Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
Like Tree23Likes

tema: Sholym - moji satovi

  1. #31
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Citat Sholym kaže: Pregled poruke
    Na kutiji je pisalo datum uvoza cini mi se 2008 mozda je ovo varijacija na model sa sajta, a mozda je kutija od tog modela sa sajta a da je ovaj moj noviji nzm, a ne znam kako lepo da uslikam kad sa telefonom ne mogu lepo, uzivo kad gla gledam i kad gledam slike mnogo detalja izgleda cudno npr brojevi mi na slikama ispadnu kao plasticni a uzivo je mnogo drugacije kao i samo kuciste na slici ispada mnogo losije dok je uzivo mnogo bolje :/
    Eh, jedini razlog bi to moglo biti; Da je neka starija ili novijavarijacija. Ali mi i onda nije jasno kako da nema
    nijedne slike na netu. Inace; Ako je starija varijacija/model trebao bi barem dobiti dobar popust na satu.

  2. #32
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Nzm to je jedino logicno, znajuci Berica ne verujem da je neka kopija nzm...Covek je profesionalan...

    Evo kutija tj onaj "omot" oko kutije
    Sholym - moji satovi-dsc_0156.jpg

  3. #33
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Mene samo jedno zanima, posto ja nisam cuo za taj mehanizam miyota sa 35 rubina(ne kazem da ne postoji, samo ja nisam cuo), pa ako neko zna vise o tome.
    A sto se tice slika, bilo bi dobro da postavis i slike mehanizma, i sata

  4. #34
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Jasmin, jesi li našao na internetu fotografiju ovog modela (LS1034 BKLA)? Evo šta je meni Google prikazao: luciano soprani orologi - Google претрага

    Ukratko, u pitanju su slike, a ne fotografije, pa se bojim da je greška zapravo tu. Koliko piše na Berićevom sajtu, unutra je miyota. U pitanju nije neka marka kao što je Rolex ili Breitling, već modni sat sa potpisom pomenutog dizajnera. Vidim i da je cena relativno jeftina za štoper. Kod nas košta 24.057 dinara, što iznosi oko 200€. Čak i kada koristim britanski Google, firma Berić je praktično prvi pogodak kada su u pitanju satovi. Evo linka za britanski Google: Google
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Citat Jasmin kaže: Pregled poruke
    Ma verujem ja tebe 100% Nego mi taj sat nikako nije nalik
    kako bi trebao izgledati prema slikama na raznim stranicama..
    Vidim jos nesta, ocrtao sam zutom bojom.
    Ove 2 fotke za uporedjivanje nisu merodavne, posto leva je model od nekog svetlog materijala, a desna je od ove zute boje, bar po slikama. Moze da bude razlika u jednom slovu oznake sata, i da satovi na prvi pogled budu identicni , a u stvari nisu. Cist primer su moj i Djoletov sat na prvi pogled isti a u stvari razliciti. U svakom slucaju nije lose otici na proveru

    P.S Studiska fotka sata, i ova u kucnoj varijanti su ko nebo i zemlja

  6. #36
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Ove 2 fotke za uporedjivanje nisu merodavne, posto leva je model od nekog svetlog materijala, a desna je od ove zute boje, bar po slikama. Moze da bude razlika u jednom slovu oznake sata, i da satovi na prvi pogled budu identicni , a u stvari nisu. Cist primer su moj i Djoletov sat na prvi pogled isti a u stvari razliciti. U svakom slucaju nije lose otici na proveru

    P.S Studiska fotka sata, i ova u kucnoj varijanti su ko nebo i zemlja
    To sto kazes zut materijal nije nista zuto nego kada se blic uperi ili jako svetlo ti "srebrni delovi" se prelamaju u zuckasto pod odredjenim uglom. a i drugo je slika koja je radjena u programima a drugo slika iz ruke sa amaterskim aparatom

  7. #37
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Mozda sam ja panicar, ali meni nikako nije jasno da smije biti tolika razlika.
    Zaboravite sad malo boje i male nijanse i pogledajte u kazalje koje nisu nalik
    nicega ili brojke datuma koje nisu na mestu. To se nestmije desiti (u mojim ocima)
    nikako, nema veze jeli sat kostao €20 ili €200. Evo moj Seiko 5 koji kosta €45 pa
    je isto kao na svim slikama i fotografijama koji mozete naci na internetu.. Ja stvarno
    jos nikad u zivotu nisam video tolike velike razlike kao kod ovog Luciano Soprani sata.

    Izvinjavam se ako sam vam digao tlak.

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sholym - moji satovi

    Ljudi, ja mislim da ovo nije replika, a evo i zašto - u pitanju nije poznat i skup brend, ali ni poznat modni sat koji ima relativno malu cenu. Postoje replike satova skupih proizvođača, kao što su Rolex, Breitling, Panerai i slično, ali i onih jeftinih i modnih, kao npr. Adidas, Armani, pomenuti Seiko ili čak Q&Q. Svim navedenim proizvođačima je zajedničko da su poznati širokim narodnim masama. Zbog čega bi neko pravio repliku relativno nepoznate robne marke, kada je izvesnije da će se prodati replika proizvođača za koga su čuli i taksista i lekar, i vodoinstalater i profesor, i čistač i advokat? Imamo i na forumu jedan tekst koji bi mogao da pomogne u razrešavanju misterije: Luciano Soprani satovi

    Ovo je sat koji potpisuje italijanski proizvođač, ali koji u sebi ima miyotu, a po svoj prilici, gotovo svi delovi su kineski. Ne kažem da je sat zbog toga loš, već samo konstatujem. Mnogi proizvođači satova, ali i ostale robe, imaju jeftiniji segment proizvoda kako bi bili svima dostupni i kako bi se reklamirali. Ako se upotrebi Google, videće se da je slika veoma malo, da nije u pitanju brend koji bi tek tako mogao da donese profit ako se napravi njegova replika, a pošto je cena u Italiji gotovo identična sa ovdašnjom i time svedoči da je sat u startu jeftin, mislim da Sholym nema razloga za paniku.

    Ukratko, verujem da je italijanski proizvođač malo zeznuo stvar sa slikama jer nije pazio na detalje.
    Jasmin likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Slične teme

  1. eee - moji satovi
    By eee in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 5.6.2017., 6:07
  2. Walter - moji satovi
    By Walter in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 684
    Poslednja poruka: 18.10.2016., 17:11
  3. Vlajo - moji satovi
    By vlajo in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 21.9.2016., 9:51
  4. JovanaM - moji satovi
    By JovanaM in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 22.11.2014., 17:27
  5. marko789 - moji satovi
    By marko789 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 23.11.2012., 14:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •