Strana 65 od 69 PrvaPrva ... 1555616263646566676869 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 641 do 650 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #641
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Pre neki dan kupio sam dve pune kese satova oko 400 satova od nekog pokojnog satcije !!!
    Svaka tebi čast!
    Ali,i ne čudi me od nekog ko ima sposobnost da trguje sa pokojnicima

    Mi smo ipak samo smrtnici

    PS-Da ne radiš ti kao čamdžija preko reke Stiks?



    Zagor, BANDIDO and arch_m like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #642
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Dobro nisam objasnio detaljnije satovi su bili vlasnistvo nekog pokojnog satcije, normalno da ih nisam kupio bukvalno od njega kupio sam ih od coveka koji ih je kupio od njegovog sina i tako to !!!
    VLADAN P likes this.

  3. #643
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Stavi nekog smajlija da ne pomislim da si me preozbiljno shvatio

    A sada par ozbiljnih pitanja- Kako čuvaš toliki broj satova? Po fiokama ili imaš nešto posebno za njih?
    Da li imaš nekoliko omiljenih koje redovno nosiš ili svaki dan neki drugi sat?
    (Ja ih imam dvadesetak i već mi je mali problem da ih sve redovno nosim)
    I ,na kraju, da li si imao priliku da negde na neki način prikažeš tvoju kolekciju?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #644
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Evo smajli ovo je inace moj prvi smajli koji sam ikada stavio na internetu, nemam naviku koristiti smajli ali za tebe Vladane evo ucinio sam to

    Satovi su mi poredjeni u aktovkama imam sad nekoliko aktovki koje moram odneti kod majstora da ih prisposobi nesto drzim po kutijama nesto u kesama I tako to.


    Imam nekoliko omiljenih koje nosim znaci nenosim svaki dan drugi sat
    na vrhu lestvice od onih koje nosim su


    Seiko Atlas




    Osco nemacki navijac njega izuzetno volim I nosim



    Seiko 7a28



    Onda Italijan walmax



    Onda cesto nosim ovaj Swach



    Ove satove nosim cesto I menjam ih na dva tri dana za svecanije prilike nosim I druge satove koje cu objaviti u iducem postu.
    vladas, jagos, 23jewels and 16 others like this.

  5. #645
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Eto mene opet nakon nekog vremena, bilo je dosta obaveza ali bilo I malo vremena da nesto uslikam a nakupilo se dosta satova za fotkanje ali pocecu sa jednom lepoticom koja je cekala dve godine da bi se popravila falio je jedan deo kog sam slucajno nabavio I evo sada radi odlicno

    Ovo je opet jedan kolekcionarski sat povezan sa istorijiom, za to je zaduzen veliki norveski pustolov I naucnik Tom Hejerdal Бавио се проучавањем порекла становништва Полинезије. Изнео је претпоставку да они потичу из Јужне Америке. Тор Хејердал је, сплавом направљеним од дрвета названим Кон Тики 1947. године, за 101 дан са пет путника препловио Тихи океан. Пошао је из Перуа у Јужној Америци и прешао 8.000 километара. Исти такав сплав користили су Индијанци вековима раније. Торова посада није имала ни карте ни инструменте osim satove koje su dobili iz fabrike satova Eterna. Хранили су се оним што су успут ловили:рибама, делфинима, ајкулама. Залихе воде обнављали су кишницом. Сплав је прешао кроз две страшне олује. Коначно сто првог дана, насукао се на једном острву у Полинезији. После недељу дана лутања уз обалу, посада је срела урођенике који су живели на острву. Сплав је спасен и послан у Норвешку. Документарни филм о овој експедицији освојио је две награде Оскар. Књига под називом „Експедиција Кон Тики“ преведена је на седамдесет језика укључујући и српски

    Tako je I ovaj sat dobio ime Eterna Matic Kontiki po splavu u kojem su plovili, ovu Eternu Kontiki koju ja posedujem je iz prve serije koja je izasla 1952 godine cal 1424 sa datumom, cifer je za razlike od eterne koja je plovila na Kontikiju elegantnije varijante onaj koji je bio na splavu bio je vise u military stilu. Radi se o izuzetno lepom I jednostavnom satu odlicne izreade za ono vreme inhause automatski mehanizam sa velikom balansom koja mi je bila problem da je nabavim a na kraju sam nabavio kompletni mehanizam. Poklopac je sa zlatnim medaljonom na kom je kovanica Kontiki splava a narukvica je iz poznate radnje za ekskluzivne narukvice I nakit Gay Frères.Promer kutije 37mm velika krunica sa logoom Eterne pet kuglica koji simbolizuju lagere koji pomazu da se lakse krece automatsko klatno a ovi lageri su bas izum koji je izasao iz Eterne.Elegantni sat bezvremenskog dizajna ulepsao je moju kolekciju .















    RUS, vladas, jagos and 21 others like this.

  6. #646
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Walter, odlican sat, kao i prica o njemu.
    Svaka cast!
    Walter likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #647
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    SJAJAN sat, lepo predstavljanje! Lozio sam se svojevremeno na Eternu Kon-Tiki, pa je onda zaboravio. Divim se Hejerdalu, svidja mi se Eterna - hvala sto si me podsetio, Walter

    Ako nije tajna, koji rang cene dostizu?
    Poslednja ispravka: anbeast (28.12.2014. u 12:59)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #648
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Ova kako sto je moja iz prve serija bez dadtum cal 1414 i moja koja je sa datumom cal 1424 sa belim ciferom i orginalnim lancem u zavisnost od ocuvanosti dostizu cenu od 600 - 1200 dolara na ebay se moze naci na aukciji dobao ocuvan za nekih 500- 800 dolara.

    Crni cifer kao ovaj na slici koi ima isti mehanizam - calibar kao beli, ide 2000 dolara i vise neki dostizu i do 4000 !!!

    Poslednja ispravka: Walter (28.12.2014. u 14:29)
    RUS, vladas, jagos and 3 others like this.

  9. #649
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Seiko kolekciju pojacao sam sa nizom satova koje jos nisam pretstavio, evo prvi neka bude ovaj Seiko chronograph 7a38 706a o modelima Seiko 7a28 I 7a38 dosad je dosta napisano da potsetimo da su ovi modeli po mnogima jedni od najboljih quartznih chronographa ikad napravljenih pouzdana 15 rubinska masina koja je postala I istoriski model jer to prvi quartzni analogni chronograph u svetu koji je Seiko promovirao davne 1983 godine. Ovaj model isto kao I ostali popularni modeli iz ove Seikove serije deluje pilotski pa sam ga kao I ostale fotkao u tom stilu inace ovo mi je 6 sat u kolekciji iz ove serije ostalo je za sad da fotkam jos Vulkan bombera ali bice I to uskoro !











    Njegovi drugari iz kolekcije !!!




    RUS, vladas, jagos and 19 others like this.

  10. #650
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.987
    Lajkovi
    58281
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Walter odlicno kao i uvek dosada.Bravo

Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •