Strana 40 od 123 PrvaPrva ... 303637383940414243445090 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 400 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #391
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Start 2MČZ ili franken Start?

    U sunce ti, ovo lici na svajcarski mehanizam xD Uzgred budi receno, ne pokusavaj da ga pokrenes, ispao ti je lezaj balansnog tocka
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #392
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ako dobro vidim, a fotka jeste malo mutna, ležaj je na mestu.

  3. #393
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Vidis lezaj na balansnom tocku? Rubin?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #394
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Meni se čini da ležaj/rubin fali.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  5. #395
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Da citiram sebe ( mada nisam isključiv ):
    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ako dobro vidim, a fotka jeste malo mutna, ležaj je na mestu.
    U principu suština stulinog pitanja je nešto drugo samo što njega nema da kaže ima li neka oznaka na mehanizmu.
    Poslednja ispravka: skydrummer (14.7.2014. u 11:28)

  6. #396
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Skydrummer, a da prosetas ti po naocare? Salim se, nisam ni ja siguran, samo mi se cini da lezaja nema.. takva je bila i moja Raketa... sad je na privesku :/

    Ovaj mehanizam me po dizajnu podseca na neki svajcarski, prvo sto mi je sevnulo kroz glavu kad sam ga video bilo je "Landeron!"...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #397
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58509
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Postojala je saradnja ruskih firmi sa francuskim LIP-om i ugradnjom mehanizama LIP T18,R43 tako da je mozda to u pitanju. Slika je mutna a evo dva primera rusko-francuske saradnje- Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-zvezda-sa-lip-t18.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-26.jpg
    Bluesky likes this.

  8. #398
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Prvenstveno dizajn mostova... Znam da Rusi u globalu retko rade ove uvijene i fensi mostice, vec sve obradjivano plugom/drljacom Bio sam odusevljen nekim starim Landeronovim stoper mehanizmom, sa mnogo mostova i sitnih detalja, prakticno skeletizovan mehanizam pa sam verovatno zbog toga to odmah povezao...
    Bluesky likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #399
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Start 2MČZ ili franken Start?

    Vid je u redu , hvala na pitanju . S druge strane, fotografija je mutnjikava i nedovoljno zumirana a i svetlo loše pada na sam ležaj pa se ne može biti 100% siguran. Takođe i rubinski ležaj ( na stulinom mehanizmu) je manji.
    Evo nekoliko fotografija koje da su za nijansu-dve mutnije ili tamnije moglo bi se lako reći nema ležaja.
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-1431e.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-1553c.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dscf1643.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-ehelgin17.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-jewel3b.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-742143793_o.jpg

    Da budem iskren, ne znam koji je mehanizam ugrađen u stulin Start ( fotka je loša i ne vidim nikakve oznake ). E sada ne bih mogao tako lako pretpostaviti da je švajcarski samo na osnovu vijugavih mostića. Ništa na tom mehanizmu nije specijalno dekorativno niti fensi, drugim rečima teško se na osnovu toga može bilo šta pretpostaviti. Moglo bi se pretpostaviti da je mehanizam "ne-ruski" na osnovu slova na mostu balansnog točka ( A,R ; F,S ) . Sovjetski mehanizmi uglavnom, ne uvek, imaju ugravirano +, - .
    Takođe ne mislim da su ruski-sovjetski mehanizmi grubi po pitanju obrade ( plug-drljača). Nedekorisano je već nešto drugo. Evo samo jedan primer starog sovjetskog sata koji ni po čemu nije luksuzan, danas a verovatno i onda kada je napravljen košta kao pivo u diskoteci a ima predivan mehanizam. Neki drugi bi ovo naplatili mnogo više ( ili bar više od jednog piva ).
    Eduardo's Collection of Soviet and Russian Timepieces: 16- Mockba

    Na žalost ništa od napisanog ne pomaže stuli.
    Poslednja ispravka: skydrummer (14.7.2014. u 17:23)

  10. #400
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Start 2MČZ ili franken Start?

    Ma volim ja ruske mehanizme, ali je u globalu poznato da su radjeni tako da im je preciznost (obrade, ne odrzavanja vremena) slabija... Neki njihov je pricao da su hteli da prave satove ali da nikako nisu mogli da dostignu nivo svajcarskih masina, pa su pravili grublje i krupnije mehanizme, sta li vec. Isto je na WUS neki lik rekao nesto u fazonu (parafraziram) "I keep thinking about some mechanic in rural Russia mending his Raketa with a pocket knife, hairspring and a tyre wrench from 1958 tractor" Ruku na srce, nije cak ni retko da ljudi od mehanizama iz Amfibije lagano naprave hronometar, mislim da je na ovom forumu neko uterao sat u +- 1 sec dnevno. A sto se mostova tice pomenuo sam da me je iz nepoznatog razloga asocirao na Landeron... :/ Ne mogu da pricam nista, "ne gi poznavam"

    Poenta price, cekamo stulu i batalimo rubine i kvalitet ruskih mehanizama... to je mesto za drugu temu i vecita debata...

    Zazdorovije !
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •