Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree30Likes
  • 22 Post By Can'tStand'Ya
  • 8 Post By Can'tStand'Ya

tema: Can'tStand'Ya - moja kolekcija

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6979
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Can'tStand'Ya - moja kolekcija

    U trenucima kada sam prvi put osetio da je na neki nacin kolekcija zaokruzena (gledano iz mog ugla), verujem da nije zgoreg predstaviti kolekciju, na slici slozeno po redosledu pristizanja sa prigodnom pricom (nadam se da nece biti previse dosadne, a o samim tehnikalijama pisem manje sto zbog neznanja sto zbog toga sto se o vecini modela gotovo sve vec zna)




    (1) Casio DB-34H .. sat kupljen 99-e, a kod mene je od mozda 2001 kada sam ga dobio na poklon ... meni drag iz mnogo razloga, a pre svega po tome sto je bio na odlsuzenju vojnog roka 2004, a posle gde god jos godinama jer mi je bio jedini sat. DataBank model, funkcija koja je skroz pregazena ali nekada je znacilo imati digitalni imenik. Sat ima tragove nosenja, ali dobro nosi svoje godine, sve funkcije rade i dalje je neverovatno udoban, najpre zbog narukvice.

    (2) Seiko SKX007 .. kupljen pocetkom 2017-e, a nakon toga je redom menjana narukvica (Strapcode Oyster) a kasnije kazaljke (Yobokies), te na kraju mehanizam (NH36) i potpisana krunica. I dalje meni veoma omiljen, kupljen bez probanja, tj 'na slepo', ali zbog umerenih dimenzija te solidne mase za moje pojmove, takodje vrlo dobro se nosi. O samom modelu se sve vec zna, nadam se da nisam previse promenio sat da postane 'nesto drugo' a ne vise SKX. Zao mi je sto ne mogu da nadjem fotku iz 'stock' perioda

    (3) Casio 5600HR .. leto 2017, kada satitis uzima maha, i resavam da probam negativni displej. Casio kao izbor se ne dovodi u pitanje, jer za mene je to sinonim digitalnog sata. Posebno drag posto je bio sa mnom iste jeseni u Kolumbiji ..secam se prvog jutra posle puta od 24 sati, voznje zicarom iznad Medeljina, slikam sat dok se vozimo naravno za postavku na nas forum, koleginica me pita 'a sto slikas sat', a odgovor nije za citiranje .. jedna slika sa tog puta

    Cesto nosen na aktivnosti i utakmice, jer crvena boja na unutrasnjosti narukvice mora doneti neku sportsku srecu


    (4) Orient Bambino .. stigao pocetkom 2019, takodje opste poznat model, za mene kao dress varijanta .. mozda sat koji je dobio najmanje paznje, jer je dosta formalan i u skladu sa tim koristen .. u svakom slucaju ko god da je video sat, dao je vrlo pozitivne kritike - nije da mi je to bitno, ali je lepo dobiti potvrdu da Orient ne izdaje toliko generacija ovog modela zalud ..



    (5) Seiko 6119 8450 - proizveden 1974, a kod mene je od aprila 2020 kao rezultat zelje za Seiko peticom, pritom plave boje ... veoma brzo je uzeo svoje mesto u srcu i dosta ucesca na ruci, vintage utisak je neverovatan, a meni se izmedju ostalog jako svidja po sekundari koja je isla i na mnoge druge modele iz tog perioda, koje bi takodje rado uzeo u razmatranje.



    (6) Casio GW-M5610 .. avgust 2020, za mene predobar model i jedini pravi izbor za zaokruzivanje digitalne kolekcije .. utisak je da je to smart sata pre smart sata, sa funkcijama koje su taman napredne koliko i retro, tako da je od tada preuzeo primat kada je nosenje digitalnih satova ...



    (7) Ракета 24ч ... dugo trazen model, prvi put zapazen naravno ovde na forumu, rezultat zelje za ruskim satom, navijacem, i pre svega ovim konkretnim modelom .. magija svetskih gradova ispisanih ruskim pismom, za mene fantasticna pojava na ruci, i veliko odusevljenje kada sam ga pridobio .. takodje visoko ocenjen od onih koji su imali prilike da ga vide, i svim pogledima



    (mentions)

    (1) Sector sat kupljen 2009 godine, ne znam koji je model ili kako bi to mogao saznati ... kada sam ga kupovao, onako neupucenom jako mi se svideo i rado sam ga nosio ... poklonjen drugaru 2017, kada sam uz SKX shvatio sta je 'sat' a sta je sat.

    (2) Fossil vodomer, sa radoscu otudjen prosle godine, kupljen mozda krajen 2015, takodje u fazi neobrazovanosti ... vise nije kod mene, na srecu


    (3) Garmin narukvica i sat .. narukvicu vise ne koristim, a sat je od skora tu, i nadam se da ce noge izdrzati za trcanje, tj da ce osnovni razlog zasto imam uopste satove ovog tipa ostati na snazi. Inace ne koristim ga kao smart sat niti me zanimaju sva ta podesavanja i feature-i.



    (sta dalje) u neku ruku konacno je lako reci - gotovo nista ... sa raketom sam dostigao neku tacku ka kojoj sam nesvesno isao, tako da svaki sledeci sat mora da ima nesto potpuno razlicito da bi ga uzeo u razmatranje .. do sada sam uvek gledao da svaki sat unese u kolekciju nesto potpuno novo, i da nemam dva slicna sata, i mislim da sam u tome dobro uspeo, mada na manje od 10 primeraka to i nije tako tesko. Eventualno Vostok Amfibija ili neki drugi Vostok bi uzeo (tj ponovo rusa, tu nema razmisljanja, obavezno cirilica i pozeljno сделано в СССР), ali nekako ne na slepo jer ih nikada nisam video uzivo i ne znam sta da ocekujem. Sa druge strane, svidja mi se Seiko Pressage sa belim dial-om (vidjen naravno ovde jer taj model poseduje clan sdbiba), ali mi ne predstavlja tu vrstu pritiska da ga uzmem, mada nije da nisam gledao 'sta i kako' .. sve osim toga predstavlja u neku ruku nemogucnost da postojece clanove kolekcije nosim po zasluzi i stoga ne zelim da kupujem da bi gomilao, vec da bi satove koristio bez opterecenja. Naravno ne spominjem Seiko hronografe ili Tuna automatic, Omega Moonwatch, pa i poneke skupe modele koji kostaju pojedinacno dosta vise, a koje bi voleo da imam, ali to je samo neka nedefinisana kategorija sa kojom se trudim da se ne opterecujem.



    Hvala na paznji!
    popovac 76, eee, IONE and 19 others like this.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6979
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Can'tStand'Ya - moja kolekcija

    analogni deo kolekcije, zajedno sa letosnjim vintage pojacanjima.
    taunus, Zagor, don Alberto and 5 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •