12.2016. u 0:32)

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •