Strana 44 od 123 PrvaPrva ... 344041424344454647485494 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 431 do 440 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #431
    Novi član
    Član od
    26.11.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Evo slika zadnje strane

    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...444e7164884271

    A kad je urar otvaro jedan masina je bila zlatno crvenkaste boje.. uglavnom on je osto zadivljen haha

  2. #432
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Sat je ok, treba samo vanjsko uređenje

  3. #433
    Novi član
    Član od
    26.11.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pošto nisam upucen u svijet satova koliko se krece cijena takog uredjenja ciscenja, da se dovede u red.. i ako moze jos koju cijenu ovakav sat moze postici? Puno hvala na dosadasnjim odg i vremenu

  4. #434
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    400-700 dolara ovisi o stanju, a cijena čišćenja kako se snađeš, rasklopljen sat odnosno kućište i poklopac najbolje je dati nekome od zlatara na poliranje i to je trošak maksimalno 15 eura, zamjenski plexi oko 10 eura sa izmjenom, i samo čišćenje i podmazivanje oko 70 eura,

  5. #435
    Novi član
    Član od
    26.11.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Hvala nokru na odgovorima, a evo me opet s nekim pitanjima. Valjda nisam dosadan

    Rijec je o satu Omiko, jel' neko zna nesto o ovome satu konkretno

    Chronometer (OMIKO) iz 1920 - pozlata 20 mic - Antikviteti - Nakit i satovi - Sarajevo - Centar - PIK.ba

  6. #436
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Vrlo malo, gotovo ništa podataka o Omiko, vidio sam tvoj, to su rare satovi. Imam negdje jedan takav u jako lošem stanju. Uslikaj werk pa ću ga usporediti sa onom mojom celeom. U svakom slučaju vredi onih para.

  7. #437
    Novi član
    Član od
    26.11.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Sat još nije moj, al bi mogao da bude, pa evo tražim sve moguće informacije o njemu, ne znam više gdje da gledam

  8. #438
    Novi član
    Član od
    18.12.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-omega1.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-omega4.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-omega3.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-omega2.jpg

    Pozdrav svima, ja sam Saša, i hteo bih da razrešim jednu svoju nedoumicu, vezanu za dve ''Omege''. Namerno stavljam navodnike jer mi nije jasno o čemu se kod ovih satova radi. Ova sa crnim ciferom ima znak Omege, ali ne i natpis na ciferu, a ova braon, e kod nje mi tek ništa nije jasno jer ništa slično nisam video. Njen mehanizam za sada nemam fotografisan, ali je on definitivno potpisan kao Omegin. Inače, serijski broj ove crne Omege, sa poklopca, ukucan u bazu podataka sa Omeginog sajta kaže da je u pitanju Omega De Ville iz 1967. Bio bih zahvalan za svaku dodatnu informaciju. Pozdrav!
    nokru likes this.

  9. #439
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pozdrav Saša i dobrodošao na forum. Ako možeš, uslikaj satove u boljoj rezoluciji i postavi obavezno slike mehanizama.

    Pretpostavljam da je kod prve omege ofarban cifer, što sam već viđao kod časovničara. Ovo sa farbanjem cifera je poznato kao priručno rešenje ukoliko cifer počne da patinira. Možeš li da postaviš neki link ka toj omegi iz 1967. godine? Ukoliko se slažu po obliku, dimenzijama i slično, mislim da je cifer farban. Ovu drugu omegu ne vidim lepo, pa ne bih da govorim napamet.
    nokru likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #440
    Novi član
    Član od
    18.12.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Na žalost, ta Omega koju sam našao u bazi podataka nema fotografiju, zato sam i zbunjen zbog nedostatka natpisa na ciferu. Kad cifer pažljivo pogledam ne bih rekao da je farban, zato sam se i zbunio. Što se ove druge, braon Omege, tiče, uslikaću je foto-aparatom u boljoj rezoluciji, i otići ću kod časovničara da mi otvori sat da bih slikao mehanizam. Hvala puno na brzom odgovoru
    nokru likes this.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •