Strana 11 od 63 PrvaPrva ... 7891011121314152161 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 623
Like Tree501Likes

tema: Kako prepoznati kopije (replike) satova

  1. #101
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Tesko da je popravka origanalnog Vaserona 200 evra.
    milan zmaj likes this.

  2. #102
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Opet krecu gluposti koliko mogu da osetim
    Djordje, RUS, sonebg and 2 others like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #103
    Novi član
    Član od
    4.10.2012.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Tesko da je popravka origanalnog Vaserona 200 evra.
    Cenis da je skuplja popravka?

  4. #104
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Pa da,za neki evro vise.
    Evo,vidi cene. Mozda ce trebati da se pristedi jod malo za popravku.
    http://www.thefinestwatches.com/vach...ny-c-4322.html
    Poslednja ispravka: Djordje (5.10.2012. u 8:26)

  5. #105
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Ako misliš da si na neki način došao u posed sata koji je nov koštao kao luksuzni automobil ili kuća, onda će popravka definitivno biti skuplja

  6. #106
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Postavi lepo slike i lisis se razmiljanja o popravci da se vidi iz daleka ili iz blizine da li je sat ok ili ne.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #107
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Citat susu90 kaže: Pregled poruke
    Cenis da je skuplja popravka?
    Popravka za sat tog cenovnog ranga mora biti skuplja. Moja pretpostavka je da je časovničar koji je rekao da je sat original video to kao svoju priliku za lepo zaradi na brzinu. Lično ne volim da pravim pretpostavke ako ne moram, pa bi najbolje bilo kao što je Milan predložio da postaviš kvalitetne fotografije kako bismo otklonili sve sumnje.

    Najiskrenije bih voleo da se ispostavi da zaista imaš originalan sat, ali iz mog dosadašnjeg iskustva takvih slučajeva je jako malo kada su satovi te klase u pitanju. Nažalost situacije slične onoj prikazanoj u popularnoj seriji Mućke, se jednostavno u praksi skoro i ne dešavaju:

    Djordje, milan zmaj, RUS and 9 others like this.

  8. #108
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Citat susu90 kaže: Pregled poruke
    Imam sat Vacheron Constantin 42005 i ne znam dal je original il replika? automatik je, radio neko vreme i stao. Kad sam hteo da ga popravim jedan casovnicar je reko da je kopija i da ne vredi popravljati a drugi mi reko da je original i da je popravka 200eura... a u zlatari mi je receno da ima mehanizam od belog zlata... Da li neko ume da proceni autenticnost na osnovu fotografija? stavicu i sliku skoro
    Pozdrav susu. Evo mogu ti dati neke informacije oko VC i popravke. Imam jedan vintage Vacheron, otvorio sam cak i temu o njemu ovde:

    Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    Posle teme sam kontaktirao direktno VC u Zenevi da bih dobio informacije prvenstveno o cenama (posto znam da je sat original). Ono sto sam saznao je da sertifikat o autenticnosti kosta 1200 CHF (skoro 1500 evra) dakle samo da dobijes potvrdu da je sat originalan. Sto se tice servisa i popravki, otprilike najmanja moguca cifra koju je potrebno odvojisti da se sat sredi (ukoliko ne radi) je oko 2000 evra, a to se moze i udvostruciti bez problema ukoliko je neki ozbiljniji kvar u pitanju. Sto se mene tice to ce sacekati poprilicno.... Naravno, dosta toga zavisi i od modela i njegove cene, a i od stanja u kom se sat nalazi. Uzgred, moj ujak takodje ima stari VC i on je sve to vec obavio i na sredjivanje sata potrosio 3000 evra (sat je sada predivan, od belog zlata sa novim ciferom, izgleda fantasticno). Vacheron Constantin je najvisa klasa proizvodjaca satova i cene su jednostavno takve.

    Moje misljenje je da ili je sat kopija ili je casovnicar koji ti je trazio 200 evra za popravku amater i prevarant jer koliko sam se ja raspitivao, a jesam, velika vecina casovnicara koji drze do sebe ce ti, kada vide original VC, reci da oni to ne mogu da urade i da se obratis proizvodjacu ili malom broj majstora koji taj posao moze da obavi kako treba.

    Daj te slike pa da vidimo i taj sat...
    Vladan Stevanovic likes this.

  9. #109
    Novi član
    Član od
    4.10.2012.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Citat Codelen kaže: Pregled poruke
    Pozdrav susu. Evo mogu ti dati neke informacije oko VC i popravke. Imam jedan vintage Vacheron, otvorio sam cak i temu o njemu ovde:

    Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    Posle teme sam kontaktirao direktno VC u Zenevi da bih dobio informacije prvenstveno o cenama (posto znam da je sat original). Ono sto sam saznao je da sertifikat o autenticnosti kosta 1200 CHF (skoro 1500 evra) dakle samo da dobijes potvrdu da je sat originalan. Sto se tice servisa i popravki, otprilike najmanja moguca cifra koju je potrebno odvojisti da se sat sredi (ukoliko ne radi) je oko 2000 evra, a to se moze i udvostruciti bez problema ukoliko je neki ozbiljniji kvar u pitanju. Sto se mene tice to ce sacekati poprilicno.... Naravno, dosta toga zavisi i od modela i njegove cene, a i od stanja u kom se sat nalazi. Uzgred, moj ujak takodje ima stari VC i on je sve to vec obavio i na sredjivanje sata potrosio 3000 evra (sat je sada predivan, od belog zlata sa novim ciferom, izgleda fantasticno). Vacheron Constantin je najvisa klasa proizvodjaca satova i cene su jednostavno takve.

    Moje misljenje je da ili je sat kopija ili je casovnicar koji ti je trazio 200 evra za popravku amater i prevarant jer koliko sam se ja raspitivao, a jesam, velika vecina casovnicara koji drze do sebe ce ti, kada vide original VC, reci da oni to ne mogu da urade i da se obratis proizvodjacu ili malom broj majstora koji taj posao moze da obavi kako treba.

    Daj te slike pa da vidimo i taj sat...

    Trenutno nemam sat kod mene, poslao sam ga drugu da vidi sta moze s njim... cim ga dobijem nazad slikam ga i stavljam slike... A sat je kupljen u Becu na crno, tad nije radio datum pa je uzet ispod 100 evrica od nekih cigana sad stvarno nzm... I ja licno mislim da je kopija ali me zbunilo to sto u zlatari kazu da ima nesto u njemu od belog zlata a casovnicar kaze da je oko 300 evra... dal replika satovi mogu da imaju u sebi nesto od belog zlata il slicno? ja stvarno nemam pojma oko satova i moram da pitam izvinite ako dosadjujem...

  10. #110
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    S'obzirom na to koliko je placen i kako si dosao do njega, mogu odgovorno da tvrdim da je u pitanju replika.
    Tesko da sat koji u kini kosta 20-30 evra, moze da ima nesto vredno u sebi
    krstin likes this.

Slične teme

  1. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  2. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •